Процес і порядок затягування ГБЦ на ГАЗ-53

Затягування болтів головки блоку циліндрів — важлива частина ремонтних робіт, якою не можна нехтувати. Питанню варто приділити увагу, особливо якщо мова йде про автомобіль ГАЗ 53. Пропонуємо дізнатися, який момент затягування ГБЦ ГАЗ 53 та який порядок натягу гвинтів при ремонті.

Коли необхідно робити затяжку?

Не кожен автолюбитель усвідомлює важливість цього нюансу. І не всі водії розуміють, що потрібно дотримуватися порядок затягування штифтів головки блоку циліндрів . Цей момент важливий, і нехтувати ним не рекомендується. Якщо є власником ГАЗ 53 і неправильно затягнули гвинти ГБЦ, це може стати причиною появи інших несправностей. Відповідно, ремонт двигуна спричинить безліч грошових витрат.

Грузовик ГАЗ 53
Вантажний автомобіль ГАЗ 53

Десять років тому процедура затягування гвинтів головки блоку циліндрів у транспортному засобі здійснювалася фахівцями при ТО авто. В законодавство були внесені поправки, згідно з якими ця процедура була скасована. Тепер затягувати гвинти — головний біль власників машин. В яких випадках її виконувати?

  • Якщо помітили, що з-під ГБЦ протікає витратний матеріал, а саме моторне масло. В деяких випадках це може стати наслідком механічних пошкоджень прокладки головки. Або прокладка могла просто зноситися. Але іноді витік масла відбувається в результаті ослаблення гвинтів ГБЦ.
  • Якщо розбирали двигун свого ГАЗ 53. При збірці і установці головки блоку циліндрів момент і порядок затягування гвинтів необхідно дотримуватися в будь-якому випадку. Якщо це не зробити, то при довгій експлуатації ГБЦ може відбутися її деформація.

Зазначимо, що автолюбителі з досвідом рекомендують усім без винятку водіям періодично перевіряти якість натягу болтів.

Якщо побачили, що можна підтягнути болти, то цим потрібно зайнятися. Гвинти головки блоку циліндрів можуть послаблюватися довільно, під час експлуатації транспортного засобу. Тому проводити діагностику натягу необхідно раз в 3 тисяч кілометрів пробігу.

Голосування

Займалися ви коли-небудь затягуванням болтів ГБЦ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Процес і порядок

Наш ресурс радить початківцям автомобілістам подумати перед тим, як здійснювати натяжку штифтів ГБЦ своїми руками. На практиці початківці автолюбителі, не маючи досвіду, приступають до виконання процедури не розуміючи, наскільки сильно вона може обернутися. Зрозуміло, у випадку неправильних дій. Розглянемо цю процедуру для автомобіля ГАЗ 53. Пам'ятайте, що кожен окремий двигун має свої нюанси в роботі.

Необхідні інструменти

Якщо вже встановили головку блоку циліндрів на місце, то цілий набір інструментів не знадобиться. Для затяжки необхідно підготувати один інструмент — динамометричний ключ. Він потрібний для виконання робіт, оскільки правильно визначити момент можна тільки з допомогою нього. Вдома такий інструмент мало в кого є, тому що у нього — певна специфіка роботи. Можна спробувати попросити його у майстрів на СТО, але, не безкоштовно. Якщо вирішили придбати такий ключ для себе, врахуйте, що його вартість не менше 1 200 рублів або 350 гривень.

Динамометрический ключ
Динамометричний ключ

Ще одна порада. Іноді мало розуміють «авто-експерти» радять не користуватися динамометричним ключем, а використати звичайний, гайковий. Вони мотивують це тим, що гвинти потрібно затягнути до максимуму, а купівля динамометричного інструменту — це марна трата грошей. Можна сказати, що вони не усвідомлюють серйозність ситуації. Тому, якщо хочете, щоб процес ремонту пройшов правильно, запасіться динамометричним ключем.

Поетапна інструкція

якщо ви власник ГАЗ 53, рекомендуємо скористатися сервісним мануалом до авто. Можливо, двигун вашого ГАЗ 53 має певні нюанси в роботі або свою специфіку. Інструкція нижче актуальна для всіх Газів 53. Якщо готові до виконання цих робіт, можете приступати. Якщо змінювали ущільнювальну прокладку або робили ремонт мотора, то зберіть його і встановіть новий ущільнювач.

  1. Огляньте болти головки блоку циліндрів. Вони повинні бути в ідеальному стані. Якщо на гвинтах помічені механічні пошкодження або сліди деформації, треба їх замінити. Повторне використання болтів не рекомендується, але якщо їх стан — ідеальне або близьке до нього, то експлуатація штифтів допускається. Зверніть увагу на різьбу — вона повинна бути чистою. Гнізда для штифтів — теж. Якщо ви помітили бруд або металеву стружку на елементах, їх потрібно очистити металевою щіткою.
  2. Штифти перед затягуванням слід змастити, для цього підійде моторна рідина.
  3. Вставте гвинти в отвори і затягніть їх згідно з порядком на схемі. Використовуючи динамометричний ключ, всі штифти потрібно затягнути моментом 7,3 — 7,8 кГм. Дотримуйтесь при цьому порядок. Якщо температура в приміщенні, де проводите ремонт, мінусова (нижче -5 градусів), то момент натягу ГБЦ повинен становити 7,3 кГм. Якщо становить 20 градусів, то момент натяжки повинен відповідати нижньої межі.

Після цього з ремонту процес натяжки гвинтів ГБЦ можна вважати закінченим. Нагадаємо, що під час проведення такого ремонту потрібно бути уважним, недотримання нюансів призведе до негативного результату. Надмірно перетягнувши штифти, можна спровокувати появу мікротріщин на корпусі двигуна. Як можна здогадатися, це виллється в недешевий ремонт. Потрібно заварювати тріщини або змінювати саму ГБЦ.

Не забувайте, що штифти повинні бути хорошої якості. Відсутність тріщин, металевого пилу, деформації — обов'язкова умова, якого слід дотримуватися під час подібних робіт. Якщо не можете відповісти самому собі точно, чи зможете все зробити правильно, не беріться за протяжку.

Відео «Затягування штифтів ГБЦ»


Коментарі та відгуки