Вибір і заміна масла в двигуні Форд Фокус

Заміна моторної рідини — це процес, з яким зможе впоратися абсолютно будь-який автомобіліст. Такі технічні роботи не є складними, але адже кожен автолюбитель колись робив це вперше, і сьогодні ми розповімо нашим читачам, як відбувається заміна масла в двигуні Форд Фокус 2. Крім того, ми дамо кілька рекомендацій з приводу вибору марки моторної рідини і інтервалів заміни мастильного речовини.

Яке масло і заливати і як часто це робити?

Автомобілі Форд Фокус другого і третього поколінь, як і будь-які інші авто зарубіжного виробництва, чутливі до заливається в них видатковими матеріалами. Заправка автомобіля неякісним моторним маслом (далі — ММ) може негативно позначитися на роботі двигуна і системи змащення. Саме тому заправляти такі машини слід виключно оригінальним ММ.

Автомобиль ФФ 2
Автомобіль ФФ 2

Виробник транспортних засобів не дає чітких вказівок з приводу затоки моторної рідини в мануалі по експлуатації. Тим не менш, на підприємстві вже давно налагоджено виробництво оригінального ММ, розробленого спеціально для Форд Фокус другого і третього поколінь. Згідно з даними останніх досліджень, проведених інженерами компанії, рекомендоване моторне масло для Фокусів — це «Formula F SAE 5W-30». Ця витратна рідина є повністю синтетичною і відповідає всім вимогам і стандартам Форд Фокус.

Відомо, що це ММ спочатку заливається на підприємстві при первинній заправці транспортного засобу моторної рідиною. У його складі присутні всі присадки, які так необхідні для правильної експлуатації автомобіля. Тому якщо ви вирішили замінити ММ у своєму «залізному коні», то краще не експериментувати і не економити на придбанні моторного масла. Заощадивши трохи грошей один раз, купуючи неякісну моторну рідина, ви піддаєте свій автомобіль можливим поломок, адже система змащення Форд не любить підробок і контрафакту. Ці рекомендації стосуються Фокусів як другого, так і третього покоління.

Оригинальное масло Formula F SAE 5W-30
Оригінальне масло Formula F SAE 5W-30

В тому випадку, якщо ви не можете знайти і купити оригінальне ММ «Formula F SAE 5W-30», то це ще не означає, що все втрачено. Є й інші моторні рідини, які можна заливати в ФФ (Форд Фокус). Наприклад, однією з таких є рідина від всесвітньо відомого виробника моторних масел Mobil. У свій час ММ під назвою «Ford WSS-M2C913-C» було рекомендовано виробником Форд для експлуатації в автомобілі власного виробництва.

Так чи інакше, якщо у вас виникли складнощі з придбанням «Formula F SAE 5W-30» або «Ford WSS-M2C913-C», зробите покупку ММ в Інтернеті або зв'яжіться з дилером. Що стосується частоти заміни, то виробник рекомендує робити це кожні 20 тисяч кілометрів пробігу або один раз на рік. Тут все залежить від того, що настане раніше.

Моторное масло Мобил для Фокус 2 и 3
Моторне масло Мобіл для Фокус 2 і 3

Зрозуміло, такий інтервал припустимо, якщо транспортний засіб експлуатується в хороших умовах експлуатації. Приміром, запиленість доріг і брудне повітря, який характерний для більшості українських та російських міст, не є хорошим умовою експлуатації. У такому випадку фахівці рекомендують знизити інтервал заміни витратного матеріалу в два рази — до 10 тисяч кілометрів.

Виробляємо заміну витратного матеріалу

Заміна цієї речовини в автомобілях Форд другого і третього поколінь здійснюється однаково. Єдина відмінність полягає тільки в наявності захисту двигуна в деяких авто, але цей момент ми також врахували. Нижче представлена інструкція по заміні ММ для авто другого і третього поколінь Фокус.

Голосування

Промиваєте ви двигун при заміні масла?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Що приготувати?

Перед тим, як приступити до виконання технічних робіт по заміні ММ, підготуйте все, що вам знадобиться в процесі:

 • 5 літрів нового моторного масла;
 • будь-яку ємність для збору відпрацьованого витратного матеріалу;
 • масляний фільтр;
 • промивна рідина;
 • ущільнювальне кільце для зливного отвору;
 • набір гайкових ключів.

Також вам знадобиться гараж з ямою або естакада — так процес заміни буде більш зручним. Зібравши всі цього, можна приступати до зміни ММ.

Покрокова інструкція по заміні

 1. В першу чергу заженете свій Форд Фокус в гараж з ямою або на естакаду. Дайте двигуну охолонути, 15 хвилин цілком вистачить. Роботи по заміні ММ можна проводити на холодному двигуні, оскільки при прогрітому моторі рідина більш в'язка і витече з системи краще.
 2. Відкрийте капот і викрутіть пробку горловини для заливання ММ.
 3. Якщо у вашому авто встановлено захист двигуна, то вам необхідно залізти під днище машини і гайковим ключем на «17» відгвинтити задні болти її кріплення до кузова. Далі, візьміть гайковий ключ на «13» та відкрутіть передні болти захисту. У загальній складності болтів п'ять. Витягніть гвинти через отвори в захисті, а також демонтуйте пластини, до яких приварені гайки. Зробивши це, вам потрібно зняти захист мотора.
 4. Потім, використовуючи той же гайковий ключ на «13», ослабте пробку отвори для зливу відпрацьованого ММ і підставте під нього ємність для збору матеріалу. Відкрутіть пробку до кінця і ви побачите, як витратне речовина буде випливати із системи через зливний отвір. Будьте обережні, масло може бути дуже гарячим, тому на всяк випадок обмотайте пробку отвори ганчіркою, коли будете її викручувати.
 5. Далі, необхідно провести промивку двигуна. Закрутіть кришку зливного отвору і через горловину для затоки ММ залийте в двигун близько трьох літрів промивної рідини. Зверніть увагу! Промивання двигуна слід виробляти до того моменту, як знятий масляний фільтр.
 6. Дайте двигуну попрацювати якийсь час на промивальної рідини на холостих обертах (хоча б близько 10 хвилин), а краще зробити контрольну поїздку. Бажано проїхати близько 10-20 кілометрів, щоб «промивання» максимально очистила внутрішні стінки і компоненти двигуна від нагару. Можна їздити на підвищених обертах, щоб процес промивки був більш ефективним. Коли двигун попрацював, заглушіть його і повторіть пункти 1-4.
 7. Потім вам потрібно знайти місце установки масляного фільтруючого елемента, після чого необхідно демонтувати його. Якщо ви не можете зробити це власноруч, спробуйте скористатися спеціальним знімним ключем. Якщо такого у вас немає, то візьміть звичайний ремінь і обмотайте нею фільтр, після чого почніть провертати її проти годинникової стрілки. Коли фільтр буде демонтований, з нього може витекти частина ММ, тому будьте обережні.
 8. Візьміть ганчірку і очистіть їй місце установки фільтруючого елемента.
 9. Коли рідина злита з системи, кришку зливного отвору можна закрутити, не забувши встановити нове кільце.
 10. Візьміть новий фільтр для двигуна і встановіть його на місце старого, попередньо змастивши гумку на його обідку моторної рідиною.
 11. Тепер в отвір для затоки мастильного матеріалу почніть лити нове ММ. Врахуйте — в мотори об'ємом 1.6 літра може зайти близько чотирьох літрів олії, після чого почекайте близько 15 хвилин. Контролюйте рівень витратного матеріалу за допомогою спеціального щупа.
 12. Кришку заливного отвору тепер можна закрутити. Робіть це обережно, не докладаючи особливих зусиль, інакше різьблення можна зірвати. Зрозуміло, слабо затягнутою пробку також залишати не варто.
 13. Включіть мотор і подивіться на панель приладів — лампа аварійного тиску ММ не повинна горіти. Тепер ще раз залізьте під днище авто і переконайтеся в тому, що з-під фільтра, ні з-під кришки зливу рідини не випливає ММ. Дайте двигуну попрацювати кілька хвилин, після чого заглушіть його. В цей час мотор почне розганяти змазує рідина по системі і в фільтр.
 14. Почекайте близько 20-30 хвилин, поки ММ стечется в картер двигуна. Потім ще раз перевірте рівень ММ і при необхідності додайте його в мотор. Ганчіркою видаліть всі патьоки ММ з горловини блоку циліндрів. Оптимальніше всього, якщо рівень рідини в системі буде трохи нижче позначки МАХ. Якщо рідини занадто мало в системі, то компоненти мотора не будуть достатньо змащувати, але якщо ММ занадто багато, то тиск може просто видавити рідина через сальники. Тому краще, щоб рівень речовини не досягав позначки МАХ. Якщо ви трохи перестаралися з затокою речовини, то відкрутіть зливну кришку і злийте трохи рідини.
 15. Захист двигуна тепер можна встановити на своє місце, заздалегідь встановивши пластини з гайками. По черзі закрутіть всі необхідні гвинти кріплення захисту.
 16. Затягніть болти тугіше, але не перестарайтеся, оскільки якщо вони будуть надто туго затягнуті, захист може тріснути.

Відео «Заміна ММ Форд Фокус»

В цьому відео автор показує, як правильно провести заміну ММ в автомобілі Форд Фокус.


Коментарі та відгуки

 • Діма

  Я завжди заливав те, що лили на заводі. Один раз спробував масло Ессо, і один раз — ЗІК. Жодна з них мене не влаштувало. На Зике був скажений витрата масла — близько півтора літра довелося доливати за весь період його експлуатації. Причому коли я зливав Зік, у відпрацюванні було дуже багато металевого пилу і бруду, тому я відразу ж промив двигун. На Ессо ситуація не краще — близько літра я долив за 10 тисяч кілометрів пробігу, але взимку машина просто жахливо заводилася, масло в двигуні перетворилося на пластилін. А на оригіналі таких проблем немає — взимку авто заводиться нормально, і масло майже не йде в мотор.