Лого av-to.info
ГАЗ Газель

Як елементарно і швидко встановити замок та інші елементи системи запалювання на Газелі?

Працездатність автомобільної системи запалювання (СЗ) безпосередньо впливає на функціональність і стан роботи двигуна транспортного засобу. Відповідно, відмова одного з елементів системи може призвести до незначних або навіть серйозні ускладнення в роботі силового агрегату. Який принцип роботи і порядок СЗ, як замінити замок запалювання Газель - докладніше про це читайте нижче.

принцип роботи системи запалювання Газелі

Для початку розглянемо принцип роботи СЗ Газель 402 двигун. В даному випадку мова йде про будь-яких моделях цього авто - як з 406 мотором, так і про 5-місних Газелях. Принцип функціонування СЗ криється в накопиченні і надалі перетворенні низьковольтної напруги в високовольтне за допомогою котушки після того. Після перетворення котушка здійснює передачу та розподіл високовольтної напруги на свічки системи. Самі свічки використовуються для утворення іскри, яка, в свою чергу, необхідна для займання паливо-повітряної суміші в циліндрах.

Основні етапи роботи СЗ:

 • накопичення низьковольтного заряду;
 • преобразование его в высоковольтный;
 • розподіл імпульсу по відповідним свічок в певному порядку;
 • створення іскри на електродах свічок;
 • загоряння горючої суміші.
Распиновка контактов замка зажигания Газели
терморегулятори контактів замка запалювання Газелі

порядок запалювання

Схема підключення циліндрів на Газелі, тобто сам порядок їх активації , Для двигуна 406 наступна:

 • спочатку суміш запалюється в першому циліндрі;
 • потім ікра подається на третій;
 • після цього - на четвертий циліндр;
 • останнім в роботу вступає другий циліндр.

Основні елементи СЗ

Коротенько про основні компоненти СЗ:

 • модуль запалювання, що включає в себе кілька котушок;
 • комутаторної пристрій;
 • розподільний механізм;
 • свічки;
 • свічкові наконечники;
 • елементи з'єднання свічок з котушкою - високовольтні кабелі.

Заміна та ремонт замку

Якщо при спробу е включення ключа в замку нічого не відбувається, тобто двигун не запускається, можливо, проблема криється в поганому з'єднанні контактів. Такий замок можна спробувати відремонтувати, якщо це не допоможе, то пристрій доведеться міняти (автор відео - Сергій Вишняков).

Заміна контактної групи

Таке завдання виконується в такий спосіб:

 1. Спочатку потрібно відключити акумуляторну батарею, для цього скиньте з неї негативну клему. Далі проводиться демонтаж захисної накладки рульової колонки. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, вам потрібно буде викрутити два болти, які кріплять цей кожух.
 2. Зробивши це, можна демонтувати верхню частину накладки.
 3. Далі, рульова колонка переводиться в крайнє верхнє положення. Вам потрібно буде трохи відхилити верхню частину накладки на себе, поки кріплень цій частині кожуха не вийде з прорізи.
 4. Потім проводиться демонтаж накладки, її необхідно змістити вгору.
 5. За допомогою викрутки з плоским наконечником вам потрібно буде викрутити два болтика, який фіксують контактну частину замку. Потім контактна складова витягується і змінюється на нову, подальша збірка проводиться в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Міняємо контактну групу»

Міняємо замок

Щоб повністю поміняти замок, зробіть наступне:

 1. Як і в попередньому випадку, спочатку потрібно демонтувати захисний кожух.
 2. Хомут демонтувати не вдасться, оскільки штатні гай ки не мають граней, тому його потрібно розрізати, наприклад, болгаркою. Будьте обережні, щоб не пошкодити трубу рульової колонки.
 3. Далі, потрібно буде відключити рульову колонку - це робиться для того, щоб подальша процедура заміни була більш зручною. Спочатку викручується довгий гвинт, з'єднаний з регулятором висоти рульового колеса. Сам кермо після цього слід підняти вгору, це дозволить відкрутити ще один болт, для цього використовується гайковий ключ на 12. При вилученні гвинта необхідно буде запам'ятати положення фігурної скоби, вона розташована поруч з його капелюшком.
 4. Наступним етапом буде демонтаж старого запалювання.
 5. Тепер візьміть нову скобу і виконайте прорізи в її боковинах, де будуть розташовані капелюшки стягають гвинтів. Прорізи обов'язково потрібні, оскільки вони дозволять без проблем затягнути чотири стягають гвинта. У тому випадку, якщо прорізи будуть відсутні, це призведе до того, що головки на Трещетка упреться в межі, так що надійно зафіксувати пристрій не вийде.
 6. Далі, пристрій ставиться в посадочне місце, закручуються чотири гвинта, їх затягнути потрібно по максимуму. Дві гайки на 12, які ви відкрутили раніше, повністю затягувати не потрібно, оскільки це призведе до того, що ви не зможете відрегулювати положення рульового колеса. Зберіть всю конструкцію і випробуйте роботу встановленого замка.

Голосування

Чи доводилося вам самостійно займатися ремонтом замку запалювання?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Особливості підключення замка запалювання в Газелі»

Що слід врахувати при підключенні контактів замка - дивіться на відео нижче (автор - канал Будні Газеліста).