Лого av-to.info
Световые и звуковые приборы

Чому не працюють поворотники і аварійка, і що з цим робити?

Поворотні вогні є невід'ємним елементом оптики в будь-якому сучасному авто. Їх призначення полягає в попередженні інших учасників дорожнього руху про те, що водій планує здійснити маневр. З якихось причин не працюють поворотники і аварійка, як перевірити працездатність оптичних елементів і як зробити їх ремонт. Про це ми розповімо нижче.

Причини виходу з ладу поворотников і аварійки

Як відомо, схема покажчиків поворотів і аварійної сигналізації зав'язана, оскільки обидві функції виконують одні фари. Якщо з якихось причин аварійка працює, а поворотники немає, або не горять ні повороти, ні світлова сигналізація, це може привести до створення аварійної ситуації на дорозі.

З яких причин перестали працювати ці елементи:

 1. Вихід з ладу запобіжника - одна з найпоширеніших проблем. Якщо автомобіль додатково оснащений реле, що відповідає за працездатність цих оптичних елементів, то проблема може полягати і в ньому. Залежно від моделі авто, реле може перебувати окремо від основного блоку запобіжників, для пошуку вийшла з ладу деталі скористайтеся схемою.
 2. Замикання в системі. Через це при включенні поворотних вогнів включається аварійка або оптика зовсім не реагує на команди водія. Для діагностики несправності вам буде потрібно тестер, а також навички електрика.
 3. Вихід з ладу джерела освітлення. Іншими словами - перегоріла лампочка.
 4. Обрив електричного кола. Така проблема актуальна для багатьох автовласників старіших машин. Якщо дроти покладена в місці, де присутні рухомі елементи, то з часом вона перетреться і втратить ізоляцію, що в цілому приведе до пошкодження електричного кола.
 5. Вихід з ладу кнопки або подрулевого перемикача. В даному випадку потрібно проводити більш ретельну діагностику перемикача, а також кнопки підключення.

Самостійна діагностика світлових приладів автомобіля

Є кілька ситуацій, при яких можна визначити, що оптика потребує діагностиці: | || 224

 1. Повороты не мигают, но горят. Такая неисправность свидетельствует о выходе из строя именно реле, в частности, речь идет о его электромагнитной составляющей. Сам электромагнит мог замкнуться в одном из положений, в результате чего он не может вернуться в начальное состояние.
 2. Поворотні вогні блимають дуже швидко або дуже повільно. В такому випадку проблема може критися не тільки в реле. У деяких випадках несправність такого роду проявляється тоді, коли водій використовує не відповідають джерела освітлення. Так що при покупці нових лампочок потрібно впевнитися в тому, що вони відповідають номіналу, встановленому заводом-виробником авто.
 3. Оптика не працює зовсім. Тобто лампочки поворотних вогнів не мерехтять, на приборке відповідні індикатори також не горять. Крім цього, немає характерних клацань, які з'являються при включенні поворотних вогнів. При таких симптомах причин проблеми може бути безліч, докладніше про їх діагностиці ми розповімо нижче (автор відео - канал Steel Horse).

Що стосується діагностики, то вона виконується в кілька етапів:

 1. в першу чергу потрібно впевнитися в тому, що на приборке працюють всі датчики та індикатори. Якщо вони не функціонують, то потрібно провести діагностику запобіжних пристроїв.
 2. Якщо всі прилади працюють в нормальному режимі, то далі потрібно включити кнопку світлової сигналізації і зробити діагностику всіх джерел освітлення в фарах. Тобто перевірте передні, задні, а також бічні (якщо є) ліхтарі.
 3. У тому випадку, якщо сигналка при активації не функціонує, то потрібно перевірити працездатність реле, а також перевірити харчування на висновках. Щоб зробити це, демонтуйте реле з посадкового місця, а потім, використовуючи контрольну лампочку, один її контакт підключіть до місця монтажу (до плюса), а інший - до кузова авто або АКБ. Запалювання при цьому включати не треба. Якщо харчування немає, то скоріше за все, причина криється в що вийшов з ладу запобіжному пристрої, поломки кнопки аварійки або пошкодженні електроланцюзі. Також суть проблеми може критися в поганому контакті в сполучних штекерах.
 4. У тому випадку, якщо плюс на контактах є, то спробуйте замкнути два висновки реле за допомогою мідного проводка. Якщо все електричного кола, а також штекери підключення справні, то все поворотники повинні загорітися. В такому випадку несправність необхідно шукати в реле.
 5. Якщо лампочки не стали горіти після виконаних вам дій, то скоріше за все, причина несправності полягає в кнопці управління аварійкою. Однак, на практиці таке трапляється досить рідко, найчастіше в колі є замикання. До речі, саме замикання може привести до поломки реле, тому, перш ніж замінити що вийшов з ладу елемент, потрібно усунути замикання.
 6. У тому випадку, якщо аварійка функціонує, це свідчить про те, що запобіжні пристрої і реле робочі , відповідно, потрібно приступати до діагностики самої кнопки. В першу чергу потрібно продіагностувати позитивний висновок, як у випадку з перевіркою реле, при цьому запалювання, а також кнопка аварійки повинні бути активовані. Якщо діагностика показала, що плюс відсутня, це говорить про те, що потрібно більш детально перевіряти саму кнопку. Вийміть її з посадкового місця і перевірте ланцюг підключення. Якщо харчування немає, то потрібно шукати обрив проводки від приборки до самої кнопки.
  Якщо харчування є, то необхідно буде замкнути висновки в місці установки, запалювання при цьому не вимикається, після чого треба активувати покажчики поворотів (з будь-якого боку). При включенні джерел освітлення заміні підлягає керуюча кнопка, але якщо харчування немає, то потрібно перевіряти харчування в реле аварійки. При відсутності харчування проблема, найімовірніше, полягає в обриві в сполучної електроланцюзі від клавіші управління до блоку з запобіжними пристроями.

Фотогалерея «Схеми аваріек і поворотников для ВАЗ 2110 і 2109»

Ремонт покажчиків поворотів і аварійної сигналізації своїми руками

Якщо пропали повороти, а також аварійний сигнал автомобіля, то можна спробувати вирішити таку проблему своїми руками:

 1. При поломці запобіжного елемента і реле вийшли з ладу деталі підлягають заміні. Якщо причина криється в замиканні, то перед заміною необхідно перевірити всі електричного кола, в яких воно могло статися. Тільки після того, як причина замикання і стрибків напруги буде усунена, девайси необхідно міняти.
 2. Якщо вийшла з ладу кнопка аварійної сигналізації, то її потрібно просто поміняти. Про те, як зробити діагностику цієї деталі, ми вже розповіли.
 3. Що стосується діагностики електроланок, то вона здійснюється за допомогою тестера. При виявленні пошкоджених ділянок дроти підлягають заміні. При їх укладанні простежте за тим, щоб проводка не стикалася з рухомими елементами кузова. Також рекомендується додатково ізолювати нові дроти, щоб підвищити надійність ізоляції.
 4. Якщо причина полягає в лампочках, то все перегорілі джерела освітлення підлягають заміні. У передніх і задніх фарах лампи змінюються шляхом зняття захисту з фар, відключення від лампи ланцюга харчування, а також викручування джерела освітлення з посадкового місця і його заміною на новий. Якщо не працюють лампи в бічних фарах, то, як правило, для демонтажу джерел освітлення сам плафон потрібно підчепити викруткою, після чого відключити провід живлення та вийняти пристрій.
 5. Якщо причина криється в підрульові перемикачі, то цей пристрій потрібно розібрати і перевірити. Як правило, причина поломки перемикача полягає в поганому контакті або в його стирання. В такому випадку вийшов з ладу перемикач змінюється на новий. Що стосується контактів (неважливо де - на з'єднаннях або кнопках), то їх бажано зачистити.
 6. Також слід перевірити всі штекери і роз'єми, адже цілком можливо, що неполадка полягає в поганому контакті на них. Закислені контакти підлягають очистці за допомогою залізної щітки або наждачного паперу. Якщо контакти перегоріли, то їх необхідно буде міняти.

Голосування

На вашому автомобілі є повторювач поворотника?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Бюджетний варіант ремонту підрульового перемикача»

у ролику нижче представлений недорогий варіант ремонту подрулевого перемикача в автомобілі Пежо (автор відео - канал EzjikOnline).