Самостійна заміна паливного фільтра Форд Фокус 1, 2 і 3

Від робочого стану очисних елементів (будь то паливний, повітряний або масляний фільтр) залежить термін експлуатації автомобіля в цілому. Паливний фільтр Форд Фокус призначений для очищення бензину в баці, тому його робочий стан має бути завжди на високому рівні.

Якщо ви відчуваєте, що ваш автомобіль розганяється не так швидко як раніше або при натисканні педалі «газу» його починає троїти, то, по всій видимості, прийшов час міняти паливний фільтр (ТФ). За технічним регламентом від виробника заміна даного компонента паливної системи повинна проводитися кожні 30 тисяч км. Природно ця цифра розрахована на американські та європейські дороги, тому якщо ви є вітчизняним автоаматором, то цей елемент краще міняти кожні 20 тисяч км пробігу.

Новый топливный фильтр для Ford Focus 1
Новий фільтр для FF1

Змінюємо Ford Focus 1

Паливний фільтр у цих авто розташований безпосередньо в ніші бензобака під заднім пасажирським сидінням. Якщо ви вирішили зробити заміну компонента тонкої очистки на своєму «залізному коні» Форд Фокус 1 своїми руками, то слід заздалегідь підготувати все, що може вам знадобитися в процесі роботи.

Що підготувати?

Щоб замінити цей елемент паливної системи своїми руками, як мінімум, вам потрібно яма, естакада або підйомник. Що стосується інструментів, то запасіться заздалегідь:

 • гайковим ключем або голівкою на«8»;
 • комірчиком з подовжувачем;
 • гайковим ключем можна головкою на«7»;
 • зрозуміло — новим паливним фільтром тонкої очистки.

Послідовність робіт

Тепер розглянемо покрокову інструкцію по заміні елемента в Форд Фокус 1.

 1. Отже, заїжджаємо на яму або естакаду.
 2. Відкриваємо капот і на блоці запобіжників шукаємо той запобіжник, який відповідає за функціонування бензонасоса. Цей запобіжник потрібно витягти за допомогою спеціальних щипців.

  Блок предохранителей FF1
  Блок запобіжників FF1
 3. Коли запобіжник демонтований, включайте запалювання і заводьте двигун. Двигун Форд Фокус повинен пропрацювати до тих пір, поки не затихне сам по собі. Коли машина заглушилась, необхідно ще раз прокрутити стартер щоб переконатися, що весь бензин, який перебував у паливопроводі, витрачений.
 4. Тепер потрібно залізти під автомобіль. Паливний фільтр, як сказано вище, розташований в ніші біля бензобака, його ви побачите з правого боку задньої частини авто.
 5. Тепер потрібно від'єднати роз'єм на фільтрі. Не чіпаємо тільки зелений роз'єм, він більш широкий і відповідає за зворотній подачу палива в бак.
 6. Демонтаж особливої праці не займе, якщо виникли труднощі з від'єднанням, то спробуйте очистити роз'єм від бруду.

  Старый топливный фильтр на FF1
  Старий ТФ на FF1
 7. Від'єднуючи патрубки будьте уважними, оскільки з них, а також з фільтра, можуть бризнути залишки палива.
 8. Тепер беремо головку або гайковий ключ на «8» і відкручуємо болт кріплення фільтра до кузова автомобіля.
 9. Далі знімаємо фільтр разом з кріпленням.
 10. Щоб дістати фільтр з кріплення беремо гайковий ключ на «7» і ослабеваем саморіз.
 11. Тепер ставимо на місце новий фільтр. Всі дії потрібно робити строго в зворотній послідовності, а новий фільтр повинен стати так само як стояв старий.

  Новый топливный фильтр на FF1
  Новий ТФ на FF1
 12. Поставивши на місце компонент тонкої очистки, потрібно підключити патрубки паливопроводу. Коли ви почуєте клацання під час монтажу, патрубки можна вважати підключеними.
 13. Не забуваємо про запобіжнику — він ставиться в останню чергу.

Змінюємо Ford Focus 2 і 3

В автомобілях Ford Focus 2 на бензинової модифікації і Focus 3 паливний компонент встановлений безпосередньо в бензонасосі, який, у свою чергу, розташований в баку. Замінити його не так легко, особливо, якщо ви вирішили зробити це своїми руками. Суть проблеми полягає в тому, що паливний насос не є розбірним. Фільтр (сама сітка) в насосі встановлюється компанією-виробником на весь термін користування автомобілем. Не дивно, що він може засмітитися набагато швидше, якщо якість палива не відповідає стандартам.

Топливный насос FF2
Паливний насос FF2

Тому для заміни фільтра тонкого очищення доведеться міняти весь бензонасос, так вирішили американські інженери компанії. «Ой, та хіба мало що вони там вирішили» — подумали вітчизняні автолюбителі і знайшли свій «гаражний» спосіб заміни цього компонента. Відразу попереджаємо, що виробник настійно не рекомендує міняти фільтр таким способом, окремо від бензонасоса, а ефективність його заміни визначається виключно автовласниками зробили це.

Топливный насос Ford Focus 2
Паливний насос FF2

Як варіант, можна встановити допоміжну деталь, яка буде очищати бензин, але до чого хорошого це навряд чи призведе. Додатковий елемент очищення буде створювати ще одну перешкоду в русі бензину, який, у свою чергу, додатково навантажує бензонасос. Деякі власники Фордів практикують покупку старих ТФ на авторазборках (або бензонасосів, звідки скручують старі фільтри) і ставлять їх на свої авто. Поставивши такий ТФ, ви піддаєте всю свою паливну систему ризику.

Інструменти

Що вам знадобиться перед виконанням робіт по заміні ТФ:

 • набір гайкових ключів;
 • набір викруток;
 • ганчір'я;
 • сітка фільтра Ford Focus.

Процес заміни

 1. Отже, щоб дістатися до паливного фільтра для початку потрібно зняти заднє сидіння автомобіля.
 2. Бачимо кришку паливного насоса — відкручуємо декілька болтів, на яких вона тримається.
 3. Відкривши паливний насос, на кришці ви побачите сітку. Вона, по суті, і є фільтром в цьому автомобілі. У нашому прикладі ми будемо ставити сітку від автомобіля Toyota.
 4. Перед тим, як встановити нову сітку, потрібно скрутити її.

  Сетка топливного фильтра FF2
  Сітка ТФ FF2
 5. Встановивши сітку збираємо бензонасос в зворотній послідовності.

Заміна ТФ FF2 дизельної модифікації

Якщо ви є власником автомобіля Ford Focus 2 такій модифікації, то весь процес заміни зводиться до придбання нового паливного фільтра. Його вартість на ринку варіюється від 1000 рублів (270 грн.). В цих моделях, на відміну від бензинових, заміна ТФ передбачена.

Що знадобиться?

Перед тим як приступити безпосередньо до процесу заміни приготуйте заздалегідь:

 • новий ТФ оригінального виробництва;
 • ключ-головку«8»;
 • ємність для відпрацьованої рідини;
 • дизель (близько 1 літра).

Коли все готове, можна приступати до заміни.

Процес заміни

 1. ТФ знаходиться під капотом, праворуч від двигуна. Він закритий кришкою, яка тримається на болтах на «8». Відкручуємо їх.
 2. Тепер можна бачити сам фільтр, на якому знаходиться откручивающийся штуцер, призначений для зливу брудної рідини.
 3. Слід трохи відкрутити нижній штуцер, щоб з нього злився весь дизель. Підставляємо підготовлену ємність і чекаємо, поки не зіллється паливо.
 4. Знімаємо кришку ТФ і бачимо сам фільтруючий компонент. Протираємо його шматком дрантя і від'єднуємо від корпусу.

  ТФ на FF2 модификация дизельная
  ТФ на FF2 дизельної модифікації
 5. Беремо новий фільтр і вставляємо його в наявний корпус, після чого заливаємо в нього дизель, чекаємо поки він заповнить весь простір.
 6. Тепер збираємо все в зворотному порядку, і не забуваємо про штуцерах.
 7. Далі потрібно запустити двигун і при натиснутій педалі газу (близько 2 тисяч об/хв) приблизно хвилину постояти на місці, щоб з системи пішов весь повітря.

Відео «Заміна ТФ в автомобілі Ford Focus 2»

Вам допомогла ця стаття, тоді розкажіть про це нашим користувачам в коментарях!


Коментарі та відгуки

 • Анатолій

  Спасибі вам велике за хорошу інформацію. Завтра зібрався робити заміну фільтра і вирішив ще разок пошукати інформацію, як краще це робити. У вас в статті все розжовано до найдрібніших подробиць. Буду міняти по вашій інструкції, сподіваюся, вийде.

 • Сергій

  Спасибі вам велике за хорошу інформацію. Завтра зібрався робити заміну фільтра і вирішив ще разок пошукати інформацію, як краще це робити. У вас в статті все розжовано до найдрібніших подробиць. Буду міняти по вашій інструкції, сподіваюся, вийде.

 • Юрій

  Можна сітку грубого очищення бензину не міняти, якщо вона не потерта. Можна взяти даймер (хімія для миття авто на мийках), розвести з водою, як показано в інструкції даної хімії, і промити — стане як нова. Біленька, красива як з магазину. Може щось ще для промивання, але я не пробував.

 • Дмитро

  Корисна інформація, грамотно розказано поетапно. Згоден з попереднім коментарем з приводу сітки грубого очищення, міняти її не обов'язково, досить просто промити.

 • Андрій

  Дякую за інформацію, тільки питання, чи достатньо описано, зараз піду спробую!!

 • Геннадій

  Лючка на фф2 не буває, треба знімати бак або вирізати його.