Лого av-to.info
Ford

Як розшифрувати коди помилок на Ford?

Як і в будь-якому іншому авто, в машинах Ford час від часу можуть з'являтися несправності. Про це власнику транспортного засобу повідомить бортовий комп'ютер автомобіля за допомогою кодів помилок, які необхідно розшифрувати, щоб визначити поломку. Сьогодні ви дізнаєтеся, як розшифрувати російською коди помилок в Ford Focus, Mondeo і Transit і як зробити діагностику авто.

Діагностика автомобілів

Технології не стоять на місці і тепер про появу певних несправностей у відносно нових авто дізнатися можна набагато простіше. Якщо в роботі транспортного засобу Ford виникли неполадки, то про це можна дізнатися за кодом помилки бортового комп'ютера. Щоб дізнатися про помилку, можна поїхати на спеціалізоване СТО, де майстри за допомогою спеціального обладнання проведуть діагностику вашого Ford і точно скажуть, що в ньому зламалося.

Автомобиль Ford Focus 2
Автомобіль Ford Focus 2

Однак, така процедура в умовах фінансової кризи коштує не так вже дешево, і не кожен автомобіліст може собі дозволити це. Що ж робити в таких випадках? Відповідь проста - дізнатися про несправності можна самому, зробивши самостійну діагностику транспортного засобу. Щоб зробити це, скористайтеся інструкцією, підготовленої фахівцями нашого ресурсу.

 1. Отже, виробляємо самостійну діагностику бортових комп'ютерів автомобілів Ford в домашніх умовах.
 2. Для початку сідаємо на місце водія і включаємо запалювання. Заводити автомобіль при цьому не потрібно.
 3. На приладовій панелі знайдіть кнопку скидання денного пробігу. Затисніть її і утримуйте декілька секунд.
 4. Не відпускаючи кнопки, поверніть ключ у замку запалювання на другу позицію.
 5. Слідкуйте за панеллю приладів: на екранчику одометра повинна з'явитися напис «Test». Коли на дисплеї з'явиться повідомлення, кнопку скидання денного пробігу можна відпустити. Врахуйте, якщо кнопку скидання одометра тримати затиснутою більше трьох секунд в перервах між тестами, то режим самостійної діагностики буде припинений. В такому випадку вам потрібно повернути ключ у замку запалювання в положення «пуск» і тримати його до повного старту. У цей момент стартер автомобіля відключиться в автоматичному режимі, коли транспортний засіб заведеться і вже через кілька секунд приладова панель знову повернеться в режим самостійної діагностики.
 6. Щоб залишити режим самостійної діагностики автомобіля || | 222 Ford, необходимо выключить зажигание и удерживать кнопку сброса одометра больше трех секунд.
Так выглядит в увеличенном видео лампочка Check Engine. Ее появление на панели приборов сообщает автовладельцу о возникновении каких-либо ошибок в системе авто.
Так виглядає в збільшеному відеолампочка Check Engine. Її поява на панелі приладів повідомляє автовласникові про виникнення будь-яких помилок в системі авто.

Необхідно відзначити, що коди, які з'являться на панелі приладів, можуть бути відображені неточно, якщо є помилки в роботі бортового комп'ютера. Самостійна діагностика в принципі не може бути точною, на відміну від перевірки бортового комп'ютера на помилки за допомогою спеціального обладнання. Тому, якщо ви відчуваєте, що виникли серйозні неполадки в роботі авто, бажано звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців або придбати обладнання, яке допоможе точно вважати коди помилок.

Розшифровка кодів

Щоб ви могли визначити, яка саме несправність присутній у вашому Ford, вашій увазі представлена ​​таблиця з описом найбільш популярних помилок.

Диагностика автомобиля Ford Focus 2 на станции ТО при помощи ноутбука и специализированного оборудования
Діагностика автомобіля Ford Focus 2 на станції ТО за допомогою ноутбука і спеціалізованого обладнання

Датчики

Код Опис
Р0100 - Р0105 Бортовий комп'ютер автомобіля повідомляє про поломку або некоректному сигналі пристрою контролю витрати повітря.
Р0106 - Р0108 в системі авто зафіксована несправність в роботі датчика тиску повітря. Також дані комбінації цифр можуть свідчити про неправильне сигналі, що надходить з пристрою.
Р0110 - Р0114 Вийшов з ладу або на бортовий комп'ютер надходить неправильний сигнал пристрою контролю температури всмоктуваного повітря. Необхідна заміна елемента.
Р0115 - Р0118 Часто зустрічається помилка в автомобілях Ford Mondeo. Одна з наведених комбінацій означає поломку або некоректний сигнал, що надходить з датчика температури антифризу. Для усунення цієї поломки необхідно перевірити якість охолоджуючої рідини в системі або замінити датчик.
Р0120 - Р0123 Бортовий комп'ютер повідомляє автовласникові про невірне сигналі або пошкодження вашого телефону «А» контролю положення дросельної заслінки. Слід перевірити сигнал і при потребі замінити компонент.
Р0130 - Р0167 Поява однієї з таких комбінацій на екрані ноутбука при діагностиці автомобіля означає, що надходить сигнал з одного з трьох датчиків кисню є неправильним. Або ж сам пристрій вийшло з ладу. З метою усунення несправності елемент необхідно замінити або більш ретельно провести діагностику електричного кола.
Р0176 - Р0179 Свідчить про несправності датчика викиду або про невірне сигналі, що надходить з нього на бортовий комп'ютер. Необхідно провести заміну компонента.
Р0180 - Р0188 бортовий комп'ютер Ford був зафіксований невірний сигнал або несправність одного з двох пристроїв контролю температури палива. Слід провести більш ретельну діагностику компонента або замінити його на новий.
Р0190 - Р0194 Бортовий комп'ютер авто повідомляє про невірне сигналі, що надходить з пристрою контролю рівня тиску бензину в паливній рампі або про несправності самого компонента. Слід перевірити електричний ланцюг і при необхідності провести заміну датчика.
Р0195 - Р0199 «Мізки» Ford зафіксували поломку елемента, що вимірює температуру моторної рідини в двигуні. Також одна з цих комбінацій може свідчити про неправильне надходить сигнал з датчика. В результаті появи одного з цих кодів слід провести діагностику ланцюга на предмет обривів і замикань, а також замінити датчик.
Р0220 - Р0229 Вийшов з ладу або надходить невірний сигнал з елемента контролю положення другої або третьої дросельної заслінки ( «В» або «С»).
Р0235 || | 256 Поступает неверный сигнал с датчика давления турбонаддува. Следует произвести диагностику электрической цепи на предмет замыканий или обрывов.
Р0236 - Р0242 Бортовий комп'ютер авто повідомляє про невірне сигналі з пристрою контролю першої або другої турбіни. Необхідно замінити компонент.
Р0326 - Р0329 Зафіксовано некоректний сигнал з першого датчика детонації. Слід провести зміну компонента.
Р0330 - Р0334 БК автомобіля зареєстрував некоректний сигнал, що надходить з другого датчика детонації. Потрібно більш ретельно перевірити електричний ланцюг і замінити деталь на нову.
Р0335 - Р0339 Бортовий комп'ютер повідомляє автовласникові про некоректне сигналі або про вихід з ладу датчика положення першого колінчастого вала. Потрібно перевірити ланцюг або замінити деталь, в залежності від того, в чому полягає поломка.
Р0340 - Р0344 Якщо при діагностиці вашого Ford на екрані ноутбука з'явилася одна з цих комбінацій, це може говорити про невірне сигналі, що надходить з пристрою контролю розподільного вала. Слід провести заміну датчика, якщо це необхідно або перевірити електричний ланцюг на предмет обривів.
Так выглядит бортовой компьютер для автомобиля Ford
Так виглядає бортовий комп'ютер для автомобіля Ford

Двигун

Код Опис
Р0171 - Р0172 надто бідна або занадто багата суміш в двигуні.
Р0173 Бортовий комп'ютер зафіксував витік бензину з паливної системи.
Р0174 - Р0175 Одна з таких комбінацій цифр свідчить про неправильно рівні суміші в двигуні (занадто бідна або багата).
Р0215 || | 280 Сообщается о поломке соленоида выключения мотора. При такой ошибке могут возникнуть трудности со стартом двигателя. Также мотор может троить при его выключении. Следует произвести замену компонента.
Р0216 Зафіксовані обриви або замикання в електроланцюзі контролю часу уприскування. Потрібно більш ретельно перевірити ланцюг.
Р0217 БК повідомляє автовласникові про перегрів двигуна. В першу чергу слід перевірити якість охолоджуючої рідини. В автомобілях Ford Focus і Mondeo ця помилка є однією з поширених. Як правило, вона виникає внаслідок втрати антифризу своїх експлуатаційних характеристик.
Р0218 БК зареєстрував надмірну температуру в системі трансмісії. Телефон може перегрітися. У цьому випадку робота коробки передач може бути некоректною.
Р0219 Повідомляється про надмірно високих оборотах мотора.
Р0243 - Р0246 Одна з таких комбінацій свідчить про некоректну роботу першого соленоїда (А) затвора вихлопних газів. Пристрій може бути завжди відкрито або закрито. Також це може свідчити про неправильне сигналі.
Р0247 - Р0250 Дані цифри в результаті діагностики повідомляють про те, що БК зареєстрував некоректну роботу другого соленоїда (В) затвора вихлопних газів. Слід замінити компонент.
Р0251 - Р0255 Повідомляється про некоректну роботу насоса уприскування першої турбіни. Потрібно більш ретельно перевірити ланцюг на предмет обривів і замикань або замінити насос.
Р0256 - Р0260 Одна з таких комбінацій цифр свідчить про невірне сигналі, що надходить з насоса уприскування другий турбіни. Також ці помилки можуть сказати про поломку елемента, в результаті чого буде потрібно його заміна.
Р0261 - Р0296 Ці коди повідомляють про несправності в роботі однієї з дванадцяти форсунок циліндрів. Це може бути:

 • замикання ціпи однієї з форсунок на землю;
 • обрив електричного кола;
 • несправність драйвера форсунки .

У таких випадках рекомендується більш ретельно перевірити ланцюг на предмет обривів або замикань. Якщо це не допомогло і з ланцюгом все в порядку, то вийшли з ладу форсунки потрібно замінити.

Р0300 БК зафіксував поодинокі або регулярні пропуски запалювання.
Р0301 - Р0312 Дані комбінації цифр свідчать про пропуск запалювання в одному з дванадцяти циліндрів.
Р0410 Повідомляється про некоректну системі вторинної подачі повітря. Слід перевірити систему на предмет виявлення витоків.
Р0410 - Р0417 Поява цих кодів на екрані ноутбука при діагностиці автомобіля свідчить про:

|| | 313
 • выходе из строя одного из двух клапанов вторичной подачи воздуха;
 • виявленні помилок в роботі системи вторинної подачі повітря;
 • неправильному потоці суміші через систему.

Следует произвести более тщательную проверку системы, а также заменить вышедший из строя клапан.

Р0420 Є однією з часто зустрічаються при діагностиці транспортних засобів Ford Mon deo або Focus. Дана комбінація свідчить про не ефективною роботі системи каталізаторів.
Лампа Check Engine, сообщающая водителю о возникновении неисправностей (горит оранжевым цветом на спидометре)
Лампа Check Engine, що повідомляє водієві про виникнення несправностей (горить помаранчевим кольором на спідометрі)

Несправності в електроланцюзі

код Опис
Р0200 - Р0212 Повідомляється про несправності в електроланцюзі управління форсунками. Слід провести додаткову діагностику проводів і виявити місце обриву або замикання.
Р0213 Зафіксовані дефекти в роботі електричного кола управління першою або другою форсунок холодного старту.
Р0230 - Р0233 У разі появи однієї з таких комбінацій бортовий комп'ютер попереджає водія про некоректне сигналі, що надходить з бензонасоса. Поломка може полягати в замиканні, заземлення або обриві проводів первинної або вторинної електроланцюзі.
Р0320 Ця комбінація повідомляє водієві про обриви або замиканні в електроланцюзі розподільника запалювання. Від цього можуть також виникати пропуски запалювання.
Р0321 - Р0323 Повідомляється про невірне сигналі в електроланцюзі розподільника запалювання. Сигнал може бути як переміжним, так і поза допустимого діапазону. Крім того, він може просто не бути.
Р0325 Зареєстровані обриви в електроланцюзі першого датчика детонації. З пристрою може надходити невірний сигнал, проте заміною компонента проблему не виправити.
Лампочка Check Engine, сообщающая водителю о возникновении неисправностей (горит оранжевым цветом на спидометре)
Лампа Check Engine, що повідомляє водієві про виникнення несправностей (горить помаранчевим кольором на спідометрі)

Голосування

Можете ли вы самостоятельно расшифровать коды ошибок в автомобиле Ford?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Інші поломки

Далі розглянемо коди, які не належать ні до однієї з перерахованих вище категорій. Однак ці комбінації помилок є найпоширенішими в автомобілях Ford Fusion, Focus і Mondeo.

Код Помилка
Р1000 Повідомляється, що перевірка готовності системи EOBD здійснена не була. Цей код важко назвати помилкою. Швидше за все, це ознака самонастроювання системи. Як правило, з'являється після того, як був виконаний скидання пам'яті, сталася рекалібровку або був перепрошитий модуль. Найчастіше цей код пропаде автоматично після того, як пройде калібрування, тобто автомобіль буде експлуатуватися якийсь час.
Р2008 Бортовий комп'ютер зафіксував некоректну роботу впускного колектора. Також мова може йти про несправності в електроланцюзі.
U1900 БК зафіксував збій з'єднання по шині CAN. Щоб ліквідувати цю помилку, необхідно:

 • провести відключення всіх використовуваних в автомобілі маршрутних комп'ютерів;
 • відключити всі електричні пристрої, в тому числі медіа -систему, GPS-навігатора і т. д.;
 • провести відключення сигналізації;
 • скинути код несправності за допомогою бортового комп'ютера або відключивши клеми акумуляторної батареї.
Р0420 Ця комбінація свідчить про неефективність системи каталізації. Також може бути виявлено дефекти в роботі каталітичного нейтралізатора.
Р1131 Сталося коротке замикання лямбда-зонда.
Р251А Бортовий комп'ютер зафіксував обрив електричного кола пристрої перемикання доступу до РТО.
Р2303 Ця комбінація говорить про помилку в котушці запалювання автомобіля. На практиці такий код виникає найчастіше, коли перетирається провід живлення котушки. Для усунення причини поломки слід замінити провід.
U0001 Вийшла з ладу шина передачі CAN-даних.
U0401 З нами прийом невірних даних з ECM / PCM.

Відео від Дениса Козлова «Помилки БК в автомобілі Ford Focus 2»

у цьому відео показаний процес самостійної діагностики автомобіля Ford Focus 2.