Застосування LED ламп у ближнє світло і не тільки — ефективний спосіб знизити ймовірність ДТП

У сучасних автоаматорів є безліч способів забезпечення найбільш якісної та ефективної роботи оптики. Транспортні засоби можуть оснащуватися галогенними джерелами світла, лампами розжарювання, ксеноном, не менш популярні і діодні джерела освітлення. Що являють собою LED лампи у ближнє світло , які переваги та недоліки їх використання, що потрібно знати про вибір — читайте в цій статті.

Що таке LED?

LED або діодні лампочки являють собою один з найсучасніших джерел освітлення не тільки для автомобілів, але і для побуту. В транспортних засобах такі лампи прийшли на зміну лампочками розжарювання і галогенкам. Такі освітлювальні джерела дозволяють виробляти набагато більше світла на один ват, на відміну від традиційних лампочок розжарювання. Крім того, під час роботи вони практично не нагріваються, що дозволяє запобігти їх можливий вихід з ладу в результаті перегріву. LED лампи вважаються одним із найбільш оптимальних варіантів для автолюбителів, які хочуть оновити зовнішній вигляд машинки, зокрема, фар.

Расположение диодов на разных лампочках
Розташування діодів на різних лампочках

Різновиди світлодіодних лампочок

Розглянемо основні види світлодіодних лампочок:

 1. Вироби High Power — вважаються одними з найбільш дорогих пристроїв, які характеризуються високою потужністю і хорошою світловіддачею. Вважаються одними з найбільш дорогих за ціною.
 2. Пристрої Super Bright SMD — найпопулярніший варіант серед споживачів, випускається зазвичай на чіпах 5050, 3528, 1210 та інших. Цей варіант є найбільш оптимальним у плані співвідношення вартості і якості.
 3. Вироби Super Flux. Володіють невисокою яскравістю і характеристиками, при цьому мають невелику ціну (автор відео — ПРОСТІ ШТУКИ).

Де застосовуються LED лампи в автомобілі?

В залежності від призначення, діодні джерела світла можуть використовуватися в різних оптичних елементах:

 1. У фарах ближнього або дальнього світла. Слід зазначити, що не вся оптика розрахована на установку LED, тому при покупці слід уточнювати можливість їх використання на певних фарах.
 2. ДХО. Установка діодів в денні ходові вогні на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших варіантів світлового тюнінгу. Як відомо, ДХО повинні бути встановлені на всі без винятку авто, тому багато автолюбителів ставлять діодні лампочки в цей тип оптики.
 3. Для протитуманних фар. На вітчизняних дорогах можна зустріти безліч автомобілів, в яких протитуманки встановлені LED. Як і ДХО, протитуманні фари також значно виляють на безпеку водія, забезпечуючи ефективну видимість дороги під час їзди в негоду. Як показує практика, правильно встановлені LED у протитуманні фари дозволяють не тільки поліпшити видимість, але і забезпечити оновлений зовнішній вигляд машини.
 4. Для габаритів. Такий варіант преображення авто також досить популярний. В габаритних вогнях, як і в ДХО, можуть бути встановлені діодні стрічки.
 5. Для стоп-сигналів. Задні LED-ліхтарі вже давно є невід'ємною частиною оптики будь-якого сучасного автомобіля. Багато транспортні засоби німецького і японського виробництва вже на заводах комплектуються діодної оптикою в стоп-сигналах і габаритах.
 6. Для освітлення салону і приладової панелі. Такі джерела освітлення характеризуються невеликими розмірами і невисоким енергоспоживанням. Тому навіть якщо ви встановите в приладову панель меншу кількість діодів, ніж у них було звичайних ламп, вони все одно зможуть її якісно висвітлити.
 7. Для заднього ходу.
 8. Для поворотних вогнів.
 9. Для освітлення номерного знака .

Фотогалерея «Застосування LED в авто»

Переваги і недоліки

З основних переваг варто виділити:

 1. Більш низьке енергоспоживання. Ця перевага дозволяє суттєво знизити навантаження на бортову мережу машини, особливо, якщо всі лампи будуть замінені на LED, у тому числі в протитуманних фарах, головному освітленні і салоні.
 2. Більш високий ресурс експлуатації, порівняно з традиційними лампочками розжарювання і галогенками. У середньому термін служби якісних LED може досягати 50 тисяч годин.
 3. Великий освітлювальний потік, що становить від 1800 до 3600 Люмен.
 4. Стійкість цих джерел освітлення до вібрацій і ударів також є перевагою. Завдяки тому, що в конструкції виробу відсутні нитки розжарювання, вони більш стійкі до різного роду вібрацій.
 5. Температура кольору LED схожа з кольором газорозрядних ламп, тобто ксеноном. LED-лампи дозволяють забезпечити не жовте, а біле світіння (автор відео — Eric Davidich smotra).

Недоліки:

 1. Якщо говорити про мінуси, то найістотнішим недоліком є вартість LED ламп, зрозуміло, якщо мова йде про якісних виробах. Китайські діоди вже давно заполонили вітчизняний ринок, пропонуючи споживачам менш якісний товар за більш прийнятну вартість. Якщо ви хочете, щоб лампочки прослужили довго, то повинні враховувати, що дешеві вироби рідко бувають високоякісними.
 2. Також до недоліків можна віднести складність установки. Але якщо ви довірите цю процедуру кваліфікованого електрика, то такого недоліку вдасться уникнути.
 3. Величезна кількість низькоякісних виробів на ринку. Як сказано вище, це обумовлено великим асортиментом маловідомої китайської продукції.

Ціна питання

Вартість виробів залежить від їхнього призначення. Наприклад, комплект лампочок для ближнього і дальнього світла може коштувати від 800 до 15 тисяч рублів. Звичайні діоди для прибирання і салонного освітлення можуть коштувати від 60 рублів і вище.

Голосування

Вам подобаються біжать світлодіодні вогні на стоп-сигнал ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Огляд діодних лампочок»

На відео нижче представлений огляд лампочок LED з цоколем Н4 (автор відео — канал ПРОСТІ ШТУКИ).


Коментарі та відгуки