З якихось причин антифриз може потрапляти в масло?

Привіт! У мене Рено Меган 99 р. На газі в основному їздив, змінив голову, опресовал її, болти нові, промив систему — все рівно масло в тосол , двигун 1.6, залишається поміняти блок. Підкажіть, будь ласка! Заздалегідь спасибі! (Андрій)

Доброго дня, Андрій.

ОЖ на крышке от ММ
ОЖ на кришці ММ

Чому антифриз потрапляє в масло?

Причин потрапляння охолоджувальної рідини в масло може бути кілька:

  1. Однією з найпоширеніших і часто зустрічаються є износившаяся і пробита прокладка ГБЦ . У цьому випадку антифриз буде безперешкодно потрапляти в моторну рідина, при цьому свічки будуть в холодоагенті, що буде видно навіть неозброєним оком. Проблема вирішується шляхом заміни ущільнювальної прокладки, для цього буде потрібно демонтаж і установка головки блоку.
  2. Стався пробій ГБЦ. Якщо це так, то все набагато серйозніше. У випадку пробою ГБЦ необхідний ремонт мікротріщин, зокрема, скоріше всього тріснула перегородка, яка відокремлюється канали антифризу і моторної рідини.
  3. Якщо сталася деформація ГБЦ. Іноді власники старих транспортних засобів стикаються з деформацією внутрішньої частини головки, яка прилягає до мотору.
  4. Крім того, така несправність може бути викликана і вашими діями. Насправді, скоріше за все саме з-за цього все і сталося. Приміром, сама прокладка була встановлена невірно, що призвело до пропускання повітря. Або ж ви не правильно затягнули гвинти головки блоку, що також може послужити причиною.
  5. В деяких випадках потрапляння холодоагенту в ММ обумовлено замерзанням першого. Якщо, наприклад, ви використовуєте воду або неякісний антифриз, який може замерзнути при нульовій температурі. У таких випадках замерзання і размерзание витратного речовини також викликає деформацію головки.
  6. Якщо поверхні вузла були оброблені некоректно, тобто без дотримання всіх умов. Це також є однією з причин деформації агрегату.
  7. При появі іржі на гільзах циліндрів ДВЗ (одного або декількох). Поява корозії зумовлене регулярним використанням неякісного антифризу і з часом це цілком стає причиною повного руйнування вузла. Проблема вирішується заміною, або зварюванням. Те ж саме стосується і гільз циліндрів — ці компоненти на практиці часто піддаються корозії.
  8. У разі нещільного прилягання водяного насоса до місця установки, а також в результаті забивання дренажного отвору.

Відео «Розтин головки і пошук причини потрапляння холодоагенту»

Дивіться на відео процес пошуку причини потрапляння холодоагенту в двигун на прикладі автомобіля ВАЗ.


Коментарі та відгуки