Лого av-to.info
ГАЗ Газель

Проведення діагностики Газелі в гаражних умовах

Сучасні автомобілі як іноземного, так і вітчизняного виробництва комплектуються безліччю різних систем і пристроїв, що забезпечують нормальну роботу двигуна . Якщо один з вузлів або агрегатів починає працювати некоректно, автовласник завжди може провести перевірку стану цих елементів, причому сьогодні цей процес займає набагато менше часу. Як проводиться в автомобілях Газель діагностика і в яких випадках вона здійснюється - читайте нижче.

Опис і розташування діагностичного роз'єму

Якщо раніше для пошуку несправності часто доводилося орієнтуватися тільки на симптоми поломки, а також діяти методом «тику», то сьогодні все значно простіше. Щоб визначити некоректну роботу того чи іншого вузла, досить зробити діагностику транспортного засобу за допомогою додаткових пристроїв. Такими можуть бути комп'ютер, ноутбук, планшет і навіть мобільний телефон. Для перевірки пристрій потрібно тільки підключити до діагностичного роз'єму і запустити відповідне програмне забезпечення.

Расположение диагностического разъема в моторном отсеке
Розташування діагностичного роз'єму в моторному відсіку

Що стосується розташування цього роз'єму, то воно може бути різним, залежно від року випуску автомобіля. Наприклад, в старіших версіях «Газелей» цей роз'єм розташований в моторному відсіку, в районі лобового скла. У новіших автомобілях використовується роз'єм стандарту OBD II, він встановлюється під рульовим колесом.

Навіщо потрібна діагностика?

Необхідність діагностики, в першу чергу, визначається при появі несправностей в роботі тих чи інших систем. наприклад, поломки, які можуть статися в моторах з електронною системою управління, багато в чому відрізняються від несправностей в карбюраторних двигунах. Відповідно, і пошук поломки буде відбуватися інакше. Як відомо, управління функціональністю всіх вузлів і систем мотора здійснюється завдяки ЕБУ - блоку управління, який збирає дані від різних контролерів, що використовуються в двигуні.

Ця інформація дозволяє сформувати керуючі сигнали для антиблокувальною і паливної системи, а також запалювання і інших блоків. Керуючий пристрій також призначене для формування імпульсу про що з'явилися несправності в роботі систем обслуговування силового агрегату. Завдяки вмінню зчитування цих даних, а також їх розшифровці, автовласник зможе своїми силами визначити поломку і усунути її (автор відео - канал РІО г).

Тому не потрібно лякатися, якщо на приладовій панелі з'явиться індикатор несправності в моторі . Якщо ця лампочка стала горіти при запущеному двигуні, вам потрібно просто зробити діагностику за допомогою комп'ютера або будь-якого іншого девайса. Це дозволить точно визначити несправність і усунути її, причому в найкоротші терміни. Причому навіть якщо у вас немає комп'ютера, можна здійснити самодіагностику системи.

Отже, для чого потрібно діагностувати систему:

 1. Якщо на щитку приладів з'явилися індикатори непрацездатності двигуна. Розгромна замовна стаття лампочка може свідчити про багатьох несправності, але ретельна перевірка дозволить точно визначити поломку, яка сталася в роботі.
 2. Якщо ви купуєте старе авто. За допомогою діагностики ви зможете заздалегідь дізнатися, з якими несправностями доведеться зіткнутися в найближчому часі і, відповідно, знизити ціну на покупку машини.
 3. Якщо ви помітили, що одна з систем, механізмів або агрегатів стали неправильно працювати. Наприклад, почав троить двигун, а видимих ​​симптомів цієї проблеми немає. Не факт, що потрібно буде ремонтувати агрегат - цілком можливо, що з ладу вийшов якийсь датчик, і замінивши його, ви зможете вирішити проблему. Перевірка дозволить більш точно вказати на несправність.
 4. Для профілактики. Періодична діагностика стану вузлів дозволить своєчасно визначити непрацездатність того чи іншого механізму. Таким чином, ви зможете знизити можливі витрати на ремонт автомобіля в майбутньому. Оптимальним варіантом є проведення профілактичної діагностики хоча б раз на рік (автор відео - Максим Тихонов).

Необхідні інструменти, матеріали і програми для діагностики

Отже, що вам потрібно буде підготувати для правильної перевірки транспортного засобу:

 1. Діагностичний адаптер зі шнуром. Купуючи пристрій, потрібно точно вибрати адаптер, який підійде для вашого роз'єму, тому точно дізнайтеся, який в вашому автомобілі використовується роз'єм.
 2. Пристрій для діагностики. Ми будемо описувати приклад перевірки з ноутбуком. Якщо його у вас немає, то можна використовувати стаціонарний комп'ютер, але це вкрай незручно, тим більше, що вам буде потрібно побутова розетка для його підключення. Найоптимальніший варіант - нетбук. Він може автономно працювати, при цьому його габарити дуже зручні для діагностики.
 3. Софт для перевірки. В даному випадку у вас є величезний вибір - в Інтернеті можна без проблем знайти необхідне програмне забезпечення для діагностики, варіантів безліч. При цьому програми мають свої особливості і характеристики. Можна віддати перевагу безкоштовному софту - більшість таких програм також ефективно шукають помилки, як і платні аналоги.

Фотогалерея «Готуємося до діагностики»

Перевірка працездатності автомобіля за допомогою ноутбука

Процедура діагностики в домашніх умовах виглядає наступним чином:

 1. В першу чергу адаптер потрібно підключити до ноутбука або комп'ютера. У комплекті з адаптером повинні йти драйвера, вам потрібно їх встановити. Зайдіть в Диспетчер пристроїв (правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» - «Властивості» - «Диспетчер пристроїв») і переконайтеся в тому, що адаптер пізнаний комп'ютером. Якщо установка драйвера проведена успішно, то він буде прописаний в системі, як віртуальний СОМ порт.
 2. Врахуйте, що більшість сучасних комп'ютерів працюють з СОМ портами під номером 1. Тому про всяк випадок зайдіть у вкладку «Властивості» і виберіть «Параметри порту», ​​а потім натисніть кнопку «Додатково» і виберіть перший порт.
 3. потім вам потрібно знайти діагностичний роз'єм - він може бути розташований в моторному відсіку в районі лобового скла, за розширювальним бачком омивача, або під кермом, про це ми писали вище. Підключіть до роз'єму адаптер, на ньому повинен засвітитися. На цьому процедуру перевірки можна вважати завершеною, переходимо безпосередньо до тестування.
 4. Тепер вам потрібно буде запустити програмне забезпечення. Навіть якщо ви завантажили кілька програм, запускається тільки одна утиліта, інакше діагностика не дасть результатів. Якщо ви не впевнені в одній програмі, то можна перевірити авто декількома утилітами, але по черзі, а не одночасно. Програма повинна побачити порт, до якого підключений діагностичний адаптер, якщо цього не відбулося, то спробуйте його перепідключити.
 5. Запускайте перевірку і чекайте результати. В ході діагностики на приборке може блимати відповідний індикатор, в цьому немає нічого страшного. Програмне забезпечення повинно видати інформацію щодо основних технічних параметрів транспортного засобу, а також коди помилок, якщо в роботі авто є несправності. Параметри роботи двигуна необхідно звірити з тими, які вказані в сервісній книжці до автомобіля, це буде основний етап. Коли діагностика буде завершена, потрібно буде розшифрувати коди помилок, якщо вони є, і зробити ремонт відповідних вузлів.

Голосування

Чи можете ви самостійно провести комп'ютерну діагностику свого авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція з діагностики»

Якщо у вас виникли питання щодо самостійної діагностики Газелі в гаражних умовах, то на відео нижче можете ознайомитися з докладною і наочної інструкцією (автор ролика - Іван Мельников).