Діагностика підшипника маточини колеса: що потрібно знати і вміти?

Підшипники кулькові однорядні використовуються в багатьох галузях сучасної промисловості, не винятком є і автомобілебудування. Основною ознакою зносу підшипникових пристроїв на транспортних засобах є поява нехарактерного для роботи авто шуму. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, з яких причин ці деталі зношуються і як зробити їх діагностику на прикладі пристрою маточини колеса.

Чому підшипники виходять з ладу?

Место установки подшипников в машине
Місце установки підшипників в машині

Як правило, ресурс експлуатації у цих деталей досить високий. Але незважаючи на те, що вони довгий час можуть функціонувати в складних умовах, за фактом вони спрацьовують при пробігу 100 тисяч км.

З якихось причин підшипники маточин коліс виходять з ладу:

  • природний знос;
  • тривала експлуатація авто по бездоріжжю;
  • неякісне ущільнення;
  • погана змащування деталей;
  • помилки, допущені при установці (автор відео — канал ВАЗ 2101-2107 РЕМОНТ І ОБСЛУГОВУВАННЯ).

Діагностика своїми силами

Як ми вже сказали, що вийшов з ладу підшипниковий елемент призведе до появи нового галасу, нехарактерного для нормальної роботи авто.

Є кілька способів діагностики працездатності деталей:

  1. Коли автомобіль повертає вліво, основне навантаження припадає на праве колесо, і навпаки. Вам потрібно поїздити на своєму авто, різко повертаючи в різні боки. У тому випадку, якщо при повороті на швидкості 15 км/год вліво ви чуєте, як шум пропадає, це свідчить про те, що зношений підшипник встановлений на маточині лівого колеса.
  2. Щоб провести більш точну перевірку, вам потрібно буде загнати машину на підйомник або підняти передню або задню частину авто домкратом, у відповідності з тим, який встановлений привід. Якщо привід передній, то піднімається передок транспортного засобу. Після цього заведіть мотор і збільшіть швидкість, переключившись на четверту передачу. Коли спідометр покаже 80 км/год, потрібно вичавити зчеплення і включити нейтраль — потім вийдіть з салону авто і спробуйте визначити джерело гула на слух. Якщо ж колесо, на яке у вас є підозри, не є провідним, то його можна просто розкрутити руками.
    Коли колесо зупиниться, спробуйте розгойдати його руками вгору і вниз, а потім вправо і вліво. У тому випадку, якщо ви помітили, що є нехай навіть невеликий зазор, це свідчить про знос підшипникового пристрою. Пам'ятайте — якщо підшипник працездатний, то будь-який люфт виключається .

Фотогалерея «Заміна деталі в автомобілі ВАЗ»

Після того, як ви визначите вийшла з ладу деталь, її потрібно буде замінити — або своїми руками, або на СТО. Виконуючи ремонтні роботи, потрібно пам'ятати, що основною вимогою є дотримання чистоти. Також постарайтеся не використовувати гострі інструменти, оскільки при необережному поводженні можна пошкодити прокладку частину деталі.

Відео «Інструкція по заміні своїми руками»

Наочна інструкція по заміні представлена на відео нижче (автор ролика — Дмитро).

Голосування

Доводилося Вам коли-небудь міняти підшипники маточини колеса?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки