Чому не працюють поворотники і аварійка, і що з цим робити?

Поворотні вогні є невід'ємним елементом оптики в будь-якому сучасному авто. Їх призначення полягає в попередженні інших учасників дорожнього руху про те, що водій планує здійснити маневр. З яких причин не працюють поворотники і аварійка, як перевірити працездатність оптичних елементів та як провести їх ремонт. Про це ми розповімо нижче.

Причини виходу з ладу поворотників і аварійки

Як відомо, схема покажчиків поворотів і аварійної сигналізації зав'язана, оскільки обидві функції виконують одні фари. Якщо з якихось причин аварійка працює, а поворотники немає, або не горять ні повороти, ні світлова сигналізація, це може призвести до створення аварійної ситуації на дорозі.

З якихось причин перестали працювати ці елементи:

 1. Вихід з ладу запобіжника — одна з найпоширеніших проблем. Якщо автомобіль додатково оснащений реле, що відповідає за працездатність цих оптичних елементів, то проблема може полягати і в ньому. Залежно від моделі авто, реле може знаходитися окремо від основного блоку запобіжників, для пошуку вийшла з ладу деталі скористайтеся схемою.
 2. Замикання в системі. З-за цього при включенні поворотних вогнів включається аварійка або оптика зовсім не реагує на команди водія. Для діагностики несправності вам потрібно тестер, а також навички електрика.
 3. Вихід з ладу джерела освітлення. Іншими словами — перегоріла лампочка.
 4. Обрив електроланцюга. Така проблема актуальна для багатьох автовласників більш старих машин. Якщо дроти укладена в місці, де присутні рухомі елементи, то з часом вона перетрется і втратить ізоляцію, що в цілому призведе до пошкодження електроланцюга.
 5. Вихід з ладу кнопки або підрульового перемикача. В даному випадку потрібно проводити більш ретельну діагностику перемикача, а також кнопки підключення.

Самостійна діагностика світлових приладів автомобіля

Є кілька ситуацій, при яких можна визначити, що оптика потребує діагностиці:

 1. Повороти не блимають, але горять. Така несправність свідчить про вихід з ладу саме реле, зокрема, мова йде про його електромагнітної складової. Сам електромагніт міг замкнутися в одному з положень, в результаті чого він не може повернутися в початковий стан.
 2. Поворотні вогні блимають дуже швидко або дуже повільно. В такому випадку проблема може полягати не тільки в реле. У деяких випадках такого роду несправність виявляється тоді, коли водій не використовує відповідні джерела освітлення. Так що при покупці нових лампочок потрібно упевнитися в тому, що вони відповідають номіналу, встановленого заводом-виробником авто.
 3. Оптика не працює зовсім. Тобто лампочки поворотних вогнів не мерехтять, на приборку відповідні індикатори також не горять. Крім цього, немає характерних клацань, які з'являються при включенні поворотних вогнів. При таких симптомах причин проблеми може бути безліч, детальніше про їх діагностиці ми розповімо нижче (автор відео — канал Steel Horse).

Що стосується діагностики, то вона виконується в кілька етапів:

 1. В першу чергу потрібно упевнитися в тому, що на приборку працюють всі датчики та індикатори. Якщо вони не функціонують, то потрібно провести діагностику запобіжних пристроїв.
 2. Якщо всі прилади працюють в нормальному режимі, то далі потрібно включити кнопку світлової сигналізації і провести діагностику всіх джерел освітлення у фарах. Тобто перевірте передні, задні, а також бічні (якщо є) ліхтарі.
 3. В тому випадку, якщо сигналка при активації не функціонує, то потрібно перевірити працездатність реле, а також перевірити харчування на висновках. Щоб зробити це, демонтуйте реле з посадочного місця, а потім, використовуючи контрольну лампочку, один її контакт підключіть до місця монтажу (до плюса), а інший — до кузова авто або АКБ. Запалювання при цьому включати не треба. Якщо харчування немає, то скоріше за все, причина криється в що вийшов з ладу запобіжному пристрої, поломки кнопки аварійки або пошкодженні електроланцюга. Також суть проблеми може критися в поганому контакті в сполучних штекерах.
 4. В тому випадку, якщо плюс на контактах є, то спробуйте замкнути два висновки реле з допомогою мідного проводка. Якщо все електроланцюга, а також штекери підключення справні, то все поворотники повинні загорітися. В такому випадку несправність слід шукати в реле.
 5. Якщо лампочки не стали горіти після виконаних дій вам, скоріше за все, причина несправності полягає в кнопці управління аварійкою. Проте, на практиці таке трапляється досить рідко, найчастіше в ланцюзі є замикання. До речі, саме замикання може привести до поломки реле, тому, перш ніж замінити що вийшов з ладу елемент, треба усунути замикання.
 6. В тому випадку, якщо аварійка функціонує, це свідчить про те, що запобіжні пристрої і реле робітники, відповідно, потрібно приступати до діагностики самої кнопки. У першу чергу потрібно продіагностувати позитивний висновок, як у випадку з перевіркою реле, при цьому запалювання, а також кнопка аварійки повинні бути активовані. Якщо діагностика показала, що плюс відсутній, це говорить про те, що потрібно більш детально перевіряти саму кнопку. Вийміть її з посадкового місця і перевірте ланцюг підключення. Якщо харчування немає, то потрібно шукати обрив проводки від прибирання до самої кнопки.
  Якщо харчування є, то необхідно буде замкнути висновки в місці установки, запалювання при цьому не вимикається, після чого треба активувати покажчики поворотів (з будь-якого боку). При включенні джерел освітлення заміну підлягає керуюча кнопка, але якщо харчування немає, то потрібно перевіряти харчування реле аварійки. При відсутності живлення проблема, найімовірніше, полягає в обриві в сполучній електроланцюга від клавіші управління до блоку з запобіжними пристроями.

Фотогалерея «Схеми аварійок і поворотників для ВАЗ 2110 і 2109»

Ремонт покажчиків поворотів, аварійної сигналізації своїми руками

Якщо пропали повороти, а також аварійний сигнал автомобіля , то можна спробувати вирішити таку проблему своїми руками:

 1. При поломці запобіжного елемента і реле вийшли з ладу деталі підлягають заміні. Якщо причина криється в замиканні, то перед заміною необхідно перевірити всі електроланцюга, в яких воно могло статися. Тільки після того, як причина замикання і стрибків напруги буде усунена, девайси необхідно змінювати.
 2. Якщо вийшла з ладу кнопка аварійної сигналізації , то її потрібно просто поміняти. Про те, як провести діагностику цієї деталі, ми вже розповіли.
 3. Що стосується діагностики електроланок, то вона здійснюється за допомогою тестера. При виявленні ушкоджених ділянок проводи підлягають заміні. При їх укладанні простежте за тим, щоб проводка не стикалася з рухомими елементами кузова. Також рекомендується додатково заізолювати нові дроти, щоб підвищити надійність ізоляції.
 4. Якщо причина полягає в лампочках, то все перегорілі джерела освітлення підлягають заміні. В передніх і задніх фарах лампи змінюються шляхом зняття захисту з фар, відключення від лампи ланцюга живлення, а також викручування джерела освітлення з посадкового місця і його заміною на нову. Якщо не працюють лампи в бічних фарах, то, як правило, для демонтажу джерел освітлення сам плафон потрібно підчепити викруткою, після чого відключити провід живлення і витягти пристрій.
 5. Якщо причина криється в підрульовий перемикач, то це пристрій потрібно розібрати і перевірити. Як правило, причина поломки перемикача полягає в поганому контакті або в його стирання. У такому разі вийшов з ладу перемикач змінюється на новий. Що стосується контактів (неважливо де — на з'єднаннях чи кнопках), то їх бажано зачистити.
 6. Також слід перевірити всі штекери і роз'єми, адже цілком можливо, що проблема полягає в поганому контакті на них. Закисленные контакти підлягають очищенню за допомогою залізної щітки або наждачного паперу. Якщо контакти перегоріли, то їх необхідно буде міняти.

Голосування

На вашому автомобілі є повторювач поворотника?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Бюджетний варіант ремонту підрульового перемикача»

В ролику нижче представлений недорогий варіант ремонту підрульового перемикача в автомобілі Пежо (автор відео — канал EzjikOnline).


Коментарі та відгуки