Бажаючим подмотать спідометр на Газелі своїми руками в допомогу

Необхідність підкручення показань одометра може відбутися з різних причин, зокрема, якщо мова йде про автомобілі Газель. Принцип роботи, недоліки, а також питання, як проводиться підмотка спідометра на автомобілі Газель, будуть розглянуті в статті.

Принцип роботи спідометра

Электронный одометр на Газели Бизнес
Електронний одометр на Газелі Бізнес

Перш ніж розповісти, як підкрутити або намотувати показання одометра, розберемося, в чому полягає принцип роботи спідометра на Газель. Принцип функціонування механізму полягає у вимірюванні швидкості руху транспортного засобу за допомогою механічного зв'язку його стрілки з вихідним шківом редуктора. Останній, отримує привод від коліс.

Вал може дати справжню міру швидкості їзди, більш точні показники дозволять дати колеса авто. Все тому, що шків редуктора розташований далі від КПП і ближче до коліс, а швидкість, з якою він обертається, встановлюється у відповідності з кінцевою швидкістю після КПП. Швидкість обертання шківа може бути ідентичною як на першій, так і на четвертій передачі, але різниця у швидкості машини може бути колосальною.

КПП вихідний шків містить шестірню, що обертається зі шківом. Шестірня зв'язана з тросом приводу спідометра. У схемі трос є міцним проводом, розташованим всередині захисного прогумованого кожуха. Один кінець троса встановлюється в спеціальний отвір і фіксується на ведучої шестірні. При обертанні шестерні трос обертається разом з нею.

Другий кінець троса підключається до приладу на контрольному щитку. На кінці розташований магніт у формі валу, який встановлено близько до сталевого барабана, але не стикаючись з нею. Барабан закріплений на голці і передає свідчення на відповідну шкалу. Коли транспортний засіб стоїть, голка від троса тримається на нульовому рівні завдяки маленькій спіральної пружинки.

Схема для изготовки крутилки
Схема для виготовлення крутилки

Можливі несправності пристрою

Чому не працює спідометр?

Причин безліч, розглянемо основні:

  1. Прилад не працює. Проблема полягає в відкручування гайок, які з'єднують гнучкий шків з пристроєм і трансмісією, якщо це так, то їх потрібно просто закрутити. Непрацюючий девайс може бути наслідком обриву троса, якщо це так, то його доведеться замінити. У деяких випадках у Газелях відбувається заклинювання валика приладу, тоді нічого не залишається, як замінити пристрій цілком.
  2. Стрілка на шкалі стала коливатися, можуть з'явитися сторонні звуки. Спочатку встановіть вал приладу, при цьому радіус вигину троса має бути не менше 1.5 див. Якщо причина в ослабших кріпленні гнучкого шківа до приладу або трансмісії, гайки фіксації необхідно закрутити до кінця. При відсутності змащення на тросі її необхідно додати. Якщо на місці установки троса на трансмісії є забруднення, це може спровокувати коливання стрілки, тому бруд слід видалити.
  3. Регулювання стрілки приладу порушена — ще один тип несправності. Якщо трос встановлений неправильно в оболонці габикого валу, його потрібно вмонтувати туди заново. Врахуйте, що втулка упорна повинна бути розташована з боку трансмісії.
  4. Стрілка приладу вперлася в обмежувач і вище не піднімається, це може бути наслідком розриву спіральної пружинки, єдиним варіантом буде повна заміна.
Устройство для подмотки показаний одометра
Пристрій для підмотки показань одометра

Підмотка приладу

Так як скрутити спідометр на Газелі самому? Підмотувати і доматывать свідчення можна за кількома схемами, кожну з них розглянемо окремо.

Саморобні способи

Якщо не знаєте, як накрутити спідометр, то можна скористатися простим методом, який полягає у втручанні в роботу одометра. Перед тим, як змотати одометр, приготуйте шило з пінцетом. Необхідно провести демонтаж приладової панелі і частково розібрати її, відкривши скло і демонтувавши одометр. За допомогою шила і пінцета проводиться скручування пробігу авто. Скручений одометр встановлюється на місце в контрольний щиток і приборка підключається до бортової мережі.

Є ще спосіб, який іменується як «колгоспний». Як зробити підмотку показань таким методом? Дуже легко — схема намотування передбачає відключення троса від приладу і підключення через нього будівельної дриля з функцією реверсу. Дриль включається і свідчення отматываются, тут все просто.

Готові варіанти

Якщо є власником нової моделі, то для підмотки може використовуватися готова крутилка спідометра Газель Бізнес, обладнаних електронним одометром. Як намотати спідометр з таким пристроєм? В цьому немає нічого складного.

Перед тим, як подмотать показники, необхідно знайти OBD-2 роз'єм на авто, до якого потрібно підключити крутилку:

  1. Спочатку підключіть пристрій до гнізда, запалювання повинно бути вимкнено.
  2. Активувавши необхідний режим, увімкніть запалювання, на крутилке повинен загорітися індикатор, завдяки якому ви зможете регулювати швидкість підмотки показань. Якщо швидкість маленька або відсутня, потрібно використовувати підрежими.
  3. Після того, як роботи по відмотування завершені, зроблений спідометр можна залишити, для цього вимкніть двигун і від'єднайте крутилку. Нюанси по експлуатації пристрою можуть відрізнятися в залежності від виробника і девайса, тому при його використанні дотримуйтесь інструкції.

Голосування

Займалися ви коли-небудь відмотуванням/намотуванням показань спідометра?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Пристрій для відмотування спідометра з комп'ютерного кулера»


Коментарі та відгуки