Поради і заміна рідини ГУР для автомобіля Форд Фокус II і I

Призначення гідропідсилювача керма полягає у забезпеченні більш комфортного керування транспортним засобом. Комфортна їзда забезпечується шляхом легкого керування рульовим колесом. Щоб вузол завжди працював, у ньому повинен періодично змінюватися витратний матеріал. Докладніше про те, як здійснюється заміна робочої рідини ГУР в автомобілі Форд Фокус 2 — дізнайтеся з цієї статті.

Яку лити?

Рідина ГУР на Форд представляє синтетичний матеріал, що дозволяє забезпечити стабільну і безпечну роботу вузла. Видаткове речовина може виконувати покладені на нього функції при температурі від -40 до +120 градусів. Якщо говорити про конкретну марку масла для керма Форд Фокус 2, то можна використовувати кілька варіантів: або Форд WSA/M2C195/A, або Ravenol-PSF. Якщо немає можливості придбати це масло, то можна купити інше, але проаналізуйте вимоги автовиробника і склад витратного матеріалу.

Жидкость WSA/M2C195/A
Рідина WSA/M2C195/A

Як правильно перевірити?

Якщо вірити сервісного мануали, то рідина ГУР на Форд Фокус 3 або 2 заливається на весь термін служби транспортного засобу. За фактом ситуація йде трохи інакше. У ході використання автомобіля пристрій гідропідсилювача керма на другому або третьому Фокусі може ламатися. Деякі поломки вузла вимагають заміни витратного матеріалу. На практиці рівень масла завжди потрібно перевіряти.

Гідропідсилювач може загудіти з різних причин. Якщо помітили витік, стугонливий звук при повороті керма на Фокус один або два, а також зміна кольору масла або погіршення в роботі рульової колонки, в першу чергу перевірте саме рідина.

Якщо гудіння не припиняється, при цьому в бачку ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА знаходиться менше масла, ніж повинно бути, систему потрібно перевірити на наявність витоків:

 1. Заглушіть мотор і почекайте, поки він охолоне.
 2. Ганчіркою протріть всі елементи систему рульового управління.
 3. Потім перевірте безпосередньо бачок гідропідсилювача, якщо є необхідність додавання олії, зробіть це.
 4. Після цього заведіть двигун і проверніть рульове колесо в різні боки. Таким чином можна виявити місце витоку.
Расширительный бачок ГУР в Фокусе
Розширювальний бачок ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА у Фокусі

Пам'ятайте, що Форд Фокус 1 або іншої моделі необхідно використовувати масло, яке рекомендовано заводом-виробником. І якщо доливаєте рідину в систему, то вона обов'язково повинна відповідати тій, яка вже використовується. У деяких випадках гуде ГУР не по причині нестачі масла, а в результаті виходу з ладу різних компонентів, наприклад, датчика тиску або насоса. Якщо проблема в останньому, то виправити її дозволить тільки ремонт насоса ГУР.

Врахуйте, що діагностика рівня витратного матеріалу здійснюється виключно на рівній поверхні. На бачку можете побачити позначки MIN і MAX, свідчать про мінімальний або максимальному рівні. Рівень речовини повинен знаходитися приблизно на середині при заглушеному моторі. Коли силовий агрегат буде заведений, рівень може піднятися до максимуму, це нормально. Але якщо видатковий матеріал опустився до позначки MIN, це свідчить про необхідність додавання речовини (автор відео — канал Зроблено в гаражі).

Керівництво по заміні

Для заміни необхідно заздалегідь придбати витратний матеріал, він повинен бути зеленого кольору. Щоб об'єм речовини був правильним, знадобиться близько двох літрів олії. Загалом процедура заміни на Фокусах не складна, але процес буде значно полегшена, якщо вам хтось буде допомагати. Розширювальний бачок підключається до двох магістралей — один патрубок йде до помпи, а другий — до бачка, це називається «обратку».

Для виконання заміни витратного матеріалу виконайте наступне:

 1. Приготувати шланг, обладнаний штуцером на кінці. Його довжина повинна бути не менше метра по діаметру шланг повинен відповідати зворотним. Може знадобитися аналогічний шланг, однак його довжина може бути меншою, а на кінці патрубка повинна розташовуватися заглушка.
 2. Візьміть ємність, в яку будете зливати відпрацьоване масло (бажано, з широкими краях). Демонтуйте розширювальний бачок, попередньо викрутивши болти фіксації.
 3. З допомогою плоскогубців з видовженими і вигнутими кінцями, необхідно відвести хомут з поворотного патрубка, що фіксується на ємності, в бік.
 4. Демонтуйте поворотну магістраль, встановіть штуцер приготованого патрубка. Замість цієї магістралі необхідно поставити патрубок з заглушкою.
 5. З розширювального бачка демонтуйте кришку і залийте в нього новий витратний матеріал.

Під час затоки необхідно заводити двигун, для цього буде потрібно помічник. При зливі відпрацьованого масла потрібно стежити за кольором, коли побачите, що з системи буде виходити нова рідина, мотор можна заглушити. Якщо в процесі в систему потрапить повітря, доведеться його виганяти, інакше повітряна пробка не дасть нормально працювати сайту. Після заміни рідини дії по збірці елементів системи проводиться в зворотній послідовності.

Голосування

Стикалися ви з необхідністю заміни масла в ГУР?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як здійснюється промивка системи ГУР»


Коментарі та відгуки

 • Сергій Іванович

  Змінювати цю рідину потрібно однозначно, інакше спочатку буде важко крутиться кермо, провертатися, особливо на поворотах, в мене таке саме було. А я спочатку не зрозумів що це, та й забув, тому що на наступний день проблеми вже не було — все нормально і добре крутилося на всі боки. А потім в один момент у мене заклинило кермо і все, довелося викликати евакуатор, а потім виявилося, що без рідини там якісь деталі заклинили між собою і тому кермо не проворачивался. Так довелося і деталі ці міняти. Коротше, грошей тоді виклав чимало.

 • Оленка

  А я взагалі не знала, що ще там треба міняти рідину. Для мене спочатку стало відкриттям необхідність заміни якогось там витратного матеріалу в кондиціонері, а тепер і тут потрібно буде замінити.

 • Дмитро

  Так, в ГУР необхідно робити заміну масла, якщо не помиляюся, на 60000 тис. Важливо, стежити за рівнем рідини, так як без достатньої кількості рідини вийде з ладу насос ГУР. Тому раджу не ставитися до цього питання недбало.