Лого av-to.info
Ford Focus

Ефективні методи боротьби з несправностями стартера Форд Фокус

Система запалювання в будь-якому авто складається з безлічі різних механізмів і вузлів, що забезпечують нормальний запуск двигуна. Одним з механізмів, призначених для старту мотора, є стартерний вузол. Детальніше про те, з яких причин може вийти з ладу стартер Форд Фокус 2 і як його правильно відремонтувати, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Можливі несправності стартера

Оскільки стартер Форд Фокус 2 вважається одним з основних компонентів системи, його поломка може принести незручності для автовласника. Станів непрацюючого механізму може бути кілька.

Наприклад, якщо пристрій крутить, але мотор при цьому не заводиться, то причини можуть бути такими:

 1. зносу шестерня Бендикс, в результаті чого вона прокручується . Проблему допоможе вирішити заміна шестерінки, цілком ймовірно, що в зборі з муфтою.
 2. Нерівномірно зносилися або вибилися зубчики на вінці маховика. Така несправність в Фокус 1 або 2 трапляється досить рідко, тим не менш, вона також може статися. В даному випадку заміну підлягає маховик колінчастого вала.
 3. Ще одна причина може полягати в планетарному редукторі, зокрема, в його пластикової шестерінці, вона могла зноситися.
Стартерное устройство автомобиля Форд Фокус
стартерний пристрій автомобіля Форд Фокус | || 214

Если же не крутить стартер, то в першу чергу слід провести діагностику стану обмотки ротора або статора. Також потрібно послухати - клацає чи втягує реле чи ні. Якщо клацання немає, то причина, швидше за все, електрична.

В даному випадку необхідно приділити увагу діагностиці:

 • контактної групи замка;
 • працездатності запобіжника стартерного пристрої;
 • керуючого реле;
 • цілісності контактів на проводах.

Також потрібно відзначити, що стартерний пристрій може в цілому працювати некоректно. Наприклад, якщо вузол перегрівається і в цілому обертається дуже туго, при цьому доноситься нехарактерний для його роботи звук, то можливо, проблема криється в підшипниках. Вони могли зноситися, також на них могла потрапити бруд, в деяких випадках через їх зносу перекошується якір.

Що стосується безпосередньо перегріву, то він зазвичай обумовлений замиканням якоря на статор, що знову ж таки, обумовлено зносом втулок . Крім того, конструкція стартерного вузла включає в себе чотири щітки, які могли зноситися. Як бачите, несправностей в цілому може бути досить багато, починаючи від Бендикс стартера і закінчуючи щітками і підшипниками (автор відео про діагностику механізму в домашніх умовах - канал Автоелектрика ВЧ).

ремонт механізму своїми руками

Якщо ви ніколи раніше не ремонтували стартер і не впевнені, що зможете зробити його ремонт самостійно, то краще зверніться до фахівців. Але в цілому впоратися з таким завданням зможе будь-який автовласник.

Для ремонту механізму своїми виконайте наступні дії:

 1. Спочатку викрутити все саморізи, за допомогою яких фіксується нижня захист силового агрегату. Для цього буде потрібно ключ зірочка Т30.
 2. Після цього, використовуючи гайкових ключів на 13 і 10, потрібно викрутити гайки 1 і 2 відповідно, вони показані на фото. Зробивши це, ви зможете відключити контактний роз'єм втягує реле.
 3. Для демонтажу стартерного пристрою вам потрібно буде викрутити три гвинти, який фіксують вузол до силового агрегату авто. Для відкручування буде потрібно ключ на 13. На цьому етапі врахуйте, що до одного з трьох гвинтів приєднаний фіксатор, який зміцнює джгут з проводами. Отже, виконавши ці дії, ви можете провести демонтаж стартера з авто.
 4. Тепер можна приступити до діагностики і ремонту. Використовуючи викрутку з плоским наконечником, необхідно провернути шестерню приводу пристрою. В ідеалі вона повинна повертатися з валом приводу, а в іншому напрямку - на валу приводу. У тому випадку, якщо шестерня не рухається або робить це з великими труднощами, вал приводу підлягає заміні.
 5. Далі, необхідно під'єднати контакти стартера безпосередньо до акумулятора, це дозволить визначити працездатність вузла в цілому. При діагностиці пам'ятайте про те, що позитивний висновок АКБ повинен бути підключений до верхнього гвинта пристрою, а негативний - до маси, тобто корпусу вузла.
 6. Наступним етапом буде діагностика втягує реле. Для цього вам потрібно замкнути верхній контакт з контактом управління. У момент замикання повинен спрацювати втягуючий елемент, при цьому шестерня повинна переміститися уздовж вала, а електромоторчик автоматично запуститься. У тому випадку, якщо шестерня не рухається, то потрібно буде зробити заміну або більш ретельний ремонт Бендикс.
 7. Що стосується електромотора, то він також повинен бути перевірений. Для діагностики підключіть позитивний кабель від АКБ до нижнього гвинта Бендикс, а негативний висновок підключається до маси, тобто корпусу. Після підключення пристрій повинен включитися, якщо це не так, то двигун змінюється або ремонтується.
 8. Не зайвим буде провести окрему діагностику Бендикс. Щоб зробити це, необхідно з'єднати позитивну клему АКБ з контактом управління, а негативну - з корпусом пристрою. При підключенні втягуючий елемент потрібно активувати і висунути шестірню. У тому випадку, якщо цього не відбулося, то Бендикс вийшов з ладу і його слід поміняти.

Видео «Как своими руками поменять стартерный узел?»

Наочна інструкція щодо заміни стартера пристрою в автомобілях Форд приведена на відео нижче (автор - канал Азбука Форд).

голосування

чи стикалися ви з ремонтом стартера?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...