Вчимося перевіряти і змінювати датчики системи управління двигуном на автомобілях Форд Фокус 1

Датчик холостого ходу Форд Фокус 1 – один з найважливіших приладів в системі автомобіля. Дуже важливо знати і про інших датчиках автомобіля , адже якщо бути з машиною на «ти», тоді можна обійти більшість нескладних, а може і серйозних проблем.

Опис та особливості заміни контролерів

роботі системи автомобіля повинен знати кожен автолюбитель. Докладніше про найбільш важливих деталях, таких як датчик температури і швидкості, а також інших пристроїв, які беруть активну участь в роботі, – нижче.

Деталь для машины
Деталь машини для

ДМРВ

ДМРВ – це датчик масової витрати повітря. Цей агрегат обов'язково повинен бути в робочому стані, тому що від нього залежить систематична подача палива. ДМРВ просто передає свідчення на мозок або ЕБУ ( електронний блок керування двигуном) .

Масовий витрата повітря не містить у собі систему діагностики, це просто датчик. ДМРВ завжди повинен показувати вірне значення для правильного витрати палива. Діагностувати роботу потрібно обережно. При цьому необхідно спиратися на порівняння старого і нового ДМРВ (автор відео — Інжектор-Сервіс Воронеж).

Холостого ходу

Датчик холостого ходу, який знаходиться на впускному колекторі, управляється так само ЕБУ для підтримання потрібних обертів двигуна на ХХ. Якщо він ламається, то обороти двигуна не будуть відповідати нормі (завищено, занижено, машина глохне, плаває ХХ). Іноді для ремонту вистачає чищення.

Діагностику цього елемента необхідно проводити відразу ж, як обороти двигуна безпричинно почали збільшуватися або зменшуватися. У разі якщо при перемиканні передачі заглох мотор, потрібно замінити датчик холостого ходу. Поломка може відбутися з кількох причин. Наприклад, якщо регулятор просто зносився, або якщо дросельна заслінка не повністю закривається. Це може спостерігатися при перепадах температури ззовні.

Щоб провести перевірку деталі потрібно виконати наступні маніпуляції:

 1. Підняти машину і включити гальмо стоянки.
 2. Відкрити капот і зняти прилад, від'єднавши кріплення і проводку.
 3. Підключити до досліджуваної деталі мультиметр, активувавши режим «напруга-опір». Напруга повинна бути близько 12 Вт, а опір знаходитися в межах 50 Ом.
ДХХ на транспортное средство
ДХХ на транспортний засіб

Заміна — також нескладна задача:

 1. Необхідно підняти машину, і від'єднати від клеми АКБ.
 2. Потім від'єднати дросель, і відкрутити болти, які в певному положенні фіксують регулятор. Важливо: один з болтів також з'єднаний з проводкою, тому необхідно бути обережніше.
 3. Після цього можна знімати ДХХ, очищати повітряний клапан дроселя і місце ущільнювального кільця від засмічень.
 4. Далі потрібно перевірити ущільнювач на наявність розшарування та інше. Після цього у тому випадку, якщо ніяких дефектів не спостерігається, потрібно змастити ущільнювальне кільце машинним маслом. Встановити його і повернути на місце датчик холостого ходу.
 5. Після цього закріпити деталь болтами, встановити на місце дросель і, підключивши акумулятор, запустити мотор.

Фотогалерея «Установка ДХХ»

На фото, розташованих трохи нижче, можна дізнатися детальніше про розташування датчика, про який йде мова.

Включення вентилятора

Справний вентилятор повинен підтримувати певну температуру в автомобілі. На даному авто контролер включення вентилятора і контролер температури — це одне і те ж, управляє вентилятором ЕБУ: він дивиться на показання температури і при досягненні потрібних свідчень включає вентилятор.

Включення вентилятора часто залежить від швидкості руху автомобіля і кількості оборотів двигуна, і на основі цієї інформації система вирішує, включити або немає датчик. Якщо показання датчика спотворені і він показує невірне значення, це може призвести до перегріву мотора.

Щоб протестувати роботу датчика, необхідно слідувати інструкції:

 1. Запустити двигун. Він повинен працювати на холостому ходу протягом періоду тестування.
 2. По закінченню двох хвилин потрібно зареєструвати значення напруга датчика СНП. Фіксувати показники необхідно кожну хвилину.
 3. Потрібно записати тенденцію зміни датчика і вказати, як сильно зміниться напруга. Передача сигналу повинна порівнюватися з показниками, наведеними в інструкції.

Швидкості

Про те, що з ладу вийшов датчик швидкості Форд Фокус 1, можна зрозуміти завдяки відмові спідометра, зупинку двигуна і навіть збільшенні витрати палива.

Детали для автомобиля
Деталі для автомобіля

Перед заміною цієї важливої деталі потрібно придбати новий датчик швидкості.

Після покупки можна успішно приступити до заміни:

 1. Підняти машину і знайти з лівого боку від коробки передач потрібний датчик. Його необхідно скропити спеціальним аерозольним препаратом. Щоб деталь трохи розхиталася, можна зробити це за кілька годин до основної роботи.
 2. Далі, щоб вилучити пристрій, потрібно зняти фіксуючий штифт. Робити це потрібно дуже обережно, адже за найменшої поломки доведеться вилучати коробку передач.
 3. Щоб провести операцію без неприємностей, на приладі для доступу до шплинту потрібно акуратно відламати пластикове вушко. Потім за допомогою інструменту зафіксувати частину і обережно витягнути шплінт.
 4. Після цього можна вилучити датчик швидкості.
Устройство на автомобиль Форд Фокус 1
Пристрій на автомобіль Форд Фокус 1

Коленвала

Датчик коленвала — це спеціальний пристрій, працююче потім, щоб перетворювати енергію, палаючу в циліндрі двигуна газів, в механічну енергію. З цього регулятору ЕБУ орієнтується, коли давати команду форсунок на впорскування палива в циліндр. Без нього, в разі несправності, двигун не заведеться і машина не поїде. Тому у випадку дрібної поломки потрібно відразу ж звернутися в спеціальний центр по ремонту, або спробувати виправити проблему своїми руками.

 1. Підняти машину, злити масло і відключити АКБ.
 2. Після цього відключити захист двигуна і кришку ГРМ.
 3. Звільнити моторний відсік, відкрутивши фіксуючі болти, призначені для захисту.
 4. Зняти ремінь генератора, а потім праве колесо.
 5. Замінити деталь нової і зібрати все в зворотному порядку.
Датчик коленвала
Датчик коленвала

Поломка цього приладу могла статися з кількох причин, одна з яких, звичайно, час. Але якщо у вас відносно нова деталь, можливо, причина криється в іншому.

 1. Можливо, проблема в неякісному олії. Якщо фільтр або масло були замінені не вчасно, це могло призвести до забруднення всередині сальників коленвала .
 2. Якщо при ремонті були нанесені подряпини або з'явилися тріщини на корпусі.
 3. Якщо стався перегрів двигуна, міг розплавитися ущільнювач в коленвале. Він не підлягає ремонту, ця деталь повинна відразу ж замінитися.

Температури

Датчик температуры
Датчик температури

Датчик температури призначений для регулювання температури в двигуні. Для правильної роботи системи, температура завжди повинна бути під контролем і знаходитися приблизно на одному рівні, але трапляються й таке, коли датчик температури зламаний.

Наприклад, якщо градус різко підвищується при гальмуванні автомобіля на світлофорі. Звичайно, при такому положенні речей треба негайно брати справу в свої руки і приступати до швидкої заміни датчика температури. В такому випадку він перший, на що слід звернути увагу.

Відео «Перевірка датчика температури»

Від автора Технік-механік можна дізнатися про те, як перевірити датчик температури.

Голосування

Вам доводилося замінювати своїми руками датчик температури в автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки