Оптика від Hella: всі «за» і «проти»

Європейські вчені давно довели, що при управлінні автомобілем в умовах поганої видимості водій відчуває себе в стані стресу. Погане освітлення дорожнього покриття впливає не тільки на стан організму автолюбителя в цілому, але і на його безпеку під час їзди. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, що представляють собою протитуманні фари Hella і які недоліки характерні для них.

Відомості про концерні Hella

Компанія Hellа не перший рік працює на вітчизняному автомобільному ринку. Перша оптика, яка з'явилася на ринку Росії в 2003 році, була система динамічного освітлення поворотів. Причому використовується ця система на багатьох сучасних автомобілях по сей день. Принцип її функціонування ґрунтується на повороті джерел світла у відповідності з кутом повороту керма. Такі висувні модулі дозволяють збільшити видимість на повороті як мінімум на 70%.

Більш модернізованим варіантом системи динамічного освітлення стало пристрій адаптивного головного світла під назвою AFS. Така система дозволяє врахувати не тільки кут повороту, але і швидкість пересування автомобіля, цей параметр є одним з основних у формуванні освітлення дорожнього полотна. У відповідності з конструктивними особливостями транспортного засобу, такий модуль дозволяє створювати різні рівні розподілу світлового потоку. Наприклад, це може бути «міське освітлення, при якому фари ближнього світла або фари дальнього світла високого тиску будуть працювати в одному режимі. А ось при їзді в складних погодних умовах, на трасі або на бездоріжжі освітлення вже буде іншим.

Осветительные устройства от бренда Hella
Освітлювальні пристрої від бренду Hella

Після того, як така система отримала успіх серед світових автолюбителів, розробники Hella приступили до виробництва інших інновацій. Однією з таких стала система адаптивної світлотіньової межі, що дозволяє розподіляти світловий потік, ґрунтуючись на зовнішніх умовах. Такі основні або додаткові фари ближнього освітлення оснащуються вбудованою камерою, яка визначає автомобілі, що йдуть назустріч, і відповідно з цим змінює положення циліндра в модулі. Тобто світловий потік ніколи не буде засліплювати водіїв зустрічних або попереду йдуть машин.

Якщо ксенон Hella або інші лампи оснащені функцією неслепящего дальнього освітлення, то водій транспортного засобу зможе без проблем їздити по місту з активованим дальнім світлом. Коли камера помітить інших учасників дорожнього руху, вона в автоматичному режимі відключить цей світ. В недалекому майбутньому виробник Hella планує розробити цілеспрямоване висвітлення перешкод і об'єктів на дорозі, наприклад, дітей або тварин, що знаходяться на узбіччі. Завдяки такій технології автолюбитель завжди зможе вчасно побачити можливі перешкоди по дорозі і відповідно відреагувати на них для недопущення ДТП.

Ще одна інновація, яка безпосередньо відноситься до оптики — це висувний омивач фар Hella. Завдяки своїй конструкції цей елемент прихований від сторонніх очей, але для його встановлення потрібно просвердлити додаткові отвори в бампері. Така система також значною мірою дозволяє убезпечити водія під час їзди (автор відео — Дмитро Кузьмін).

Освітлювальна продукція компанії та її особливості

Які освітлювальні елементи сьогодні можна знайти у продажу:

 1. ВТФ. В першу чергу, потрібно виділити протитуманні фари Hella Micro DE. ВТФ Мікро являють собою додаткові компоненти світла, їх важливість не можна заперечувати, оскільки в негоду вони значно сприяють нормальному освітлення дороги. Залежно від лампочки, світло може бути або жовтим або білим, але головне, що він повинен бути правильно розподілений.
  Якщо ви вирішили придбати такий вид оптики, то в першу чергу слід врахувати основні вимоги. Наприклад, будь-які протитуманки є елементами додаткового світла, тому такий товар повинен мати всі необхідні сертифікати. Виробник Hella пропонує споживачам ВТФ в різних варіаціях корпусу — вони можуть бути круглими, квадратними, подовженої форми або виконані у відео овалу.
  Слід також зазначити, що оптика від Hella характеризується різними особливостями. Світло, відбитий від рефлектора, що падає на лінзу, яка фокусує його і передає на дорожнє покриття. Для регулювання освітлювального потоку застосовується екран, завдяки якому виключається ймовірність засліплення водіїв транспортних засобів, що йдуть назустріч.
 2. Задні ліхтарі . Компанія випускає задню оптику для різних моделей авто. Приємний дизайн і висока якість — це основні характеристики. При виготовленні виробник враховує особливості дизайну тих або інших транспортних засобів, таким чином пропонуючи споживачам найбільш оптимальні варіанти джерел освітлення.
 3. Модульна оптика — ще один напрямок виробника. Як правило, модульні ліхтарі ставляться на позашляховики.
 4. Лампи для освітлення. Це можуть бути лампи розжарювання або ксенон, також останнім часом все більшу популярність набирають діодні джерела освітлення.
 5. Денні ходові вогні Hella. ДХО від цього виробника досить давно з'явилися на ринку. Фари денних ходових вогнів виготовляються з високоміцних матеріалів, що дозволяє збільшити їх ресурс експлуатації. Пам'ятайте про те, що установка ДХО повинна проводитися з урахуванням правил і Нормативів, в іншому випадку, якщо оптика буде встановлена неправильно, це може загрожувати автовласникові штрафом. Докладніше про те, як встановити ДХО і що потрібно врахувати — читайте в цієї статті.
 6. Освітлення салону. Йдеться як про лампочках, так і про самих плафонах. Асортимент товарів охоплює як звичайні ліхтарі з лампочками розжарювання, так і більш складні оптичні пристрої з електронними системами управління (автор відео — канал Serj M).

Плюси і мінуси

Що стосується переваг:

 • оригінальний дизайн ліхтарів;
 • якісний корпус, який зможе витримувати вібрації;
 • реалізація інноваційних технологій при виробництві;
 • якісне освітлення дорожнього покриття;
 • величезний асортимент, який дозволить підібрати товар під свої уподобання і конструктивні особливості свого авто;
 • відмінна світлопропускна здатність.

До недоліків відносяться:

 • складність монтажу, особливо, якщо мова йде про установці омивача фар ;
 • висока ціна, але вона обумовлена відмінною якістю.

Ціна питання

Відео «Регулювання світла ліхтарів своїми руками»

Універсальна інструкція по регулюванню освітлення фар наведена на відео нижче (автор — канал Допитливий).

Голосування

Оцініть оптику Hella

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки