Лого av-to.info
Консультація з фахівцем || | 183

Диагностика подшипника ступицы колеса: что нужно знать и уметь?

Підшипники кулькові однорядні используются во многих отраслях современной промышленности, не исключением является и автомобилестроение. Основным признаком износа подшипниковых устройств в транспортных средствах является появление нехарактерного для работы авто шума. Из этого материала вы сможете узнать, по каким причинам эти детали изнашиваются и как произвести их диагностику на примере устройства ступицы колеса.

Чому підшипники виходять з ладу? | || 207

Место установки подшипников в машине
Место установки подшипников в машине

Як правило, ресурс експлуатації у цих деталей досить високий. Але незважаючи на те, що вони довгий час можуть функціонувати в складних умовах, за фактом вони зношують при пробігу 100 тисяч км.

З яких причин підшипники ступиці коліс виходять з ладу:

  • природний знос;
  • тривала експлуатація авто по бездоріжжю;
  • неякісне ущільнення;
  • погана мастило деталей;
  • помилки, допущені при установці (автор відео - канал ВАЗ 2101-2107 РЕМОНТ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ).

Діагностика своїми силами

Як ми вже сказали, що вийшов з ладу підшипниковий елемент призведе до появи нового шум , Невластивого для нормальної роботи авто.

Є кілька способів діагностики працездатності деталей:

  1. Коли автомобіль повертає вліво, основне навантаження припадає на праве колесо, і навпаки. Вам потрібно поїздити на своєму авто, повертаючи різко в різні боки. У тому випадку, якщо при повороті на швидкості 15 км / ч вліво ви чуєте, як шум пропадає, це свідчить про те, що зношений підшипник встановлений на маточині лівого колеса.
  2. Щоб зробити точнішу перевірку, вам потрібно буде загнати машину на підйомник або підняти передню або задню частину авто домкратом, відповідно до того, який встановлений привід. Якщо привід передній, то піднімається передок транспортного засобу. Після цього заведіть мотор і збільште швидкість, переключившись на четверту передачу. Коли спідометр покаже 80 км / год, потрібно вичавити зчеплення і включити нейтраль - потім вийдіть з салону авто і спробуйте визначити джерело гулу на слух. Якщо ж колесо, на яке у вас є підозри, не є провідним, то його можна просто розкрутити руками.
    Коли колесо зупиниться, спробуйте розгойдати його руками вгору і вниз, а потім вправо і вліво. У тому випадку, якщо ви помітили, що є нехай навіть невеликий зазор, це свідчить про знос підшипникового пристрою. Пам'ятайте - якщо підшипник працездатний, то будь-який люфт виключається.

Фотогалерея «Заміна деталі в автомобілі ВАЗ»

Після того, як ви визначите, що вийшла з ладу деталь, її потрібно буде замінити - або своїми руками, або на СТО. Виконуючи ремонтні роботи, потрібно пам'ятати, що основною вимогою є дотримання чистоти. Також постарайтеся не використовувати гострі інструменти, оскільки при необережному поводженні можна пошкодити прокладку частина деталі.

Відео «Інструкція по заміні своїми руками»

Наочна інструкція по заміні представлена ​​на відео нижче (автор ролика - Дмитро).

Голосування

Доводилося Вам коли-небудь міняти підшипники маточини колеса?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...