Велика різниця між ксеноном і біксеноном, і в чому вона полягає?

останнім часом у наших співвітчизників з'являється все більше можливостей для тюнінга своїх машин. Одним з варіантів вдосконалення зовнішнього вигляду автомобіля є використання більш сучасної оптики. У даному випадку багато автолюбителів ставлять на свої авто газорозрядні джерела світла. Ксенон та біксенон: в чому різниця, чому автовласники обирають такий тип ламп, що краще вибрати? Відповіді ви знайдете нижче.

Причина популярності ксенону та біксенону

Перед тим, як ми розглянемо відміну від ксенону біксенон, давайте розберемося, чому цей тип ламп став таким популярним. Ксенон та біксенон — це більш сучасні варіанти освітлення. На відміну від традиційних лампочок розжарювання, вони дозволяють краще освітити дорогу, тим більше, що вони значно перевершують ці лампи з безпеки. Крім того, вони володіють більш високим ресурсом експлуатації, навіть якщо брати до уваги сучасні і якісні лампи розжарювання. Їх технологія менш ефективна і від цього нікуди не піти.

Крім того, що звичайні лампочки володіють меншим терміном служби, вони ще й споживають на порядок більше енергії. Відповідно, це сприяє тому, що витрата палива в автомобілі збільшується, нехай не набагато, але все ж. Газорозрядні джерела світла економічніші самі по собі, саме цим вони відрізняються від лампочок розжарювання.

Разница в освещении в соответствии с температурой свечения
Різниця в освітленні у відповідності з температурою світіння

Загальна інформація про газорозрядних лампах

Щоб зрозуміти, чим відрізняється ксенон від біксенону і який варіант краще підключити, давайте розберемося у визначенні цих джерел світла.

Поняття ксенону та біксенону

Яка різниця між ксеноном і біксеноном? Ксенонові джерела освітлення наповнюються спеціальним газом, основною відмінністю цього типу лампочок від звичайних полягає у відсутності нитки розжарювання в конструкції. Що стосується принципу функціонування, від він полягає в утворенні високої напруги між електродами, в результаті чого газ починає світитися. Самі по собі ксенонові джерела світла характеризуються постійним випромінюванням, яке не може змінювати напрямок світлового потоку.

Що стосується біксенон, то це — ті ж самі ксенонові лампи. Але такі джерела світла оснащуються спеціальним механізмом, який дозволяє змінювати напрямок освітлення. В якості цього механізму використовується спеціальна сталева шторка, що переміщається по лампочці в результаті впливу на неї магнітного елемента. У результаті переміщення відкриваються різні ділянки лампочки (автор відео — канал Chevrolet Aveo).

Чим відрізняються обидва види газорязрядных ламп?

Так в чому полягає принципова різниця між цими пристроями і що краще ксенон або біксенон? Якщо говорити простою мовою, то ксенонові лампочки дозволяють випромінювати виключно ближнє світло. А ось підключення біксенону дозволить використовувати оптику як в режимі ближнього, так і дальнього світла. Як ми вже повідомили вище, це досягається завдяки використанню магніту в конструкції пристрою.

Також слід зазначити, обидва типи джерел світла характеризуються аналогічною технологією формування світіння. Вони фактично ідентичні за параметрами яскравості і надійності, обидві технології однаково забезпечують хороше освітлення і економічні для бортової мережі автомобіля. Але в тому випадку, якщо конструктивні особливості ваших фар передбачають використання роздільних ламп, то зрозуміло, краще віддати перевагу биксенону. Монтаж пристрій може бути здійснено в гаражних умовах, але перед покупкою виробів слід обов'язково звірити відповідність цоколів на лампочках.

Отже, коротко про різниці:

 1. Біксенонові пристрої дозволяють поєднати в одному корпусі як ближнє, так і дальнє світло.
 2. В цьому типі оптики використовується спеціальний механізм, призначений для зміни напряму освітлювального потоку.
 3. Вартість біксенону завдяки використанню таких технологій більш висока, ніж у випадку з ксеноном.

Фотогалерея «Пристрій і схема підключення»

Інструкція по підключенню біксенону

Схема підключення виробів виглядає так:

 1. Спочатку потрібно відкрити капот і частково розібрати фари — вам потрібно сформувати отвір для підключення проводів.
 2. Замість галогенки в корпус монтується біксенонове джерело світла.
 3. Далі, проводиться фіксація блоку розпалу, його слід встановити неподалік від самих ліхтарів.
 4. Після цього здійснюється підключення та діагностика працездатності лампочки на одному ліхтарі. Як показує практика, найчастіше у наших співвітчизників виникають складнощі саме на етапі підключення ліхтарів, тому на цьому моменті ми зупинимося докладніше. Зокрема, до штекеру, який йде від освітлювального приладу, що відповідає за переміщення магніту пристрою, потрібно підключити комутаційну колодку проводів з діодом.
 5. Зробивши це, необхідно підключити роз'єм штатної проводки з трехпиновому джгуту, який виходить трохи вище. Зазначимо — штатні проводу раніше були підключені до цоколя Н4.
 6. На наступному етапі здійснюється підключення комутаційної колодки до реле.
 7. Тепер потрібно підключити самі проводки. Позитивний висновок слід зафіксувати на акумуляторної батареї або підключити до ділянки ланцюга на запалюванні. Що стосується негативного висновку, то він з'єднується з масою автомобіля, тобто його можна підключити до будь-якого болту на кузові машини.
 8. Виконавши ці дії, здійснюється підключення блоку розпалу, оптимальніше всього його встановити поруч з фарами. Контакти керуючого пристрою з'єднуються з реле.
 9. Тепер вам залишається тільки з'єднати силові контакти джерела освітлення з роз'ємами пускорегулювального девайса. Коли процедура монтажу ламп і їх підключення буде завершена, вам потрібно перевірити якість роботи підключеного біксенону і при необхідності відрегулювати його світіння. Для цього запустіть двигун і активуйте оптику.
 10. Переконайтеся в тому, що лампочки нормально переходять в режим ближнього і далекого світіння при перемиканні. У тому випадку, якщо відбувається затримка, найімовірніше, в роботі блоку розпалу є проблеми. Тому потрібно ще раз перевірити його підключення.
 11. Далі, потрібно буде продіагностувати колірну температуру біксенону — в ідеалі похибка повинна становити не більше 500 кельвінів. Якщо є необхідність, зробіть регулювання освітлення оптики.

Голосування

Що б ви вибрали - ксенон або біксенон?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Установка біксенону на Славуту»

Детальна інструкція по монтажу бі-ксенонових ламп в гаражних умовах на автомобіль Славута описана на відео нижче (автор ролика — Dmitriy Gurin).


Коментарі та відгуки