Ефективні методи боротьби з несправностями стартера Форд Фокус

Система запалювання в будь-якому авто складається з безлічі різних механізмів і вузлів, що забезпечують нормальний запуск двигуна . Одним із пристроїв, призначених для старту двигуна, є стартерний вузол. Докладніше про те, з яких причин може вийти з ладу стартер Форд Фокус 2, і як його правильно відремонтувати, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Можливі несправності стартера

Оскільки стартер Форд Фокус 2 вважається одним з основних компонентів системи, його поломка може принести незручності для автовласника. Станів непрацюючого механізму може бути кілька.

наприклад, якщо пристрій крутить, але мотор при цьому не заводиться, то причини можуть бути такими:

 1. Зносилася шестірня бендикса, в результаті чого вона прокручується. Проблему допоможе вирішити заміна шестерні, цілком ймовірно, що у зборі з муфтою.
 2. Нерівномірно зносилися або вибилися зубчики на вінці маховика. Така несправність у Фокус 1 або 2 трапляється досить рідко, тим не менш, вона також може статися. В даному випадку заміні підлягає маховик колінчастого вала.
 3. Ще одна причина може полягати в планетарному редукторі, зокрема, в його пластиковою шестірні, вона могла зноситися.
Стартерное устройство автомобиля Форд Фокус
Стартерне пристрій автомобіля Форд Фокус

Якщо ж не крутить стартер , то в першу чергу слід провести діагностику стану обмотки ротора або статора. Також потрібно послухати — клацає чи втягуюче реле чи ні. Якщо клацання немає, то причина, найімовірніше, електрична.

У даному випадку необхідно приділити увагу діагностиці:

 • контактної групи замку;
 • працездатності запобіжника стартерного пристрої;
 • керуючого реле;
 • цілісності контактів на проводах.

Також потрібно відзначити, що стартерне пристрій може в цілому працювати некоректно. Приміром, якщо вузол перегрівається і в цілому обертається дуже туго, при цьому доноситься нехарактерний для його роботи звук, то можливо, проблема криється в підшипниках. Вони могли зноситися, також на них могла потрапити бруд, у деяких випадках з-за їх зносу перекошується якір.

Що стосується безпосередньо перегріву, то він зазвичай обумовлений замиканням якоря на статор, що знову ж, обумовлено зносом втулок. Крім того, конструкція стартерного вузла включає в себе чотири щітки, які могли зноситися. Як бачите, несправностей в цілому може бути досить багато, починаючи від бендикса стартера і закінчуючи щітками і підшипниками (автор відео про діагностиці механізму в домашніх умовах — канал Автоелектрика ВЧ).

Ремонт механізму своїми руками

Якщо ви ніколи раніше не ремонтували стартер і не впевнені, що зможете зробити його ремонт самостійно, то краще зверніться до фахівців. Але в цілому впоратися з таким завданням зможе будь-який автовласник.

Для ремонту механізму своїми виконайте наступні дії:

 1. Спочатку викрутити всі саморізи, за допомогою яких фіксується нижня захист силового агрегату. Для цього буде потрібно ключ зірочка Т30.
 2. Після цього, використовуючи гайкових ключів на 13 і 10, потрібно викрутити гайки 1 і 2 відповідно, вони показані на фото. Зробивши це, ви зможете відключити контактний роз'єм втягивающего реле.
 3. Для демонтажу стартерного пристрою вам потрібно буде викрутити три гвинти, що фіксують сайт до силового агрегату авто. Для відкручування буде потрібно ключ на 13. На цьому етапі врахуйте, що до одного з трьох гвинтів приєднаний фіксатор, який кріпить джгут з проводами. Отже, виконавши ці дії, ви можете провести демонтаж стартера з авто.
 4. Тепер можна приступити до діагностики і ремонту. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, необхідно провернути шестірню приводу пристрою. В ідеалі вона повинна повертатися з валом приводу, а в іншому напрямку — на валу приводу. У тому випадку, якщо шестірня не переміщується або робить це з великим трудом, вал привода підлягає заміні.
 5. Далі, необхідно приєднати контакти стартера безпосередньо до акумулятора, це дозволить визначити працездатність вузла в цілому. При діагностиці пам'ятайте про те, що позитивний висновок АКБ повинен бути підключений до верхнього гвинта пристрою, а негативний — до маси, тобто корпусу вузла.
 6. Наступним етапом буде діагностика втягивающего реле. Для цього вам потрібно замкнути верхній контакт з контактом управління. В момент замикання повинен спрацювати втягуючий елемент, при цьому шестірня повинна переміститися вздовж вала, а электромоторчик автоматично запуститься. У тому випадку, якщо шестірня не рухається, то потрібно буде провести заміну або більш ретельний ремонт бендикса.
 7. Що стосується електромотора, то він також повинен бути перевірений. Для діагностики підключіть позитивний кабель від АКБ до нижнього гвинта бендикса, а негативний висновок підключається до маси, тобто корпусу. Після підключення пристрій повинен включитися, якщо це не так, то двигун змінюється або ремонтується.
 8. Не зайвим буде провести окрему діагностику бендикса. Щоб зробити це, необхідно з'єднати позитивну клему з АКБ контактом управління, а негативну — з корпусом пристрою. При підключенні втягуючий елемент повинен бути придатним і висунути шестірню. У тому разі, якщо цього не сталося, то бендикс вийшов з ладу і його слід поміняти.

Відео «Як своїми руками поміняти стартерний вузол?»

Наочна інструкція щодо заміни стартерного пристрою в автомобілях Форд наведена на відео нижче (автор — канал Азбука Форд).

Голосування

Стикалися ви з ремонтом стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки