Лого av-to.info
ГАЗ Газель

Інструкція, як перевірити і відремонтувати ДМРВ і лямбда-зонд на Газелі

Для обеспечения правильной работоспособности современные автомобильные двигатели оснащаются множеством различных устройств и контроллеров. Если какой-то из элементов не может нормально работать, это может отразиться на функциональности силового агрегата в целом. Для чего используются и как перевірити ДМРВ на Газелі і лямбда-зонд? Про це ми розповімо нижче.

Характеристика і особливості ДМРВ

Датчик масової витрати повітря відноситься до елементів термоанемометричного виду. Він використовується для вимірювання об'єму повітряного потоку, що надходить в мотор, що дозволяє визначити потрібний об'єм палива для вприскування. Пристрій монтується між повітряним фільтром і дросельної магістраллю.

Основне завдання датчика полягає в підтримці на певному рівні температури термозалежні чутливого компонента. Зокрема, мається на увазі терморезистор, виконаному у вигляді платино-іридієвої нитки. Більш сучасні пристрої вважаються плівковими, оскільки в них замість нитки в якості чутливого елемента використовується нитка.

ДМРВ для автомобиля Газель
ДМРВ для автомобіля Газель

Цей елемент повинен прогріватися до встановленої температури, яка повинна бути вище температури навколишнього середовища. Повітряний потік, який проходить через нитку, в будь-якому випадку впливає на розсіювання теплового обсягу. Чим більший об'єм повітря буде надходити в систему, тим кращим буде охолодження і нижче температурний режим. В кінцевому підсумку рівень опору або температури на нитки починає змінюватися і для того, щоб повернути його до попереднього стану, через пристрій починає проходити струм. До речі, ток можна використовувати для визначення надходить обсягу повітря, але фактично використовується не ток, а саме напруга.

Можливі несправності контролера і способи їх усунення

В роботі пристрою може виникнути кілька несправностей:

 1. Пошкоджений чутливий елемент датчика - плівка або нитку. Як правило, така проблема виникає через зношування. Відремонтувати такий регулятор теоретично можливо, але по факту це може забрати багато часу і сил. Тому багато автолюбителів просто змінюють ДМРВ.
 2. Засмітився витратомір. Така проблема зазвичай проявляється в результаті тривалої експлуатації датчика. Засмічення пристрої, особливо при постійно експлуатації авто в міському режиму - цілком нормальна ситуація. Проблему можна вирішити шляхом очищення витратоміра або його заміни.
 3. Ще одна несправність - ушкодження контактів або їх окислення. Пошкодженням може статися в результаті довготривалої роботи витратоміра в умовах вібрацій, а окислення може бути викликано високою вологістю або тієї ж тривалою експлуатацією. У будь-якому випадку, пошкодження штекера можна спробувати відремонтувати, але якщо не вийде, роз'єм завжди можна замінити. Що стосується окислення, то таку проблему можна вирішити шляхом зачистки контактів. Для цього може використовуватися залізна будівельна або зубна щітка.
 4. Пошкодження проводки. Не зовсім несправність самого витратоміра, але якщо на ділянці електричного кола станеться обрив, то пристрій може перестати працювати. Відповідно, це також позначиться на працездатності мотора (автор відео - канал Просте Думка).

Які симптоми дозволяють визначити несправність витратоміра:

 • на приборке з'явився індикатор, який свідчить про необхідність перевірки двигуна; | || 230
 • автомобиль стал больше потреблять топлива;
 • на холостих обертах мотор працює нестабільно, самі обороти постійно плавають;
 • автомобілю потрібно більше часу для набору швидкості, динаміка знижується; | || 233
 • мощность мотора в целом стала более слабой;
 • через нераб ающего витратоміра водій може зіткнутися з труднощами запуску двигуна, в деяких випадках його пуск зовсім не можливий.

Перевірка регулятора на працездатність

Діагностика витратоміра здійснюється за допомогою вольтметра:

 1. Сначала отключите аккумулятор. Подденьте отверткой пружинный фиксатор колодки, после чего разъедините штекер расходомера.
 2. За допомогою викрутки звільніть хомути і демонтуйте їх.
 3. Вийміть контролер, потім на контакти його роз'єму встановіть відрізки поліхлорвінілової трубки. || | 240
 4. Установите в эти отрезки концы проводов, как показано на схеме, примерно на 7-8 мм. При подключении следует руководствоваться профилем торца штекера.
 5. Тепер вам потрібно зняти показання тестера, при цьому перемикач пристрою повинен бути відключений. Якщо контролер справний, то рівень напруги на його контактах 2 і 3 повинен становити близько 1.3-1.4 вольта.
 6. Потім перемикач слід на короткий час включити, при цьому знову перевіряються показання тестера. Якщо пристрій справний, то значення напруги на його контактах має збільшитися до 8 вольт або в районі того. При цьому ви помітите, що чутливий елемент на пристрої (якщо це нитка) розігрівся до красна. Якщо діагностика показала інші значення, то витратомір підлягає заміні. Процедура складання здійснюється в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Перевіряємо самостійно ДМРВ»

Опис датчика кисню

Лямбда-зонд або кисневий датчик монтується в випускний системі Газелі. Цей пристрій використовується для виміру обсягу кисню в відпрацьованих газах. За конструкцією девайс оснащується вбудованим нагрівальним елементом, який дозволяє швидко прогріти контролер для забезпечення його нормальної працездатності. Показання, які знімає лямбда-зонд, використовуються для коригування подачі палива, перевірки стану мотора, а також системи нейтралізації відпрацьованих газів.

Можливі несправності контролера

Про несправності пристрою можуть повідомити наступні помилки:

 1. Р0131, Р0132. Ці помилки говорять і занадто низькому або дуже високому рівні сигналу з датчика кисню.
 2. Р0134. Блок управління не зафіксував активність лямбда-зонда.
 3. Р0135. Така помилка може свідчити про обрив електричного кола підключення датчика, а також можливе замиканні на харчування або землю.
 4. Р0133. Занадто повільний відгук контролера.
 5. Р0137, Р0138. Дуже низький або високий сигнал з другого лямбда-зонда.
 6. Р0141. Несправність також стосується другого кисневого датчика, в даному випадку мова йде про обрив ланцюга або замиканні (автор відео - канал Lty D).

Перевірка регулятора на працездатність

Діагностика кисневого датчика здійснюється так:

 1. Спочатку пристрій потрібно оглянути. Якщо візуальна діагностика дозволила визначити дефекти девайса, то скоріше за все, саме пошкодження стали причиною його виходу з ладу. Якщо це так, то пристрій змінюється.
 2. Якщо помилка показала обрив ланцюга, то необхідно спробувати знайти обрив в проводці або пошкодження електричного кола.
 3. Відключіть пристрій від роз'єму живлення, виконайте візуальну перевірку обох штекерів - самого датчика і ланцюга підключення. Якщо на роз'ємах є сліди іржі або відкладень, окислення, то їх можна спробувати зачистити. У тому випадку, якщо сліди сильні і не відчищаються або при зачистці ви пошкодили контакти, то їх слід замінити.
 4. Якщо ці кроки не допомогли вам виявити проблем, то для подальших дій вам буде потрібно тестер. Приготуйте мультиметр, підключіть назад датчик, запустіть двигун і прогрійте його до робочої температури, після чого заглушите.
 5. Потім кисневий контролер потрібно буде знову відключити від роз'єму, після чого він з'єднаються з тестером.
 6. Двигатель автомобиля опять запускается, теперь вам нужно сесть на место водителя и нажать на газ, чтобы увеличить обороты. Обороты должны держаться в районе 2500 в минуту.
 7. Подивіться на екран мультиметра - якщо значення наблизилося до 0.9 Вт, це говорить про те, що лямбда-зонд в справному стані, він не вимагає заміни. У тому випадку, якщо свідчення не піднялися вище 0.8 Вт, це свідчить про необхідність заміни регулятора. Тоді вам залишається тільки демонтувати його і замінити на новий.

Голосування

Чи доводилося вам коли-небудь міняти або чистити лямбда-зонд?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «Особливості діагностики кисневого датчика»

Нюанси, які слід враховувати при перевірці лямбда-зонда, описані на відео нижче (автор ролика - канал AndRamons ).