Що робити, якщо не працює датчик температури двигуна?

На панелі датчик перестав показувати температуру двигуна, але при цьому вентилятор включається. (Сергій)

Добрий день, Сергій. По всій імовірності, ви зіткнулися з несправністю датчика температури двигуна. Ми спробуємо дати вам рекомендації щодо вирішення проблеми.

Як бути в таких випадках?

Датчик температури двигуна видає дані на панель приладів в результаті аналізу температури охолоджуючої рідини. Будь-які поломки, пов'язані з цим регулятором, можуть стати причиною проблем в роботі системи вихлопу, збільшенням витрат бензину. Адже, швидше за все, поломка пристрою є наслідком того, що система управління двигуном не може активувати режим роботи в замкнутому контурі.

Але як показує практика, сам регулятор в більшості випадків є справним в результаті його діагностики, а поломки в основному пов'язані з проведенням або окисленням контактів. Як же бути в таких випадках? В першу чергу, необхідно почати з візуальної діагностики пристрою. Як правило, люди, які зіткнулися з його непрацездатністю, при візуальному огляді помічають окислення на місцях з'єднань та контактів. Цілком ймовірно, що на самому корпусі регулятора присутній тріщина, через яку виходить антифриз.

Демонтаж ДТОЖ своими руками
Демонтаж ДТОЖ своїми руками

Але в основному для того, щоб виявити поломку, доводиться здійснювати вимір показника опору та напруги. Якщо у вашому транспортному засобі встановлено цифровий датчик, то показання будуть відображені в Фаренгейтах і Цельсіях. Якщо двигун холодний, то температура буде вуличної або кімнатної, якщо працює — то близько 200 градусів. Якщо ж показників і зовсім немає або вони некоректні, то справа або в самому пристрої або в його проведенні.

Є варіант заміряти внутрішній опір, після чого порівняти з показниками. Відразу буде зрозуміло, закорочено пристрій або розімкнуте, якщо це виявилося так, то його необхідно змінити. Якщо ж з опором, як і з температурою все в нормі, то причина поломки може укладатися безпосередньо в блоці керування двигуном, а сам регулятор функціонує в режимі розімкнутого контуру. Щоб перевірити це, зверніться за допомогою на СТО або придбайте імітатор регулятора. Цей девайс відправляє свідчення на блок управління, і при відсутності пошкоджень у проводці та замикання контуру блоком управління, проблема буде полягати саме в ЕБУ. В цілому більш точні дані дозволить отримати якісна комп'ютерна діагностика, вироблена на спеціалізованому обладнанні.

Відео «Заміна ДТОЖ на прикладі ВАЗ»

ПРО те, як замінити пристрій на прикладі вітчизняного авто, дивіться на відео (автор — Василь Калугін).


Коментарі та відгуки