Як вибрати якісний ксенон для свого авто: вся правда про ксенонових ламп

З питанням забезпечення більш якісного освітлення дороги стикаються багато автолюбителів. На сьогоднішній день існують безліч видів джерел освітлення для авто, в тому числі галогенні, світлодіодні і ксенонові лампи. Причому останнім, незважаючи на їх вартість, все більше наших співвітчизників віддає перевагу. Який ксенон краще світить і як правильно вибрати газорозрядні джерела світла — читайте нижче.

Поняття та характеристика ксенону

Одні автовласники ставлять ксенонові лампи тому, що таке джерело світла виглядає більш естетично, інші вибирають ксенон для забезпечення кращої видимості дорожнього покриття. Що таке ксенон, яка температура світіння цього джерела світла і як правильно вибрати лампи? Пропонуємо вам ознайомитися з основною інформацією і характеристики, які потрібно знати про ксенон.

Принцип роботи

Газорозрядні джерела освітлення були розроблені як лампи, що володіють підвищеною яскравістю. В таких джерелах світла сам освітлювальний потік виходить більш яскравим в результаті світіння спеціального газу, ініційованого розрядом, що проходить між двох електродів. Безпосередньо самі електроди в освітлювальному джерелі розташовані у спеціальній колбі, яка заповнена ксеноном під високим тиском. У вимкненому стані рівень тиску становить близько 30 атмосфер, у включеному — близько 120. Щоб забезпечити нормальну роботу оптики, додатково повинен використовуватися керуючий блок.

Разобранный блок розжига
Розібраний блок розпалу

Колірна температура

Що таке ксенон, ми розібралися, тепер приділимо основну увагу характеристиці цих ламп. Колірна температура ксенону вважається одним з основних параметрів, який вимірюється у кельвінах. Цей параметр характеризує спектр, а також інтенсивність освітлювального потоку.

Якщо ви хочете, щоб ксенонові лампочки світили добре, при покупці потрібно звернути увагу на температуру світіння, яка може бути різною:

  1. 3200-3500 кельвінів. В даному випадку освітлювальний моток буде жовтого кольору, по зовнішньому вигляду він практично нічим не відрізняється від традиційних галогенок. Єдиним розходженням вважається більш висока інтенсивність світла, складова близько 1500 люмен. Необхідно враховувати, що в якості головного освітлення такі джерела краще не використовувати, оскільки вони дуже слабкі. Як показує практика, найбільш оптимальним варіантом буде використовувати жовтий ксенон в протитуманних ліхтарях.
  2. 4-5 тисяч кельвінів. В даному випадку світловий потік з таким показником температури світіння буде характеризуватися нейтральним тоном, а також невеликими візуальними спотвореннями. Але потрібно відзначити, що в даному випадку освітлювальні джерела будуть мати більш високою інтенсивністю, параметр становить більше тисяч люмен. Ці технічні особливості роблять газорозрядні джерела світла найбільш оптимальним варіантом для використання в якості головного освітлення. Крім того, такі ксенонові лампочки ставляться на більшість сучасних транспортних засобів ще при їх виробництві.
  3. 5-6 тисяч кельвінів. Якщо рівень температури складе більше п'яти тисяч кельвінів, це призведе до того, що декоративний ефект буде більш високий, проте практичний — більш низький. На практиці подібні джерела світла забезпечують освітлення білого відтінку — з боку це виглядає дійсно красиво, але потрібно враховувати, що інтенсивність світлового потоку буде нижчою. Відповідно, погіршується і сприйняття такого світла водієм. Тобто основні об'єкти і перешкоди на дорозі будуть представлятися в чорно-білому кольорі, а деталі можуть бути і зовсім не видно. У багатьох країнах сьогодні застосування таких джерел освітлення заборонено.
  4. Ще один варіант — від 6 до 12 тисяч кельвінів. Використання таких джерел освітлення є доцільним лише в тому випадку, якщо ви хочете справити враження на інших автолюбителів. Дійсно, візуальний ефект буде гідним, однак за фактом такої ксенон приносить більше шкоди, ніж користі. Параметр інтенсивності світлового потоку знизиться до двох тисяч люмен, а водій транспортного засобу вже не зможе розрізняти деталі на дорозі. Тим більше, що всі перешкоди і об'єкти, які виникають на шляху, будуть видні в нехарактерних чорно-білих тонах, що особливо небезпечно в плані безпеки.

На що звертати увагу при виборі ксенонових ламп?

Якщо ви вирішили купити такі лампочки, то їх вибір повинен здійснюватися у відповідності з конструкцією оптики, яка використовується у вашій машині. приміром, якщо оптика призначена для використання лампочок з ниткою розжарювання, то в таких фарах допускається монтаж традиційного ксенону. Але якщо оптика транспортного засобу заточена під використання лампочок з двома нитками розжарення, то в даному випадку краще віддати перевагу біксеноновим джерел світла.

Зазвичай такі лампочки обладнані спеціальною металевою шторкою, призначене для прикриття певної частини колби. Так що при установці, найімовірніше, вам потрібно буде поміняти і рефлектори ліхтарів. Суть полягає в тому, що звичайний рефлектор, який ставиться спочатку на виробництві, сприяє розсіюванню світлового потоку. А для того, щоб ксенон працював більш ефективно, потік світла потрібно навпаки, сфокусувати.

Якщо ви будете використовувати газорозрядні лампи зі стандартними рефлекторами, призначеними для розсіювання, це буде засліплювати водіїв зустрічних авто. А тут, погодьтеся, і до дорожнього конфлікту недалеко.

Купуючи ксенон, потрібно врахувати два основних фактора:

  1. Ресурс експлуатації блоку розпалу й самих газорозрядних ламп. Чим вище він буде — тим краще. Враховуйте те, що якщо одна лампочка виходить з ладу, то доведеться міняти обидві, оскільки з часом якість світла змінюється.
  2. Ще один показник — термін, протягом якого лампочка не втратить свій колір.

Ціна питання

Відео «Що краще — яскравий галоген або недорогий ксенон?»

Практичне тестування і порівняння цих двох варіантів автомобільного освітлення наведено на відео нижче (автор ролика — канал Test Lab тести Автоламп).

Голосування

Ваше авто обладнане ксеноном?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки