Самостійне виготовлення та встановлення війок на передні фари швидко і недорого

Тюнінг вважається одним з найефективніших способів виділити свій транспортний засіб з «сірої маси». Установка нової оптики, дисків, тонування скла, діодна підсвітка, обклеювання авто плівкою, вії на фари — це тільки частина способів поліпшити зовнішній вигляд свого автомобіля. Детальніше про віях і їх виготовленні ви можете дізнатися з цієї статті.

Поширені варіанти виготовлення війок

Про призначення війок ми говорити не будемо — і так зрозуміло, що вони використовуються для того, щоб удосконалити зовнішні характеристики машини. Пропонуємо більш детально ознайомитися з процедурою їх виготовлення.

Фотогалерея «Види вій»

З скловолокна

Як зробити автомобільні вії із скловолокна:

 1. Спочатку зробіть завмер розмірів оптики, щоб розробити найбільш точний макет. Для більшої зручності фари краще зняти з авто.
 2. Далі, оптику необхідно ретельно вимити, будь-який бруд і пил на поверхні фар виключається. В іншому випадку весь процес піде нанівець, оскільки наклеєні вії в результаті довго не протриматися.
 3. Потім ліхтар слід обклеїти малярським скотчем, це дозволить запобігти пошкодження поверхні.
 4. Тепер розріжте підготовлене скловолокно або склотканина на невеликі шматочки. На оптичну поверхню наноситься шар епоксидної смоли, після чого зверху відбувається укладання склотканини. Далі, зверху слід покрити фару ще одним шаром смоли.
 5. Після цього вам потрібно приклеїти ще кілька шаром склотканини, як правило, трьох цілком достатньо, причому кожен з них повинен сохнути не менше 40 хвилин. Після того, як макет висохне, основи потрібно буде вирізати вії відповідного розміру. Отримані заготовки слід прикласти до оптиці, після чого визначити, яку форму ви хочете отримати в результаті. Коли всі виміри будуть завершена, зайві частини макета відрізаються. Будьте обережні на цьому етапі, оскільки є ризик зіпсувати макет.
 6. Коли готові заготовки будуть у вас на руках, необхідно буде їх обробити, для цього використовується наждачка або шліфувальна машинка.
 7. Після того, як обробка буде завершена, елементи тюнінгу потрібно розкрити грунтовкою і зашпатлевать. В даному випадку вам необхідно досягти найбільш рівній поверхні вій. Тільки після того, як поверхня буде найбільш гладкою, процес зачистки можна вважати закінченим.
 8. Наступним етапом буде нанесення фарби на вії, для цього бажано використовувати розпилювач. Фарбування повинна здійснюватися на відстані не більше 30 см від виробу, при цьому бажано нанести декілька шарів, щоб добитися найбільш прийнятного результату. Кожен шар повинен сохнути не менше однієї години, а краще — двох.
 9. Коли вії будуть пофарбовані, їх необхідно буде розкрити за допомогою безбарвного лаку. Після цього, використовуючи двосторонній скотч або герметик, проводиться їх установка на оптику (автор відео — канал VA VAN).

З пластику

Варіант виготовлення вій з пластику вважається одним з найбільш оптимальних серед наших співвітчизників через свою дешевизну і простоту виконання.

Для виготовлення вам знадобляться ПВХ-листи, їх товщина повинна складати близько 2-3 мм:

 1. Як і в попередньому випадку, необхідно спочатку зробити зразок і вирізати з пластику виріб відповідних розмірів. Працюйте акуратно, щоб не допустити утворення задирок.
 2. Далі, вироби потрібно обробити наждачним папером і зашліфувати.
 3. Тепер приступаємо до фінального етапу цього процесу. Щоб надати необхідний колір виробів, їх необхідно або розкрити фарбою, або нанести на їх поверхню самоклеящуюся плівку. Перед тим, як зробити це, вироби необхідно очистити від пилу, а також знежирити спиртом або розчинником. Те ж саме стосується і поверхні фари.

При виборі матеріалу бажано, щоб пластик був гнущимся, це дозволить віях максимально щільно сісти на місце установки . Крім того, якщо є необхідність змінити форму виробів, можна скористатися феном — обігріти вії, після чого надати їм необхідну форму (автор відео — канал ANDELIT TUNING).

З плівки

Цей варіант виготовлення також є одним з найдешевших і простих у реалізації, але його істотний недолік — невисокий термін експлуатації. Як показує практика, вироби, виконані з плівки, оптимально служать протягом одного, максимум — двох сезонів, після чого починають псуватися.

Процедура виготовлення полягає у вирізанні заготовки з плівки і кальки та її подальшої установки на фари машини . Для того, щоб термін служби був більш високим, а самі вії були надійно встановлена, бажано робити подвійний шар. Фіксація виробів здійснюється за допомогою скотча або клею.

світлодіодів

Щоб зробити світлодіодні вії, для початку слід придбати диодную стрічку. Сучасний ринок пропонує безліч видів стрічок — вони різняться між собою не тільки за кольором, але і по ефективності світіння, а також кількості діодів на метр.

Чим більше буде діодних лампочок на один метр, тим більш ефективним буде світло від вій:

 1. Спочатку потрібно відключити живлення від джерел освітлення, після чого оптика знімається і розбирається. Процедура демонтажу і розбирання індивідуальна для кожного авто.
 2. Всередині укладається діодна стрічка, форма її укладання визначить форму вій. Поверхня для фіксації стрічки слід очистити і знежирити.
 3. Далі, протягується кабель живлення, саме харчування необхідно організувати від габаритних вогнів. Якщо ви хочете досягти найбільшого ефекту, внутрішню поверхню фари можна пофарбувати матовою фарбою. Також домогтися матової поверхні можна шляхом обробки поверхні шліфмашинки, але при цьому будьте обережні, щоб не пошкодити внутрішню частину оптики.

Голосування

На фарах вашого автомобіля є вії?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як працюють діодні вії»

На відео нижче ви можете подивитися, як включаються і відключаються діодні вії на автомобільних фарах (автор відео — канал OrionCars).


Коментарі та відгуки