Міняємо масляний фільтр на Hover'е

Кожного шофера мучить завжди одні і ті ж питання: коли треба поміняти масло і масляний фільтр на Ховер H3 або H5? Як часто це робиться? Проводити заміну часто – не самий кращий варіант, так як це не відноситься до числа найдешевшого витратного матеріалу. Їздити до тих пір, поки не загориться лампочка? Мотор може «клина» дати.

Мотор Hover для простого обивателя – це величезна також один про одного купа деталей. І не потрібно бути фахівцем великого розуму, щоб не знати про те, що всі ковзні механізми необхідно постійно змащувати якимось маслом.

Термін служби масляного фільтра і оливи на Hover H3 і H5 залежить від багатьох факторів, тому навіть фахівці не можуть дати точної відповіді. Але водії зі стажем прекрасно знають, що в сервісних мануалах на Ховер Х3 і Х5 терміни не завжди відповідають дійсності. Саме тому всі автовласники дотримуються одних цифр: заїжджати на автосервіс через кожні 9-10 тис. кілометрів.

Масляный фильтр Mann W610/3
Масляний фільтр Mann W610/3

Однак, можливість заїхати на сервісну станцію є не у кожного. Іноді доводиться міняти фільтр в домашніх умовах. 

Який фільтр підійде

В кожному автомагазині є спеціальні програми або каталоги, за якими менеджери можуть правильно підібрати фільтр на Hover H3 або H5. Заводські двигуни йдуть з оригінальним фільтром від Міцубісі SMD 360935. Далі йдуть допустимі варіанти масляних фільтрів:

 • Mann W610/3 (2.4), W818/81 (2,2);
 • Knecht ОС 196;
 • Nippon MTW-51 ADC42112;
 • Nipparts JEYO-14-302;
 • Mahle Filter OC 196 Австрія 08636359;
 • В11-1012010 Hover, Chery, made in China;
 • GoodWill OG-513.

Відразу ж хочеться відзначити, що продукція може бути як оригінальної, так і дешевою китайською підробкою, яка демократичніше в ціні майже в два рази. Судити власнику Ховер — якщо щось і трапиться у дорозі, то тільки з його вини. Захотів заощадити на масляному фільтрі – викладай гроші на ремонт всього мотора.

Інструменти

Для заміни масляного фільтра на Hover'е в домашніх умовах знадобиться наступний набір інструментів:

 • ванна або інша ємність для зливу старого масла;
 • рукавички;
 • ключі ріжкові і накидні на 13 і 17;
 • вороток з тими ж головками (13, 17);
 • набір маслозйомних головок або ключ ремінною (стрічковий ключ);
 • масло (синтетика або полусинтетика) – 4,5 літра (за паспортом) плюс літрова баночка на долив;
 • домкрат, підпірки, яма, естакада або підйомник.

Етапи заміни

Перевіряйте, всі інструменти у вас під рукою, а також знайдіть дрантя в достатній кількості, бо бруду і масла буде море, а витирати і вам доведеться збирати.

 1. Прогрівайте пару хвилин свій Hover (масло краще буде зливатися) і спокійно заїжджайте на яму або естакаду. Основне завдання – підняти машину для нормального доступу до піддону і масляного фільтру. Проте ні в якому разі не залишайте машину на одному домкраті у висячому положенні.
 2. уважно Оглядайте болт для зливу і масляний піддон. Незручність болта відразу очевидно – майже впритул прилягає до мосту.
 3. Для початку знімайте захист, обидва пласта. Перший знімається для зняття фільтра, а другий – зливу масла. Робота виконується ключами на 13 (перший аркуш) і 17 (для другого).
 4. Далі відкручуйте зливний болт (ключ 17). Але робіть обережно, так як масло може бути гарячим. Підставляючи ємність, не забувайте про заглушку, яка так «любить губитися» в зливний тарі.
 5. Після того як масло повністю скло, закручуйте на колишнє місце зливний болт.
 6. Тепер приступайте до самого фільтру. На Hover він знаходиться під самим генератором і відкручується проти годинникової стрілки спеціальним стрічковим ключем або набором головок для зняття маслофильтра.
 7. Після зняття самого фільтра проконтролюйте, що гумова прокладка не залишилася на блоці. Якщо ж помітили якісь залишки, то акуратно очистіть поверхню. Можна навіть використовувати скребок.
 8. Переконавшись, що контактна поверхня чиста, можете трохи змастити ущільнювальну гумку (прокладку) невеликою кількістю нової олії.
 9. Для початку закручуйте руками масляний фільтр, а вже потім дотягивайте стрічковим ключем (на 1,25 обігу).
 10. В заливну горловину заливайте близько 4 л нового масла і заводьте свій Ховер. Глушіть його приблизно через хвилину–дві. За цей час масло встигає заповнити і новий фільтр, і всі вузли двигуна.
 11. Тепер перевіряйте ще раз на щупі масло, доливайте стільки, скільки необхідно за інструкцією для Hover, але не вище верхньої відмітки. Також не забудьте ще раз зазирнути під низ машини – чи немає там течі.
 12. Після декількох поїздок обов'язково поглядали на рівень масла на щупі.

Відео «Великий тест-драйв на Great Wall Hover»

Тут ви побачите всі переваги і недоліки даної марки автомобіля і, можливо, дізнаєтеся нові функції свого «залізного коня»!

допомогла Вам наша стаття, чи ви побачили в ній помилки? Терміново пишіть про це в коментарях!


Коментарі та відгуки

 • Вик

  Дякую за такий детальний огляд. От як раз думав, якою фільтр ставити, але я вже прокатав більше 10, сподіваюся, не все втрачено.

  • Анатолій

   Якщо погіршень в роботі автомобіля не помітили, то все нормально. Але затягувати із заміною, звичайно, не варто!

 • Дмитро

  Все грамотно і покроково розписано про заміну масляного фільтра, якщо виконувати все по інструкції проблем при заміні фільтра і масла на даному автомобілі не буде. Відео трошки не по темі, а так все добре.

 • Ілдар

  Все чудово, тільки треба вказати, що для зажигалочки інфа (особливо по фільтрам)