Лазерний стоп-сигнал у боротьбі з аварійними ситуаціями на дорозі

Щоб забезпечити безпеку пересування в темний час доби або в негоду, автомобіль повинен бути обладнаний робочими стоп-сигналами. Працездатність цього типу оптики дозволяє попередити водіїв машин, що йдуть позаду, про гальмування, щоб вони могли вчасно зреагувати і скинути швидкість. У цій статті ми розповімо, що являє собою лазерний стоп-сигнал, які переваги цього пристрою і як його підключити своїми руками.

Призначення і переваги лазерного стоп-сигналу

Призначення лазерного стоп-сигналу полягає у забезпеченні більш безпечного пересування, зробивши транспортний засіб на дорозі більш помітним для інших автолюбителів. Сам пристрій виконано у вигляді металевого циліндра невеликих розмірів, завдяки чому воно практично непомітно на кузові автомобіля. Від цього циліндра йде один провід, який підключається до габаритами або стоп-вогням. Завдяки простій конструкції автовласник може самостійно відрегулювати кут нахилу лазера і, відповідно, змінити відстань від бампера до самої лінії, проектованої на асфальт.

Такий проектор дозволить не тільки попередити інших водіїв гальмуванні, але і показати безпечну дистанцію, якої слід триматися іншим автолюбителям. Як показує статистика, практично половина водіїв, що потрапили в зіткнення з іншим авто, а саме, «поцеловавших» чужий задній бампер, стверджували, що не змогли оцінити безпечну відстань для наближення. Використання лазерних стопів дозволить запобігти можливе небезпечне наближення інших транспортних засобів до вашого авто.

Основное требование к регулировке лазера
Основна вимога до регулювання лазера

Які переваги дає лазерний стоп-сигнал на автомобіль:

 1. В першу чергу, такі стоп-сигнали сприяють підвищенню рівня безпеки їзди, особливо це актуально в негоду.
 2. Яскравість самого лазера досить потужна. За фактом цей лазер набагато могутніше діодів, ксенону, а також галогенних лампочок.
 3. Як сказано вище, при необхідності автовласник може самостійно відрегулювати дальність випромінювання лазера, а також кут положення.
 4. Більшість сучасних лазерів володіють міцною протиударною, а також водонепроникною конструкцією. Відповідно, це дозволить довгостроково використовувати пристрій.
 5. Ще одна перевага — це термостійкість. Завдяки цьому стоп-сигнали будуть більш стійкі до різких температурних перепадів.
 6. Як правило, корпус таких девайсів виготовляється з алюмінієвих сплавів. А це, в свою чергу, дозволяє забезпечити антикорозійні характеристики пристрою.
 7. В цілому процедура монтажу і підключення — досить простий процес, впоратися з нею зможе практично кожен, але про це пізніше.
 8. Універсальність пристроїв. Такі девайси можна встановлювати на будь-які автомобілі без прив'язки до певної моделі. Більш того, можлива також установка і на мотоциклетний транспорт.
 9. незалежно від виробника лазерних стопів, оптика відмінно впишеться в дизайн будь-якого транспортного засобу.
 10. Доступна для більшості споживачів ціна.
 11. Пристрій практично не споживає напруга, відповідно, його встановлення ніяк не відіб'ється на функціональності генератора.

Цілком логічно, що лазерний протитуманний стоп-сигнал має не тільки переваги, але і недоліки.

Останніх, зрозуміло, значно менше:

 1. В світлий час доби, особливо при яскравому сонці, яскравість лазера буде досить низькою. Розгледіти його на асфальті буде практично неможливо.
 2. Якщо ви вирішите поставити пристрій на бампер, то вам доведеться його свердлити. Але при необхідності завжди можна вибрати інший варіант установки.

Фотогалерея «Види лазерів»

Інструкція по підключенню своїми руками

Автомобільні лазерні стоп-вогні представляють собою універсальний випромінювач, тому, як сказано вище, його можна встановити на будь-яку модель авто. Монтаж пристрою можна зробити як в гаражних умовах, так і звернувшись за допомогою до фахівців. Судячи з відгуків інших автолюбителів, процедура встановлення — це досить просте завдання, тому пропонуємо вам ознайомитися з докладною інструкцією по монтажу лазера.

Установка пристрою повинна здійснюватися на задній частині транспортного засобу, його можна зафіксувати:

 • під номером автомобіля;
 • на днище машини;
 • під самою оптикою;
 • в салоні авто, зокрема, за заднім склом.

Як ви розумієте, процедура установки може відрізнятися в залежності від вибору місця кріплення. У будь-якому випадку, в ході монтажу сам лазер повинен бути встановлений спеціальний утримувач, який йде в комплекті і встановлюється на машину. Фіксація держателя здійснюється за допомогою саморізів, шурупів або двостороннього скотча. Останній варіант менш надійний, особливо, якщо пристрій монтується не в салоні авто, а зовні. Внаслідок температурних перепадів, а також дощів, двосторонній скотч швидко розклеїться, що призведе до від'єднання лазери (автор відео — Пізнавальний канал).

Коли монтаж девайса буде закінчено, потрібно буде сам випромінювач направити вниз, при цьому кут нахилу повинен становити не більше 45 градусів. Це дозволить запобігти осліплення водіїв автомобілів, що їдуть позаду. Тепер вам залишається тільки підключити девайс до бортової мережі автомобіля.

У даному випадку у вас також є декілька варіантів реалізації живлення від електромережі:

 1. Можна підключити пристрій до габаритної оптиці. В даному випадку лазери будуть не стопами, а габаритами, тобто будуть горіти завжди при активації габаритного освітлення.
 2. найоптимальніший варіант — підключити девайс до стоп-вогням. Відповідно, при реалізації цього способу лазер буде активуватися тоді, коли водій тисне на гальма.
 3. Як варіант, пристрій можна підключити до протитуманним ліхтарям. В цьому випадку його активація також буде відбуватися разом з включенням ВТФ.

Ціна питання

Вартість лазера безпосередньо залежить від його функціональності. Більш прості варіанти у вигляді лінії на асфальт будуть коштувати в середньому близько 600 рублів. Можна придбати лазер, який буде проектувати на землю логотип чи назву автомобіля — такий девайс обійдеться покупцеві в середньому в 900 рублів. Як варіант, можна купити більш дорогий варіант, який буде проектувати на землю складний візерунок — вартість такого лазера складе близько 1300 рублів.

Голосування

Поставили б ви на своє авто лазерний стоп-сигнал?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео Огляд і установка китайського лазера»

В ролику нижче представлений огляд китайського лазера, а також процедура його встановлення на авто (автор відео — канал GK Live Channel).


Коментарі та відгуки