Еволюція та модернізація автомобілів ГАЗ-3110: особливості електросхеми

Кожен автовласник повинен розбиратися в електросхемі свого автомобіля . Ці знання допоможуть при необхідності виконати ремонт проводки і знайти несправність. Незважаючи на те, що автомобілі вітчизняного виробництва не комплектуються такою кількістю приладів і пристроїв, як імпортні авто, їх схеми також досить складні. Що являє собою електросхема ГАЗ-3110, які несправності для неї характерні і що потрібно знати про профілактику — читайте в цій статті.

Електрична схема

Схема ГАЗ 3110
Схема ГАЗ 3110

Особливості електрообладнання

Схема електрообладнання ГАЗ включає в себе такі підсистеми:

 • систему запуску двигуна;
 • запалювання, в яку входять розподільник, свічки, котушка і т. д.;
 • зовнішнє освітлення авто, у тому числі протитуманна оптика, світлова сигналізація і поворотники;
 • приладова панель;
 • освітлення салону, а також всі пристрої, встановлені в ньому;
 • система обігріву — піч;
 • стеклоочистительный вузол;
 • пристрій коригування освітлення фар;
 • система управління двигуном на мікропроцесорі;
 • монтажний блок запобіжних пристроїв.

Фотогалерея «Схеми підключення підсистем»

Можливі несправності проводки

Які несправності в роботі проводки ГАЗ 31105 з двигуном Крайслер, ГАЗ 31029 або будь-якої іншої моделі можуть статися:

 1. Відсутність контакту. Така несправність може бути пов'язана з обривом електропроводки, окисленням виходів або їх подгоранием. Якщо окислився контакт, то його потрібно очистити, якщо обірвався провід, то він підлягає відновленню, якщо причина криється в підгоряння, то для початку потрібно вирішити проблему перенапруги. Цілком можливо, що роз'єм просто вийшов з гнізда, таке часто буває при поганій фіксації штекера і постійної їздою по нерівних дорогах.
 2. Розряд АКБ. Така проблема найчастіше відбувається в холодну пору року — на морозі батареї найбільше схильні розряду. Якщо це сталося в теплу пору року, то потрібно перевірити заряд АКБ, рівень і щільність електроліту, а також корпус на предмет пошкоджень.
 3. Обрив ланцюга. Несправність такого плану діагностується шляхом пошуку пошкодженої ділянки вручну або за допомогою тестера. Обрив необхідно ліквідувати шляхом заміни дроти, а замінений провід слід також обмотати ізолентою — це дозволить створити додатковий шар ізоляції. При прокладанні проводів простежте за тим, щоб вони не піддавалися впливу рухомих механізмів, інакше це призведе до чергового пробою ізоляції і обриву.
 4. Перегорання запобіжного елемента. Така проблема найбільш актуальна для машин, в бортовій мережі яких є скачки напруги. Якщо скачки напруги відчутні, то запобіжник просто не зможе витримати навантаження, що призведе до його виходу з ладу.

Профілактика проводки

Що потрібно знати про профілактику електромережі:

 1. Не допускається використання саморобних запобіжників монеток, шматків дроту і т. д. Така проблема може призвести до короткого замикання, у більш важких випадках вона може спровокувати спалах.
 2. Пам'ятайте про те, що автомобільний акумулятор потребує періодичного ТО. Як мінімум раз на рік потрібно заряджати батарею, також слід проводити діагностику щільності робочої рідини в банках та її рівня. Якщо ви помітили, що електроліту в банках мало, то потрібно заповнити його рівень.
 3. Якщо ви самостійно встановлюєте протиугінну систему, відеореєстратор і інші пристрої, то простежте за тим, щоб підключення проводів було якісним і надійним.
 4. Якщо виявилися неполадки в роботі електрообладнання, то їх необхідно вирішувати якомога швидше. При необхідності зверніться до електрика.

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Спосіб комутатора в автомобілі ГАЗ»

Простий і ефективний спосіб діагностики комутатора в автомобілі ГАЗ описаний на відео нижче (автор — канал Автоелектрика ВЧ).


Коментарі та відгуки