Вихід з ладу гідропідсилювача керма у Опель Астра: діагностика і способи розв'язання проблеми

Привіт! Керуючи Opel Astra g 1999 року, прямо під час їзди загорілися індикації: заряд АКБ АВС непристебнутий ремінь. Відразу ж перестав працювати ГУР і ледве доїхав до будинку на АКБ. Ремінь генератора цілий і, начебто, нормально натягнутий. Допоможіть визначити несправність і як відремонтувати. Спасибі. (Павло)

Привіт, Павло. Ми спробуємо вам допомогти вирішити цю проблему.

Чому не працює ГУР?

З несправністю гідропідсилювача рульового колеса сьогодні стикаються багато автомобілістів. Зокрема, зайшовши на будь-який форум, присвячений автомобілям Опель Астра, ви зможете знайти тему, де обговорюється ця проблема. Причин поломки гідропідсилювача керма може бути безліч, але всіх їх ми розглядати не будемо.

Автомобиль Опель Астра на побережье
Автомобіль Опель Астра на узбережжі

Що робити, якщо сталася така несправність:

  1. В першу чергу, необхідно здійснити перевірку рівня рідини в гідропідсилювачі. Якщо її недостатньо, то в будь-якому випадку необхідно додати. Також необхідно перевірити систему на предмет витоків — досить часто недолік рідини пов'язаний саме з цим. В даному випадку основним симптомом буде нестабільна робота системи управління в цілому. Як показує практика, це може статися не тільки з причини витоку, але і в результаті попадання повітря в систему, зносу елементів всього механізму в цілому, порушення геометрії приводу.
    Крім того, подібна проблема може проявитися при проблемах з шинами. Вам слід здійснити перевірку герметичності системи. Також не зайвим буде видалити повітря при необхідності і перевірити якість роботи коліс.
  2. Якщо проблема полягає в паску, то при їзді ви будете почувати зворотні поштовхи від керма. Крім того, для повороту колеса потрібно буде прикладати більше зусиль, а іноді це буде практично неможливо зробити.
  3. Перевірте працездатність насоса і зробіть повну діагностику працездатності системи рульового керування.
  4. Продиагностируйте стан сальників. Якщо вони вже відпрацювали свій ресурс експлуатації, то ви це відчуєте по тому, як провертається кермо — це буде дуже складно зробити.
  5. Якщо привід почав шуміти, то це напевно пов'язано з викидом робочої рідини через клапани запобіжника.

У будь-якому випадку вам необхідно здійснити діагностику системи і приводу. В даному випадку ми порадимо використовувати комп'ютерне обладнання для перевірки та зчитування кодів несправностей бортового комп'ютера. Отримавши код помилки, ви зможете максимально точно визначити поломку, що дозволить зробити якісний ремонт і усунути проблему. Більш докладні інструкції по перевірці транспортного засобу за допомогою комп'ютера ви зможете переглянути на нашому ресурсі.

Відео «Підключення тестера до Опеля Астра»

Детальніше про підключення діагностичного тестера до автомобіля Опель Астра ви зможете дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки