Лого av-to.info
Система подачи воздуха в салон

Вугільний VS звичайний: який салонний фільтр краще?

Призначення салонного фільтра полягає в очищенні повітря, що надходить в салон автомобіля, від шкідливих для здоров'я людини речовин та елементів. Фільтри для салону з'явилися не так давно - в 90-х роках минулого століття вони тільки почали встановлюватися на авто. У цій статті ми розповімо, який краще використовувати фільтр салону, вугільний або звичайний, і де він розташовується.

Що таке салонний фільтр?

Як ви вже зрозуміли, в сучасних транспортних засобах салонний фільтр (далі - СФ) являє собою основний компонент очищення повітряного потоку, що надходить в салон по воздуховоду. СФ дозволяє уникнути появи в салоні авто шкідливих і отруйних хімічних елементів, починаючи від простої пилу і закінчуючи вихлопними газами. Особливо використання якісного СФ актуально для автомобілістів з великих міст, інтенсивний рух - це норма.

Новый и старый салонные фильтры для авто
Новий і старий салонні фільтри для авто

Як правило, СФ являє собою елемент прямокутної форми, всередині якого знаходиться абсорбуючий матеріал, який, власне, і виконує функцію фільтруючого компонента. Зазвичай у вигляді абсорбуючого матеріалу виступає вугілля. Монтаж цієї деталі зазвичай не займає багато часу і сил, але деякі автомобілісти все ж вважають за краще міняти її у фахівців. Однак далеко не всі автолюбителі до кінця усвідомлюють важливість цієї деталі - як правило, наші водії просто недооцінюють її значимість і дуже даремно. Адже працездатність СФ впливає не тільки на здоров'я пасажирів, але і на роботу авто.

При несвоєчасній заміні СФ надходження чистого повітря в салон авто буде утрудненим. В результаті цього дискомфорт відчуватимуть пасажири. Крім того, якщо СФ вже відпрацював свій ресурс експлуатації, у вологу погоду скла авто будуть пітніти зсередини, що також незручно для водія. Але в більшості випадків автомобілісти змінюють фільтр салону, вугільний або звичайний тоді, коли на ньому утворюється цвіль або грибок. А в цьому випадку повітряний потік, що надходить в салон, особливо негативно може позначитися на дітях і людях похилого віку. Якщо СФ низької якості, то ймовірність попадання шкідливих бактерій в салон авто буде вище.

Новый СФ для авто фирмы Bosch
Новий СФ для авто фірми Bosch

В цілому СФ можна розділити на дві групи - звичайні і вугільні. Який краще вибрати - справа виключно кожного, але якщо традиційні СФ можуть затримувати тільки пил, пух і сажу, то вугільний буде поглинати все шкідливі елементи. Все завдяки тому, що в ньому міститься активоване вугілля. Більш того, вугільний СФ запобігатиме потраплянню в салон авто і неприємних запахів: наприклад, якщо перед вами їде авто з чорним димом з вихлопної труби, то вугільний СФ захисти ваше здоров'я від вихлопу.

Також слід зазначити, що сьогодні деякі компанії займаються виробництвом СФ, що володіють електростатичними характеристиками. В даному випадку шкідливі елементи будуть осідати на спеціальній електризуватися поверхні і, по суті, будуть прилипати до неї. Також у продажу можна знайти і СФ з антибактеріальними характеристиками. Вони характеризуються тим, що на робочій поверхні таких фільтрів практично не з'являється грибок або цвіль. Більш того, навіть якщо такий СФ відпрацює свій термін служби, то ймовірність того, що він буде пропускати неприємний запах в салон, дуже мала.

Вугільний фільтр

Слева - отработавший свой срок службы СФ, справа - новый
Зліва - відпрацював свій термін служби СФ, праворуч - новий

Як ви вже зрозуміли, вугільний СФ дозволяє запобігати попаданню в салон не тільки пилу, але і неприємних і шкідливих запахів. Для цього в складі СФ застосовується активоване вугілля, який обробляється спеціальними речовинами. Завдяки процесу адсорбції вугілля дозволяє затримувати запахи, які залишаються на його поверхні. Так як більшість вугільних СФ мають пористу структуру, то такі фільтри відмінно очищають повітря в салоні від шкідливих газів.

Звичайний фільтр

Звичайні СФ, на відміну від описаних вище, в стані тільки запобігати потрапляння великих твердих елементів: бруду, пилу. Як показує практика, то такі пилові СФ можуть виконувати виключно механічну прочищення повітряного потоку. Однак, що стосується попадання в салон неприємних запахів, то звичайні СФ не можуть запобігти цього.

Де в автомобілі розташовується?

Місце розташування СФ залежить від транспортного засобу. Як правило, фільтруючі елемент розташовується на внутрішній стінці речового ящика. Залежно від конструкції авто, доступ до СФ можна отримати або шляхом демонтажу бардачка, або зняття елемента з боку моторного відсіку. В основному процес зняття фільтруючого компонента не викликає труднощів. Зазвичай для цього достатньо лише витягти захисну накладку деталі і демонтувати кріплення, на яких вона тримається.

Але іноді СФ перебуває під панеллю приладів і доступ до нього може бути утруднений, або в моторному відсіку. У будь-якому випадку, все залежить від авто, тому дізнатися точно можна тільки ознайомившись з мануалом по експлуатації транспортного засобу. Також ви можете промоніторити наш ресурс і пошукати інструкцію по заміні СФ конкретно для вашого авто.

Який краще ставити?

Отже, ми підійшли до питання який краще встановити СФ. Звичайний пиловий СФ, якщо він якісного виробництва, буде добре захищати повітря всередині салону авто від попадання пилу і бруду з вулиці. Адже більшість шкідливих речовин міститься саме в пилу. Крім того, пиловий СФ НЕ буде пропускати всередину авто і комах. Однак сьогодні все більше автомобілістів відмовляються від використання пилового фільтра. Все через те, що повітря в великих містах, особливо при інтенсивному дорожньому русі, досить брудний. Особливо, якщо в літню спеку над дорогами з'являється зміг.

Голосування

Якому типу салонного фільтра ви віддаєте перевагу?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

У цьому випадку традиційний СФ не може запобігти надходженню вуглеводнів в авто. Саме в цьому випадку актуальне використання вугільного СФ, оскільки він може не тільки боротися з пилом, а й з брудним повітрям в принципі. Зрозуміло, висока якість безпосередньо відбивається на ціні і вартість вугільного елементи може бути в два рази більше.

Тому ідеальним варіантом для тих, хто піклується про своє здоров'я, звичайно ж, стане вугільний СФ. Вугільні фільтри можуть запобігти потраплянню в авто навіть діоксиду та оксиду азоту. Однак і такий СФ не в змозі протистояти чадного газу, але з цим, на жаль, нічого не поробиш. У будь-якому випадку, якщо ви проживаєте у великому місті і часто стоїте в пробках, то найкраще використовувати вугільний СФ.

Відео «Як зробити салонний фільтр своїми руками»

Про те, як самостійно виготовити вугільний СФ в домашніх умовах, дивіться на відео нижче.