Інструкція, як перевірити і відремонтувати ДМРВ і лямбда-зонд на Газелі

Для забезпечення правильної працездатності сучасні автомобільні двигуни оснащуються безліччю різних пристроїв і контролерів. Якщо якийсь з елементів не може нормально працювати, це може відбитися на функціональності силового агрегату в цілому. Для чого використовуються як перевірити ДМРВ на Газелі і лямбда-зонд? Про це ми розповімо нижче.

Характеристика та особливості ДМРВ

Датчик масової витрати повітря відноситься до елементів термоанемометричного виду. Він використовується для вимірювання об'єму повітряного потоку, що надходить у двигун, що дозволяє визначити потрібний обсяг для вприскування палива. Пристрій монтується між повітряним фільтром і дросельної магістраллю.

Основне завдання датчика полягає у підтриманні на певному рівні температури термозависимого чутливого компонента. Зокрема, мається на увазі терморезистор, виконаному у вигляді платино-іридієвою нитки. Більш сучасні пристрої вважаються плівковими, оскільки в них замість нитки в якості чутливого елемента використовується нитка.

ДМРВ для автомобиля Газель
ДМРВ для автомобіля Газель

Цей елемент повинен прогріватися до встановленої температури, яка повинна бути вище температури навколишнього середовища. Повітряний потік, який проходить через нитку, в будь-якому разі впливає на розсіювання теплового обсягу. Чим більший об'єм повітря буде надходити в систему, тим кращим буде охолодження і нижче температурний режим. У кінцевому підсумку рівень опору або температури на нитки починає змінюватися і для того, щоб повернути його до попереднього стану, через пристрій починає проходити струм. До речі, струм можна використовувати для визначення надходить об'єму повітря, але фактично використовується не струм, а саме напруга.

Можливі несправності контролера і способи їх усунення

В роботі пристрою може виникнути кілька несправностей:

 1. Пошкоджений чутливий елемент датчика — плівка або нитка. Як правило, така проблема виникає із-за зносу. Відремонтувати такий регулятор теоретично можливо, але по факту це може відняти багато часу і сил. Тому багато автолюбителі просто змінюють ДМРВ.
 2. Засмітився витратомір. Така проблема зазвичай проявляється в результаті тривалої експлуатації датчика. Засмічення пристрою, особливо при постійно експлуатації авто в міському режиму — цілком нормальна ситуація. Проблему можна вирішити шляхом очищення витратоміра або його заміни.
 3. Ще одна несправність — пошкодження контактів або їх окислення. Пошкодженням може відбутися в результаті довготривалої роботи витратоміра в умовах вібрацій, а окислення може бути викликано високою вологістю або тієї ж тривалою експлуатацією. У будь-якому випадку, пошкодження штекера можна спробувати відремонтувати, але якщо не вийде, роз'єм завжди можна замінити. Що стосується окислення, то таку проблему можна вирішити шляхом зачищення контактів. Для цього може використовуватися залізна будівельна або зубна щітка.
 4. Пошкодження проводки. Не зовсім несправність самого витратоміра, але якщо на ділянці електроланцюга станеться обрив, то пристрій може перестати працювати. Відповідно, це також позначиться на працездатності мотора (автор відео — канал Просте Думка).

Які симптоми дозволяють визначити несправність витратоміра:

 • на приборку з'явився індикатор, що свідчить про необхідність перевірки двигуна;
 • автомобіль став споживати більше палива;
 • на холостих обертах мотор працює нестабільно, самі обороти постійно плавають;
 • автомобілю потрібно більше часу для набору швидкості, динаміка знижується;
 • потужність двигуна в цілому стала більш слабкою;
 • з-за непрацюючого витратоміра водій може зіткнутися з труднощами запуску двигуна, в деяких випадках його пуск зовсім не можливий.

Перевірка регулятора на працездатність

Діагностика витратоміра здійснюється з допомогою вольтметра:

 1. від'єднайте акумулятор. Піддягніть викруткою пружинний фіксатор колодки, після чого роз'єднайте штекер витратоміра.
 2. З допомогою викрутки ослабте хомути і демонтуйте їх.
 3. Вийміть контролер, а потім на його контакти роз'єму встановіть відрізки поліхлорвінілової трубки.
 4. Встановіть ці відрізки кінці проводів, як показано на схемі, приблизно на 7-8 мм. При підключенні слід керуватися профілем торця штекера.
 5. Тепер вам потрібно зняти показання тестера, при цьому перемикач пристрою повинен бути відключений. Якщо контролер справний, то рівень напруги на його контакти 2 і 3 повинен становити близько 1.3-1.4 вольта.
 6. Потім перемикач слід на короткий час включити, при цьому знову перевіряються показання тестера. Якщо пристрій справний, то значення напруги на його контактах має збільшитися до 8 вольт або в районі. При цьому ви помітите, що чутливий елемент на пристрої (якщо це нитка) розігрівся до червона. Якщо діагностика показала інші значення, то витратомір підлягає заміні. Процедура складання здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Перевіряємо самостійно ДМРВ»

Опис датчика кисню

Лямбда-зонд або кисневий датчик монтується у випускній системі Газелі. Це пристрій використовується для виміру обсягу кисню у відпрацьованих газах. По конструкції девайс оснащується вбудованим нагрівальним елементом, який дозволяє швидко прогріти контролер для забезпечення його нормальної працездатності. Свідчення, які знімає лямбда-зонд, використовуються для коригування подачі палива, перевірки стану мотора, а також системи нейтралізації відпрацьованих газів.

Можливі несправності контролера

Про несправності пристрою можуть повідомити наступні помилки:

 1. Р0131, Р0132. Ці помилки говорять і занадто низький або дуже високому рівні сигналу з датчика кисню.
 2. Р0134. Блок управління не зафіксував активність лямбда-зонда.
 3. Р0135. Така помилка може свідчити про обриві електроланцюга підключення датчика, а також можливе замиканні на харчування або землю.
 4. Р0133. Занадто повільний відгук контролера.
 5. Р0137, Р0138. Дуже низький або високий сигнал з другого лямбда-зонда.
 6. Р0141. Несправність також стосується другого кисневого датчика, в даному випадку мова йде про обриві ланцюга або замиканні (автор відео — канал Lty D).

Перевірка регулятора на працездатність

Діагностика кисневого датчика здійснюється так:

 1. Спочатку пристрій потрібно оглянути. Якщо візуальна діагностика дозволила визначити дефекти девайса, то скоріше всього, саме пошкодження стали причиною його виходу з ладу. Якщо це так, то пристрій змінюється.
 2. Якщо помилка показала обрив ланцюга, то необхідно спробувати знайти обрив в проводці або пошкодження електроланцюга.
 3. Від'єднайте пристрій від роз'єму живлення, виконайте візуальну перевірку обох штекерів — самого датчика і ланцюга підключення. Якщо на роз'ємах є сліди іржі або відкладень, окислення, то їх можна спробувати зачистити. У тому випадку, якщо сліди сильні і не відчищаються або при зачистці ви пошкодили контакти, то їх слід замінити.
 4. Якщо ці кроки не допомогли вам виявити проблем, то для подальших дій вам потрібно тестер. Приготуйте мультиметр, підключіть назад датчик, запустіть двигун і прогрійте його до робочої температури, після чого заглушіть.
 5. Потім кисневий контролер треба буде знову відключити від роз'єму, після чого він з'єднаються з тестером.
 6. Двигун автомобіля знову запускається, тепер вам потрібно сісти на місце водія і натиснути на газ, щоб збільшити обороти. Обороти повинні триматися в районі 2500 в хвилину.
 7. Подивіться на екран мультиметра — якщо значення наблизилося до 0.9 Вт, це говорить про те, що лямбда-зонд у справному стані, він не вимагає заміни. У тому випадку, якщо показання не піднялися вище 0.8 Вт, це свідчить про необхідність заміни регулятора. Тоді вам залишається тільки демонтувати його і замінити на новий.

Голосування

Доводилося вам коли-небудь міняти або чистити лямбда-зонд?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Особливості діагностики кисневого датчика»

Нюанси, які слід враховувати при перевірці лямбда-зонда, описані на відео нижче (автор ролика — канал AndRamons).


Коментарі та відгуки