Штраф за їзду без денних ходових вогнів і невключенный ближнє світло: що говорить «Буква закону»?

Поправки до ПДР відтепер свідчать, що в будь-який час доби, в тому числі і вдень, фари обов'язково повинні горіти. Таким чином запобігається безліч аварій, адже машина на дорозі стає більш помітною для інших водіїв і пішоходів. Зрозуміло, що нехтування цими правилами тягне за собою штраф за невключенный ближнє світло. Детальніше про правила – нижче.

ПДР про використання світлових приладів

Щоб уникнути штрафу, у будь-якій ситуації потрібно включати основне освітлення при посадці в машину. Якщо ліхтарі горять і всі лампи працездатні, штраф обійде автолюбителя стороною. Однак, якщо правила порушені і присутній їзда без ближнього світла, це потягне за собою покарання у грошовому відшкодуванні.

Штраф може проявитися у таких ситуаціях:

  1. Якщо перед посадкою автолюбитель забув про те, що слід включити світлотехніку. При їзді в денний час він може не помітити, що ліхтарі не горять.
  2. Якщо машина оснащена ліхтарями, а водій забуває включити основні фари з настанням ночі. Забудькуватість часто є причиною порушення.
  3. Якщо автолюбитель забув переключити освітлення фар з дальнього на ближнє, при зустрічі з машиною, що їхала попереду.
  4. Якщо постійно використовуються протитуманки, причому в будь-яких погодних умовах, а не тільки при поганій видимості.

Їзда без ближнього світла накладає штраф, який становить близько 500 рублів, тому людина може задатися питанням, чи потрібно включати ближнє світло вдень. Хтось може подумати, що це невелика ціна, однак при цьому важливо пам'ятати один нюанс. Якщо в разі виникнення аварії у водія не будуть включені вогні, це автоматично зробить його винуватцем аварії.

Звід правил ПДР щодо ближніх світло фар днем такий:

  1. Всі механічні транспортні засоби, навіть велосипеди, повинні бути обладнані освітлювальними приладами, зазначеними в поправці.
  2. Габаритні ліхтарі повинні бути присутніми на причепах та інших буксирующих транспортних засобах.
  3. Світлова оптика повинна постійно бути включеною. Основні фари повинен бути включений навіть вдень.

Які міри покарання передбачені за їзду при відсутньому світлі?

Звичайно, якщо водієві пощастить, і він не зустріне на своєму шляху інспектора чи зустріне, але в прекрасному настрої, ніякого покарання не буде. В іншому випадку на голову недбайливому любителю машин впадуть грошові збитки. Якщо інспектор встановить, що причиною аварії була машина, вогні якої не горіли, тоді штраф може бути збільшений до невизначеного розміру. Треба включати ближнє світло вдень, можна дізнатися з відео від автора Нова Одеса.

Особливості використання штатних денних ходових вогнів

ДХО встановлені не на всіх транспортних засобах, тому щоб не бути злісним порушником правил, водієві може прийти в голову просте рішення – встановити світлотехніку самостійно. Даний вихід теж може бути причиною грошового покарання. Навіть якщо інспектор не встановить модифікацію ліхтарів, «фокуси» з оптикою легко з'ясуються на СТО. Щоб не бути правопорушником, необхідно, щоб відповідні органи дали добро на встановлення ДХО. Якщо вони встановлені при складанні автомобіля, можна без побоювань користуватися цими ліхтарями.

Штрафні санкції за непрацюючу фару

Непрацюючу фару ніяк не вдасться замаскувати, тому якщо вона не горить, це також є правопорушенням. У цьому разі правила трохи відрізняються, адже при одній непрацюючої фарі автолюбитель не порушує правил використання автомобільної оптики. У даному випадку помилка в неправильній експлуатації автомобіля. Порушник карається штрафом в розмірі 500 рублів.

Висновок

Треба зауважити, що цифра 500 рублів дійсно не виглядає страхітливо, однак необхідно насамперед думати про страшні наслідки, які виникнуть при порушенні правил. Порушник завжди буде причиною проблем. В аварії завжди буде винна та машина, водій якої занадто забудькувата і не стежить за светооптикой. Завжди важливо пам'ятати, що від неуважності сидить за кермом людини залежить і його життя, і життя інших людей.

Фотогалерея

Нижче на фото можна побачити кілька машин з включеними фарами. Їх чітко видно днем для інших водіїв і пішоходів. Це знижує ризики аварій на дорогах.

Голосування

Як ви вважаєте, чи є необхідність їздити серед білого дня з включеними фара ближнього світла?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Правила дорожнього руху – фари повинні бути включені»

Новинний репортаж від каналу Аҧсуа про те, чи потрібно включати ближнє світло вдень.


Коментарі та відгуки