Змішувати антифризи чи ні — ось в чому питання

Добрий день! Можна додати в антифриз MOTUL рідина G 12++? Спасибі! (Андрій)

Доброго дня, Андрій. Питання змішування витратних матеріалів є актуальним для всіх автолюбителів, зараз ми постараємося дати розгорнуту відповідь.

Можна заважати антифризи?

Осадок в патрубке - результат мешания различных ОЖ
Осад в патрубку — результат мешания різних ОЖ

Для початку потрібно визначитися, з якою метою виникла необхідність змішування охолоджуючих рідин. Звичайно, завжди краще використовувати один холодоагент — тобто якщо ви залили Мотюль, то краще утриматися і проїздити на ньому до наступної заміни.

В результаті мешания охолоджуючих рідин з різним складом автолюбитель зможе зіткнутися з наступними проблемами:

  1. Утворення суміші в системі охолодження. Різні склади холодоагентів можуть призвести до того, що ОЖ просто втратить свої властивості, в результаті ресурс використання витратного матеріалу буде набагато нижче, що з часом стане причиною необхідності заміни антифризу.
  2. У складах речовин можуть знаходитися різні антикорозійні елементи, тому при їх змішуванні компоненти можуть працювати один проти одного. У результаті суміщення ОЖ з часом може виникнути необхідність промивання всієї системи повністю.
  3. Появу піни в системі, що буде видно по ОЖ в розширювальному бачку. Ця проблема часто зустрічається і якщо вона з'явиться, то вам також доведеться міняти витратний матеріал і попутно промивати систему.
  4. Поява осаду часто стає результатом перемішування різних холодоагентів. Як ми вже сказали вище, різні елементи складів можуть працювати один проти одного, що часто призводить до утворення осаду в охолоджувальній системі.
  5. Крім цього, використання різних холодоагентів може викликати перегрів водяного насоса і його швидкий вихід з ладу.
  6. Поломка підшипника.
  7. Також такі дії можуть викликати перегрів ГБЦ, що згодом може стати причиною деформації прокладки головки блоку, відповідно — можливого заклинювання компонентів поршневої групи. Якщо затягувати ремонт, то це може обернутися і виходом з ладу елементів.

Тому перед тим, як розмішати витратні матеріали, ви повинні звертати увагу не на колір і марку виробника, а на склад. Ідеальним варіантом будуть аналогічні хімічні складові холодоагентів, в даному випадку ймовірність забивання патрубків і виникнення інших проблем мінімально. Також бажано, щоб ОЖ відповідали одному стандарту — якщо Мотюль відповідає G11, а нова ОЖ — G12++, то фахівці зазвичай не рекомендують їх заважати, але в будь-якому випадку потрібно переконатися відповідності хімічних компонентів.

Відео «Як правильно заважати ОЖ при необхідності»

Рекомендації з цього питання представлені на відео (автор відео — Магазин АвтоМУМ).


Коментарі та відгуки