Проведення діагностики Газелі в гаражних умовах

Сучасні автомобілі як іноземного, так і вітчизняного виробництва комплектуються безліччю різних систем і пристроїв, що забезпечують нормальну роботу двигуна. Якщо один з вузлів або агрегатів починає працювати некоректно, автовласник завжди може провести перевірку стану цих елементів, причому сьогодні цей процес займає набагато менше часу. Як проводиться в автомобілі Газель діагностика і в яких випадках вона здійснюється — читайте нижче.

Опис і розташування діагностичного роз'єму

Якщо раніше для пошуку несправності часто доводилося орієнтуватися тільки на симптоми поломки, а також діяти методом «тику», то сьогодні все значно простіше. Щоб визначити некоректну роботу того чи іншого вузла, досить провести діагностику транспортного засобу за допомогою додаткових пристроїв. Такими можуть бути комп'ютер, ноутбук, планшет і навіть мобільний телефон. Для перевірки пристрій потрібно лише підключити до діагностичного роз'єму і запустити відповідне програмне забезпечення.

Расположение диагностического разъема в моторном отсеке
Розташування діагностичного роз'єму в моторному відсіку

Що стосується розташування цього роз'єму, то воно може бути різним, в залежності від року випуску автомобіля. Приміром, у більш старих версіях «Газелей» цей роз'єм розташований у моторному відсіку, в районі лобового скла. У більш нових автомобілях використовується роз'єм стандарту OBD II, він встановлюється під рульовим колесом.

Навіщо потрібна діагностика?

Необхідність діагностики, в першу чергу, визначається при появі несправностей в роботі тих чи інших систем. приміром, поломки, які можуть статися у моторах з електронною системою управління, багато в чому відрізняються від несправностей в карбюраторних двигунах. Відповідно, і пошук поломки буде відбуватися інакше. Як відомо, управління функціональністю всіх вузлів і систем двигуна здійснюється завдяки ЕБУ — блоку управління, який збирає дані від різних контролерів, які використовуються в двигуні.

Ця інформація дозволяє сформувати керуючі сигнали для антиблокувальної і паливної системи, а також запалювання і інших блоків. Керуючий пристрій також призначене для формування імпульсу про що з'явилися несправності в роботі систем обслуговування силового агрегату. Завдяки вмінню зчитування цих даних, а також їх розшифровці, автовласник зможе своїми силами визначити несправність і усунути її (автор відео — канал РІО р).

Тому не треба лякатися, якщо на приладовій панелі з'явиться індикатор несправності в двигуні. Якщо ця лампочка почала горіти при запущеному двигуні, вам потрібно просто провести діагностику за допомогою комп'ютера або будь-якого іншого девайса. Це дозволить точно визначити несправність і усунути її, причому в найкоротші терміни. Причому навіть якщо у вас немає комп'ютера, можна здійснити самодіагностику системи.

Отже, для чого потрібно діагностувати систему:

 1. Якщо на щитку приладів з'явилися індикатори непрацездатності двигуна. З'явилася лампочка може свідчити про багатьох несправності, але ретельна перевірка дозволить точно визначити поломку, яка сталася у роботі.
 2. Якщо ви купуєте вживані авто. За допомогою діагностики ви зможете заздалегідь дізнатися, з якими несправностями належить зіткнутися в найближчому часі і, відповідно, скинути ціну на купівлю машини.
 3. Якщо ви помітили, що одна з систем, механізмів або агрегатів стали неправильно працювати. Наприклад, почав троіть двигун, а видимих симптомів цієї проблеми немає. Не факт, що потрібно буде ремонтувати агрегат — цілком можливо, що з ладу вийшов якийсь датчик, і замінивши його, ви зможете вирішити проблему. Перевірка дозволить більш точно вказати на несправність.
 4. Для профілактики. Періодична діагностика стану вузлів дозволить своєчасно визначити непрацездатність того чи іншого механізму. Таким чином, ви зможете знизити можливі витрати на ремонт автомобіля в майбутньому. Оптимальним варіантом є проведення профілактичної діагностики хоча б раз у рік (автор відео — Максим Тихонов).

Необхідні інструменти, матеріали і програми для діагностики

Отже, що вам потрібно буде підготувати для правильної перевірки транспортного засобу:

 1. Діагностичний адаптер зі шнуром. Купуючи пристрій, потрібно точно вибрати адаптер, який підійде для вашого роз'єму, тому точно дізнайтеся, який у вашому автомобілі використовується роз'єм.
 2. Пристрій для діагностики. Ми будемо описувати приклад перевірки з ноутбуком. Якщо його у вас немає, то можна використовувати стаціонарний комп'ютер, але це вкрай незручно, тим більше, що вам потрібно побутова розетка для підключення. Найоптимальніший варіант — нетбук. Він може автономно працювати, при цьому його габарити дуже зручні для діагностики.
 3. Софт для перевірки. В даному випадку у вас є величезний вибір — в Інтернеті можна без проблем знайти необхідне програмне забезпечення для діагностики, варіантів безліч. При цьому програми мають свої особливості і характеристики. Можна віддати перевагу безкоштовного софту — більшість таких програм також ефективно шукають помилки, як і платні аналоги.

Фотогалерея «Готуємося до діагностики»

Перевірка працездатності автомобіля за допомогою ноутбука

Процедура діагностики в домашніх умовах виглядає наступним чином:

 1. В першу чергу адаптер потрібно підключити до ноутбука або комп'ютера. У комплекті з адаптером повинні йти драйвера, вам потрібно їх встановити. Зайдіть в Диспетчер пристроїв (Правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» — «Властивості» — «Диспетчер пристроїв») і переконайтеся в тому, що адаптер пізнаний комп'ютером. Якщо установка драйвера проведена успішно, то він буде прописаний в системі, як віртуальний СОМ порт.
 2. Врахуйте, що більшість сучасних комп'ютерів працюють з СОМ-портами під номером 1. Тому на всяк випадок зайдіть у вкладку «Властивості» і виберіть «Параметри порту», а потім натисніть кнопку «Додатково» і виберіть перший порт.
 3. Потім вам потрібно знайти діагностичний роз'єм — він може бути розміщений в моторному відсіку в районі лобового скла, за розширювальним бачком омивача, або під кермом, про це ми писали вище. Підключіть до роз'єму адаптер, на ньому повинен загорітися індикатор. На цьому процедуру перевірки можна вважати завершеною, переходимо безпосередньо до тестування.
 4. Тепер вам потрібно буде запустити програмне забезпечення. Навіть якщо ви завантажили кілька програм, запускається тільки одна утиліта, інакше діагностика не дасть результатів. Якщо ви не впевнені в одній програмі, то можна перевірити авто кількома утилітами, але по черзі, а не одночасно. Програма повинна побачити порт, до якого підключений діагностичний адаптер, якщо цього не сталося, то спробуйте його перепідключити.
 5. Запускайте перевірку і чекайте на результати. У ході діагностики на приборку може блимати відповідний індикатор, в цьому немає нічого страшного. Програмне забезпечення повинно видати інформацію щодо основних технічних параметрів транспортного засобу, а також коди помилок, якщо в роботі авто є несправності. Параметри роботи двигуна необхідно звірити з тими, які вказані в сервісній книжці до автомобіля, це буде основний етап. Коли діагностика буде завершена, потрібно буде розшифрувати коди помилок, якщо вони є, і провести ремонт відповідних вузлів.

Голосування

ви Можете самостійно провести комп'ютерну діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по діагностиці»

Якщо у вас виникли питання стосовно самостійної діагностики Газелі в гаражних умовах, то на відео нижче можна ознайомитися з докладною і наочної інструкцією (автор ролика — Іван Мельников).


Коментарі та відгуки