Двигун Газелі після ремонту не заводиться: як бути?

Доброго дня, допоможіть, будь ласка, фігня наступна. Їздив на Газелі (405 двиг.), все нормально, поїхав за місто з звичайною швидкістю 70-80км\год, машина заглухла, заводячи стартером, було відчуття, що двигун крутитися став легше, ніби вивернули свічки, навіть не схоплював. Знімаю голову, навіть вийняв два поршня, все чудово, поршнева в непоганому стані, хоч не грів двиг., подивився — голову трохи повело, шлифанул на заводі, зібрав движок — не заводиться, компресія 3-4 очки, ланцюг не перескакувала, з клапанами все норм — візуально, взагалі причину поломки не знайшов. Не смійтеся, мучуся другий місяць, вже дах їде, порадьте, що робити. (Юрій)

Юрій, доброго дня. На жаль, ми не можемо вам допомогти в силу того, що частина робіт ви зробили самостійно, а віддалено, не бачачи автомобіля, поставити діагноз практично неможливо. Одного разу ми зіткнулися з подібною проблемою після того, як міняли клапана. Щоб завести мотор, випробували практично все: починаючи від регулювання запалювання і закінчуючи регулюванням подачі палива. У результаті з'ясувалося, що поки автомобіль тягали на буксирі, був підсмоктування повітря. Далі ми постараємося дати вам кілька рекомендацій з приводу того, як завести автомобіль після ремонту двигуна.

Як завести авто після ремонту?

Вам потрібно лампа на 12 В, яку слід встановити в закритий патрон. До висновків патрона необхідно підпаяти проводки, довжина яких повинна бути близько 50 см, після чого на інші кінці слід запаяти невеликі крокодили. Свічки витягуються, замість них в отвори вставляється папір, а двигун прокручується за колінчастий вал. Коли вал прокручується, папір повинна вистрілити, якщо цього не сталося, то вона була вставлена нещільно.

Грузовая ГАЗель с синей кабиной
Вантажна ГАЗель з синьою кабіною

Якщо у вас є помічник, то папір не знадобиться. Поки один крутить вал, другий вставляє палець в свічковий отвір, при цьому повинен відбутися бавовна. Коли це сталося, припиняйте крутити і звертаєте увагу на мітки (спочатку операція проводиться на першому циліндрі). У тому випадку, якщо мітки на валах не співпали, то операція повторюється з четвертим циліндром. Якщо ж співпали, то мітки слід виставити точно.

Розподільник слід встановити таким чином, щоб бігунок і контакт на його кришці збіглися за номером з циліндрів, в якому був бавовна. Потім візьміть підготовлену лампу з проводами і один кінець встановіть на переривач, а другий — на масу, тобто кузов. За допомогою розподільника вам потрібно зловити момент, коли лампа починає запалюватися. Вас цікавить тільки це (не коли запалала, а саме коли запалюється). Цей момент потрібно зловити максимально точно, тільки від цього буде залежати, чи зможете ви завестися. Розподільник потрібно трохи затиснути, але так, щоб його можна було крутити, при цьому потрібно спробувати завести двигун.

На практиці іноді трапляється таке, що автомобіль після ремонту мотора не заводився на старих свічках. Після заміни цих елементів проблема сама відпадала. З чим це пов'язано — для нас залишилося загадкою.

Відео «Збірка двигуна ГАЗель»

Докладно про цьому процесі ви можете дізнатися з відео (авторство ролика належить каналу Ремонт Двигуна! І цікаве!).


Коментарі та відгуки