Діагностика тиску масла в двигуні Мітсубісі

Привіт! У мене Мітсубісі. Поставив новий вал, вкладиші, новий масляний насос двигуна 4д32. Перед установкою програв всі масляні канали, як на блоці так і на коленвале. Масло рівень залив фільтра масляні і в насос. Прокручую двигун не заводячи, тиск показало 4 очки. Потім заводжу його, тиск показало також 4 очки протягом 10-15 секунд, потім стрілка впала, тиск зникло. Після цього все розібрав, перевірив, програв всі канали, результат такий же. Редукційний клапан в нормі. Зайшов у глухий кут, підкажіть. (Сергій)

Сергій, вітаю. Несправність, яка з вами трапилася, є досить поширеною. Зараз ми спробуємо разом розібратися в цій проблемі.

Чому пропало тиск ММ?

Отработавший свой ресурс маслофильтр
Відпрацював свій ресурс маслофильтр

Якщо тиск в системі пропало, то це може бути пов'язане з декількома чинниками:

  1. В першу чергу, необхідно провести діагностику масляного фільтра. Іноді, використовуючи невідповідний або свідомо несправний фільтр, виникає ця проблема.
  2. Якщо несправність проявилася при робочому фільтруючому елементі, то вона цілком може полягати в поломці або некоректному функціонування датчика тиску. Можливо, він вже відпрацював свій ресурс експлуатації. Здійсніть діагностику датчика за допомогою омметра або манометра. У цьому випадку контакт регулятора замикається на «масу».
  3. Цілком можливо, що причина полягає в неробочому масляному насосі, ви впевнені, що у вашому автомобілі встановлений робочий маслонасос? У ньому могли вийти з ладу шестерні, в результаті чого і проявляється ця проблема. Якщо є можливість, проведіть діагностику пристрої і змініть вийшли з ладу шестерні.
  4. Іноді подібна несправність виявляється у випадках поломки або засмічення маслоприемника. Крім того, це може бути результатом механічних пошкоджень. Щоб виправити ситуацію, вам необхідно буде провести очищення сіточки, а вийшло з ладу пристрій треба буде поміняти.
  5. Якщо ослаблена пружина редукційного клапана або він перекосився в результаті експлуатації. Коли клапана засмічений, вам треба його почистити, при потребі зробіть заміну пружинки або самого клапана.
  6. Зниження тиску іноді пов'язано з надмірно великим зазором між шийками колінчастого і його вкладишами. Це може виявити тільки в результаті вимірювання елементів після розбору мотора. Якщо вкладиші і сам колінвал зносилися, то їх необхідно замінити.
  7. Відбувся знос шийок розподільного вала, також буде потрібно заміна.
  8. Різке зниження рівня самої мастильної рідини в двигуні. На всяк випадок перевірте. Ви ж розумієте, що при відсутності змащення ні про який тиск і мови бути не може.
  9. В зимовий період року при мінусових температурах подібна проблема може проявлятися в тих двигунах, в яких використовується мінеральне масло. Як показує практика, в таких випадках в піддоні іноді з'являється конденсат, замерзаючий в мороз, в результаті чого забивається сітка насоса.

Якщо наші поради вам не допомогли, то доведеться провести діагностику роботи двигуна в цілому.

Відео «Пошук причини зниження тиску ММ»

Що робити в таких випадках — дивіться на відео.


Коментарі та відгуки