Як поміняти і відрегулювати підсвічування приладової панелі своїми руками?

Приладова панель (ПП) — це невід'ємна складова будь-якого автомобіля. Завдяки цьому пристрою водій може контролювати основні параметри транспортного засобу, а також стежити за показаннями датчиків. У цій статті ми розповімо про те, навіщо потрібна підсвічування приладової панелі і як її замінити при необхідності.

Призначення додаткового підсвічування

Додаткова підсвічування приладової панелі призначена для:

 • забезпечення більш оригінального зовнішнього вигляду щитка приладів;
 • більш якісного висвітлення основних компонентів ПП;
 • забезпечення додаткового підсвічування салону автомобіля;
 • підвищення безпеки під час їзди — якщо підсвічування панелі приладів буде ефективно висвітлювати щиток, це дозволить водієві вчасно звертати увагу на основні параметри.
Установка диодной лампочки в приборку
Установка діодні лампочки в панель приладів

Якщо ви хочете, щоб підсвічування приладів була найбільш ефективною, то кращим варіантом буде установка світлодіодів, в даному випадку у вас є кілька варіантів:

 1. Підсвічування приладової панелі можна організувати за допомогою окремих світлодіодних елементів, так ви зможете забезпечити ефективне декоративне освітлення. Необхідно враховувати, що самі діоди можуть мати різний колір, відповідно, таке освітлення може стати частиною тюнінгу.
 2. Також підсвічування панелі приладів може бути організована за допомогою діодного стрічки, яка часто використовується в побуті. Якщо вам набридне колір світіння, диодную стрічку може повністю замінити. Процедура установки не займе багато часу, оскільки стрічка має самоклеющейся основою.

Переваги світлодіодного підсвічування

Сучасний автомобільний ринок пропонує користувачам величезна кількість різних видів джерел освітлення, які можуть використовуватися для тюнінгу авто. Необхідно враховувати, що далеко не кожен автомобіль потребує, оскільки більшість виробників сьогодні ще при виробництві комплектують машини діодним підсвічуванням.

Фотогалерея «Різні приладові панелі»

Тим не менш, у багатьох автомобілях підсвічування спідометра і інших елементів прибирання не така ефективна, як хотілося б, тому автовласники вирішують її міняти. Зокрема, це особливо актуально для старих транспортних засобів, випущених тоді, коли діодна підсвітка не була так поширена.

Чому багато автолюбителів вибирають саме світлодіоди:

 1. З-за невеликих розмірів самих джерел освітлення. Це дає можливість вмонтувати лампочку в будь-якому місці контрольного щитка.
 2. Простота перепаювання діодних компонент між собою для їх подальшого з'єднання. Але потрібно враховувати, що якщо ви маєте справу саме з діодним стрічкою, то для виконання цієї задачі слід керуватися деякими правилами.
 3. Можливість домогтися повноцінного освітлення навіть з використанням обмеженого числа діодних елементів.
 4. Одне з основних переваг — автовласник може організувати як звичайну білу, так і кольорову підсвітку. Можна використовувати жовті, червоні, зелені, сині джерела освітлення. Крім того, якщо один з компонентів вийде з ладу, його без проблем можна буде замінити при необхідності.
 5. Діодні лампи споживають значно менше електроенергії. Це особливо актуально для машин з протиугінними системами, які функціонують від акумуляторної батареї (автор відео — канал MrMacyuk).

Інструкція по заміні підсвічування

Отже, якщо ви вирішили змінити колір освітлення контрольного щитка, то в першу чергу потрібно піти в магазин і купити діоди або світлодіодну стрічку.

Заміна підсвічування приладової панелі здійснюється наступним чином:

 1. В першу чергу від'єднайте клеми від АКБ.
 2. Сядьте за кермо авто, відсуньте крісло назад, якщо є можливість — опустіть кермо.
 3. Наступним етапом буде зняття самої прибирання. Процес демонтажу буде індивідуальним для кожного авто, тому на даному етапі ми рекомендуємо скористатися сервісною книжкою по налаштуванню і експлуатації вашого автомобіля. У ній повинні бути детально описані всі нюанси цього процесу. Але в цілому ця процедура зазвичай не викликає труднощів у автолюбителів — необхідно просто відкрутити болти або від'єднати фіксатори, після чого від'єднати всі підключені до пристрою дроти.
 4. Потім проводиться від'єднання або відклеювання скла. Якщо воно зафіксовано на клей, то для відклеювання може знадобитися фен, гарячі повітрям слід обробити панель приладів по периметру.
 5. Коли скло буде отсоединено, можна перевірити працездатність вже наявних джерел освітлення за допомогою тестера. Зрозуміло, це необхідно, якщо ви просто міняєте перегорілі лампочки, а не все на світлодіоди. Тепер змінюємо саму лампу — для цього в першу чергу демонтується цоколь — його можна відкрутити руками або пассатижами, проти годинникової стрілки. Аналогічним чином, ця процедура повторюється з усіма іншими джерелами освітлення.
 6. Якщо самі лампочки припаяні до приборку, то для їх зняття вам потрібно паяльник. За чергу отпаяйте всі джерела освітлення. При цьому вам необхідно бути акуратним, оскільки при зміні підсвічування і заміні ламп можна випадково пошкодити доріжки на щитку.
 7. Коли всі джерела світла будуть отпаяны, проводиться процедура встановлення нових діодів. Тепер вам потрібно просто запаяти їх посадочні місця і перевірити їх працездатність.

Ціна питання

Вартість діодних лампочок на сьогоднішній день складає в середньому від 20 до 150 рублів за штуку, залежно від виду і виробника. Що стосується стрічки, то її середня ціна становить близько 100-200 рублів за один метр.

Голосування

Вам подобається світлодіодне підсвічування прибооров?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по заміні лампочок в приладовій панелі»

Як виглядає процедура заміни джерел освітлення в автомобільній панелі приладів — докладна інструкція описана на прикладі автомобілів ВАЗ (автор ролика — канал Sergey Avtocar 2nd CH).


Коментарі та відгуки