Якщо витікає антифриз до ВАЗ 2107: причини та способи усунення проблеми

Привіт! Підкажіть, будь ласка, звідки з боку моховика (у мене ВАЗ 2107, дв 1.6) охолоджуюча рідина тече струмком! Немає там якихось заглушок? (Катерина)

Катерина, здрастуйте. З подібною проблемою стикаються багато автомобілістів, зараз ми спробуємо вам допомогти.

Причини і способи визначення витоку

Щоб розібратися, чому тече холодоагент і вирішити проблему, необхідно зрозуміти причини. Які ж причини можливого витоку витратного матеріалу? Вони наведені нижче.

  1. Якщо проблема з'явилася під час холодів, то вона цілком може бути пов'язана з тріщинами в бачку. Коли охолоджуюча рідина (ОЖ) розбавлена водою, при негативних температурах вона може замерзати, в результаті чого розширювальний бачок буде розпирати».
  2. З'єднання системи могли розгерметизування в результаті незначного ослаблення хомутів.
  3. Появи тріщин в патрубках і шлангах системи охолодження.
  4. Зносилася прокладка термостата.
  5. Сталася поломка радіатора чи виникли несправності в його роботі.
  6. Якщо ОЖ потрапляє в моторне масло. Але ця причина конкретно до вашої проблеми не ставиться, якщо ОЖ тече з боку зчеплення. До речі, заглушки там можуть стояти які завгодно, якщо ви самі (або попередній господар, майстер на СТО) поставили їх під час проведення будь-яких робіт.
Треснувший бачок ОЖ
Тріснув бачок ОЖ

Як же вирішити таку проблему?

Витік витратного матеріалу може з'явитися в результаті пошкодження шлангів або патрубків системи, а також ослаблення моменту затягування будь-яких з'єднань. Перевірити це можна досить просто: підкладіть під ваш автомобіль шматок картону, конкретно у вашому випадку все просто — ви навіть знаєте, де у вас тече. Через якийсь час перевірте плями від ОЖ в місцях витоку.

Також бажано продіагностувати стан і місце з'єднання патрубка, з'єднуються з радіатором. Якщо в місці з'єднання ви бачите вологу, то протікання саме тут. В першу чергу в даному випадку змінюється хомут. Також не зайвим буде перевірити ущільнювальну гумку термостата. Як показує практика, подібні несправності іноді з'являються в результаті втрати герметизуючих властивостей гумки.

Однією з найбільш поширених причин є несправність радіатора. Поломку цього механізму можна виявити за запітнілим шибок в авто, вологому подножном передньому пасажирському килимку. Якщо під килимком ви побачили калюжу, то доведеться розбирати частину салону попереду.

Відео «Визначення протікання ОЖ в авто»

Детальніше про способи виявлення витоку ви зможете дізнатися з відео.


Коментарі та відгуки