Майструємо контролер ходових вогнів без використання складних мікросхем

Контролер ДХО являє собою пристрій, що використовується для контролю працездатності денних ходових вогнів. За допомогою цього девайса забезпечується більш стабільна та оптимальна робота оптики, що дозволяє оптимізувати функціональність електромережі в цілому. Докладніше про те, як спорудити такий девайс в домашніх умовах, ви зможете дізнатися з цієї статті.

Варіанти виготовлення своїми руками

Якщо ви вирішили спорудити контролер денних ходових вогнів у свій автомобіль, то для початку, пропонуємо ознайомитися з декількома варіантами виготовлення пристрою.

Фотогаларея «Схеми для виготовлення»

 1. Контролер ДХО на базі реле. На багатьох транспортних засобах встановлені штатні протитуманки, але користуються ними далеко не всі автомобілісти. Причина може полягати у відсутності необхідності експлуатації, великому споживанні напруги оптикою або її неефективністю. Як варіант, туманки при необхідності можна переробити в денні ходові вогні, тільки джерела освітлення потрібно буде замінити на діодні. Також потрібно буде трохи змінити стандартну схему підключення, найімовірніше, в цьому випадку потрібно буде демонтувати бампер і контрольний щиток.
  Коли ви зможете отримати доступ до бортової мережі, процедура підключення здійснюється за схемою, наведеною вище. В даному випадку вам необхідно забезпечити правильну роботу оптики — то є ходові вогні повинні автоматично включатися при запуску двигуна і відключатися, коли ви включите габарити або дальній або ближнє світло. Щоб забезпечити це, сигнал від габаритних вогнів можна взяти з підсвічування кнопки, завдяки цьому ви не забудете про деактивації ДХО.
 2. З використанням плати ATmega8. Такий варіант більш кращий, якщо в машині утруднений доступ до проводки. Самі денні ходові вогні купуються окремо, блок управління вам не потрібен. ДХО своїми руками потрібно встановити в бампер, для цього виконайте відповідні отвори і зафіксуйте оптику. Виконавши ці дії, вам залишиться попрацювати тільки з самим контролером.
  Слід зазначити, що дана плата також дозволяє реалізувати й інші, не менш корисні функції, наприклад, індикацію роботи підігрівача двигуна. У даному випадку алгоритм функціонування буде таким — коли транспортний засіб не заведено, на акумуляторі напруга буде становити менше 13.5 вольта. Відповідно, при запуску двигуна акумулятор буде заряджатися, а це означає, що напруга буде більш 13.5 вольт. Самі ДХО будуть запускатися автоматично. Щоб зробити підключення, два дроти необхідно під'єднати до акумулятора, а два — на саму оптику.

Інструкція по виготовленню регулятора ДХО

Схема для изготовления девайса в домашних условиях
Схема для виготовлення девайса в домашніх умовах

Розглянемо процес виготовлення регулятора для ДХО в домашніх умовах згідно зі схемою, наведеною вище.

Логіка функціонування даного девайса наступна — блок активує роботу денних ходових вогнів тільки в такому випадку:

 • якщо запущений силового агрегат автомобіля;
 • якщо габаритне освітлення і далекий, а також ближнє світло вимкнено.

Власне, ці умови є обов'язковими і відповідають всім вимогами по роботі денних ходових вогнів. Коли ви включите габаритні вогні або ближнє освітлення в темний час, то регулятор автоматично відключить ходові вогні.

Для виготовлення блоку у відповідності зі схемою вам знадобляться наступні елементи:

 • два біполярних транзистора, на схемі позначені як VT1 і VT6;
 • три випрямних діодних елемента, маркуються як VD1, VD2, VD3;
 • два резисторних компонента на 1 кОм R1 і R2;
 • також потрібно два резистора на 5.1 кОм — марковані як R3 і R4;
 • один резисторний елемент на 10 кОм — R5;
 • один запобіжник на 15 ампер і одне реле на 10 ампер, на схемі позначене як К1.

Всі ці запчастини можна придбати на будь-якому радіоринку, у відповідному магазині або замовити в інтернеті. Проблем з пошуком складових елементів схеми виникнути не повинно. Сам процес виготовлення пристрою викликати проблем не повинен — вам потрібно просто з'єднати на платі всі елементи таким чином, як це показано на схемі. Процедура з'єднання здійснюється за допомогою пайки. Якщо ви не вмієте паяти, то краще зверніться до кваліфікованого електрика — будь-який фахівець, що має досвід, зможе без проблем спаяти такий регулятор.

Изготовленный своими руками контроллер ДХО
Виготовлений своїми руками контролер ДХО

При пайку будьте обережні і не пошкодите складові елементи контролера, оскільки це може призвести до його подальшої непрацездатності. Всі деталі повинні бути надійно припаяні, оскільки при русі автомобіля можуть виникати вібрації, а вони, в свою чергу, руйнівно діють на будь-які рухомі елементи. Особливо, якщо мова йде про електроніці.

Після того, як пристрій буде зроблено, його необхідно правильно підключити:

 • ДДМ — необхідно з'єднати з контролером тиску моторної рідини або зі стоянковим гальмом;
 • вихід на +12 вольт необхідно з'єднати з генераторним пристроєм або замком запалювання, зокрема, вам потрібно з'єднати його з контактом, де з'являється напруга при запущеному двигуні;
 • габарити — як можна здогадатися, в даному випадку мова йде про позитивному контакті габаритних вогнів, конкретне місце підключення не має значення;
 • GND — це маса або кузов транспортного засобу;
 • ДХО — самі денні ходові вогні з галогенними або діодними джерелами освітлення (автор відео про підключення — Віталій Новаков).

Що стосується налаштування виготовленого контролера, то цей процес полягає в діагностиці алгоритму роботи в результаті подачі на нього імітаційних імпульсів. Коли на вхід габаритних вогнів надійде 12-вольтное напруга, реле повинна автоматично відключатися. Також воно відключиться в тому випадку, якщо вхід контролера тиску масла буде замкнутий на землю.

Ціна питання

Якщо з якихось причин ви не хочете робити контролер в домашніх умовах, то його завжди можна купити на ринку або замовити в інтернеті. Вартість може відрізнятися залежно від магазину, причому різниця в ціні може становити до 40%. В середньому вартість контролера DRL на сьогоднішній день становить від 650 до 1000 рублів.

Відео «Огляд контролера ДХО, купленого в Китаї»

На відео нижче продемонстровано детальний огляд китайського контролера денних ходових вогнів (автор ролика — Сергій Станевич).

Голосування

У вашому автомобілі є ДХО?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки