Якщо «залізний друг» відмовляється їхати

АКПП автомат, з'явився стукіт, як натискаю на газ і не їде, гідравліка жорстка. Що дивитися? (В'ячеслав)

Привіт, В'ячеслав. Транспортний засіб з автоматичною трансмісією може не їхати з багатьох причин. Спробуємо вирішити проблему разом.

Чому машина з АКПП не їде?

Напевно ваше авто обладнане електронікою, за допомогою якої ви можете слідкувати за станом агрегатів або отримати коди несправностей, які можна розшифрувати і виявити поломку. Коли автомобіль експлуатується, можливі комбінації несправностей записуються в пам'ять комп'ютера. Тому цілком можливо, що поломки, за якими ви не можете рушити з місця, виникли ще раніше.

Отже, з якими проблемами може зіткнутися власник транспортного засобу з автоматичною трансмісією?

Якщо з АКПП доноситься шум, то вам слід продіагностувати:

  1. Якщо з'явився свист, який здалеку нагадує сирену, то це може свідчити про вихід з ладу або некоректної роботи гідротрансформатора.
  2. Звук, схожий на виття, який може змінюватися при падінні або збільшенні обертів, може свідчити про дуже маленькому рівні робочої рідини. Крім того, такий шум може бути наслідком попадання повітря в маслонасос або невірному положенні шестерень насоса, а також їх можливе пошкодження.
  3. Шум, схожий на дзижчання, як правило, може з'являтися при поломці сальников або вібрації золотника пристрою, призначеного для регулювання тиску мастильної рідини.
  4. Найчастіше причиною несправності автоматичної трансмісії є що вийшла з ладу пружина гідротрансформатора або турбінного насоса.
Диагностика машины Mercedes
Діагностика машини Mercedes

В цілому несправностей і ознак може бути ще дуже багато.

Всі поломки, пов'язані з роботою трансмісії, умовно поділяються на кілька груп:

  • поломки в роботі блоку управління АКПП;
  • гідротрансформатора;
  • в системі гідравліки трансмісії;
  • механічної складової коробки передач.

Щоб більш точно визначити поломку, ми порекомендуємо провести діагностику коробки передач вашого транспортного засобу. Для цього вам буде потрібно ноутбук з адаптером, необхідний софт, а також діагностичний кабель. Комп'ютер підключається до спеціального гнізда через кабель і адаптер, після чого запускається процедура діагностики.

В процесі перевірки на екран ноутбука будуть виведені комбінації несправностей, які присутні в роботі автоматичної КПП вашого транспортного засобу. Ці комбінації необхідно розшифрувати, щоб зрозуміти, що конкретно потрібно ремонтувати. Коди розшифровуються у відповідності з документацією від вашого автомобільного виробника. Якби ви вказали марку свого авто, то ми б могли допомогти з пошуком документації. На нашому ресурсі ви можете знайти безліч матеріалів з розшифрування кодів, сподіваємося, вони вам допоможуть.

Відео «Діагностика коробки-автомат»

Детальніше про перевірку коробки-автомат дивіться на відео.


Коментарі та відгуки