Чому не горять противотуманки і як вирішити проблему?

Безпеку руху при поганій видимості під час дощу або туману забезпечують противотуманки. Тому важливо, щоб вони були в робочому стані. У статті розглядаються ВТФ, особливості роботи, дається інструкція, як виконується заміна протитуманної фари.

Особливості роботи ВТФ

Ці освітлювальні прилади відрізняються випромінюваним світлом. Вони можуть горіти жовтим або білим світлом, головна їх особливість у тому, що вони не висвітлюють туман попереду, впираючись в нього променем, а створюють плоский, широкий промінь, який стелиться вздовж дороги.

Освещение дорожного полотна
Освітлення дорожнього полотна

Для забезпечення гарної видимості при поганих погодних умовах, потрібно дотримувати наступні два правила:

  1. Відрегулювати точно кордон пучка світла, випромінюваного оптикою. Промінь не повинен світити вище зазначеної горизонтальній площині.
  2. Ліхтар повинен знаходитися на мінімальній відстані від дорожнього полотна. При таких умовах легше налаштувати точно кордон пучка світла.
Регулировка противотуманок на авто
Регулювання протитуманок на авто

Стає ясно, що дані джерела освітлення, щоб забезпечити хорошу видимість на дорозі при складних метеорологічних умовах.

Для забезпечення якісного світу променя необхідно стежити за станом поверхні плафона: полірувати, усувати подряпини, які зменшують пропускну здатність скла.

Поширені несправності туманок і способи їх усунення

Основною причиною несправності противотуманок є окислювальні і корозійні процеси.

Причини, за якими не горять протитуманки, можуть бути наступні:

  • перегорів запобіжник;
  • перегоріли лампочки;
  • немає контакту реле;
  • несправна кнопка вимикання;
  • поганий контакт на масу кузова або самих ВТФ;
  • невірне підключення;
  • окислення контактів.

Для діагностики та усунення неполадок знадобиться тестер набір інструментів. Найпоширенішою несправністю електрообладнання є перегорілі запобіжники. Якщо вони згоріли, їх потрібно поміняти.

Якщо з запобіжниками все в порядку, то потрібно перевірити лампочки у фарах. Вони можуть перегоріти в результаті короткого замикання, або через природного зносу. Перевірити справність лампи можна за допомогою свідомо робочого джерела світла. Важливо, щоб цоколь у справній лампи був такий, який цоколь у неробочого елемента. Замінити лампочку можна не знімаючи Втф (автор відео – MegaMeyhem).

Якщо після усунення зазначених причин не працюють протитуманки, то, можливо, несправна кнопка включення, яку легко замінити. Можуть окислитися контакти, тоді їх слід зачистити. Якщо не горять протитуманні фари після самостійного підключення можливе невірне з'єднання проводів.

Схема подключения туманок
Схема підключення туманок

Якщо необхідний ремонт протитуманних фар, то в нього може входити заміна скло протитуманної фари, або її лампи. Можливо, що пошкоджено облицювання протитуманної фари, тоді знадобиться зняття протитуманної фари і змінюється рамка протитуманної фари, кріпляться за допомогою кронштейна. У будь-якому випадку, перед тим як розібрати противотуманную фару для ремонту або заміни скляного плафона, необхідно демонтувати протитуманку, відкрутивши гвинти кріплення до кронштейна.

Інструкція з демонтажу і заміні протитуманної фари

Заміна протитуманної фари може знадобитися, якщо не працює весь вузол або значно погіршилася якість світлового променя. При заміні найчастіше необхідний демонтаж бампера. Саме на ньому знаходиться заглушка протитуманної фари.

Після того, як відкриються кріплення оптики до кронштейна, потрібно відповідним інструментом відкрутити кріплення від кронштейна. Далі потрібно від'єднати штекер і можна знімати протитуманку. Якщо потрібно замінити повністю вузол, встановлюється нова деталь.

Фотогалерея «Заміна противотуманок»

Якщо змінюється рамка протитуманної фари, відбивач або скло, то необхідно розібрати протитуманку. Для цього її треба добре прогріти, наприклад, феном, щоб розплавився герметик, а потім можна розбирати ВТФ.

Установка замінною або відремонтованої оптики виконується у зворотному порядку: приєднується штекер, встановлюється противотуманки на штатне місце, закручуються болти кріплення до кронштейна. На останньому етапі повертаються на місце або підкрилки, або бампер.

Голосування

У вас встановлені протитуманки?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна ВТФ»

В цьому відео показано, як зняти протитуманки, і як замінити їх (автор ролика — Сергій Глазырев).


Коментарі та відгуки