Лого av-to.info
Световые и звуковые приборы

Як полагодити і підключити автомобільний звуковий сигнал самостійно?

звуковий сигнал або клаксон - це елемент безпеки, який повинен бути робочим в будь-якому автомобілі. Завдяки цьому пристрою можна запобігти ДТП, саме тому його працездатність дуже важлива. Як бути, якщо не працює клаксон, і як підключити сигнал після ремонту? Відповіді на ці питання ви знайдете нижче.

Як влаштований клаксон автомобіля?

Розглянемо універсальну схему пристрою звукового сигналу автомобіля:

 1. Так званий якір.
 2. Стрижень пристрою.
 3. Гайка для регулювання.
 4. Контргайка.
 5. Перший вольфрамовий контакт клаксона.
 6. Ще один контакт з вольфраму.
 7. Конденсаторний елемент.
 8. Сердечник.
 9. Корпус, в якому укладені всі компоненти.
 10. Кнопка активації, розташована на Уле.
 11. резонаторное диск.
 12. Мембрана.
 13. Обмотка.
 14. Це контакт реле.
 15. Ще один якір.
 16. Обмотка реле.
 17. Сигнали.

у відповідності зі схемою підключення, коли водій тисне на кнопку управління, через обмотку починає проходити струм, який в підсумку намагнічує сердечник, в свою чергу притягає якір. З цим якорем починає переміщатися і стрижень, прогинається мембрану, а завдяки гайки відбувається розмикання контактів, що сприяє перериванню електроланцюзі. Всі елементи, зокрема, диск, стрижень, якір і інші, за допомогою пружини і мембрани повертаються в початкове положення. При цьому контакти замикаються, що знову призводить до проходження струму через обмотку. Процес розмикання контактів здійснюється при натисканні на клавішу клаксона на кермі (автор відео - канал pribambas sender).

Можливі несправності: ознаки і причини

За якими ознаками можна визначити, що автомобільний клаксон потребує в ремонті:

 1. Рульовий гудок не працює. Коли автомобіліст тисне на кнопку керма, звуковий пристрій не спрацьовує.
 2. Пристрій то працює, то ні. При натисканні на кнопку на кермі клаксон спочатку спрацьовує, а потім зникає.

Що стосується причин, через які пристрій може вийти з ладу, то їх безліч:

 1. Перегорання запобіжника, розташованого в запобіжному блоці під капотом або в салоні автомобіля. При такій проблемі роботу клаксона можна буде відновити, оскільки вона не порушена. Автомобіль також може додатково, крім запобіжника, мати реле.
 2. Поломка самого клаксона. Якщо ви замінили запобіжний елемент, але це не допомогло вирішити проблему, то потрібно перевіряти безпосередньо сам гудок. Для цього пристрій буде потрібно зняти, а його контакти треба буде підключити безпосередньо до акумулятора. При прямому підключенні працездатний клаксон спрацює.
 3. У деяких випадках причина криється в появі короткого замикання в електричній мережі автомобіля. Замикання може торкнутися ланцюг підключення, тому спочатку потрібно перевірити працездатність гнізда запобіжника. Іноді гудок може некоректною працювати через пошкодження ланцюга і витоку струму.
 4. Також причина несправності іноді криється в зношених притискних контактах, розташованих на рульовій колонці. Несправність такого плану більш характерна для вітчизняних автомобілів. В результаті тривалої експлуатації пружини з часом починають стиратися, що призводить до того, що імпульс по ним не зможе передаватися від кнопки на сам гудок.
 5. Буває і таке, що зношується контактна кільце прямо на кермі.
 6. Якщо контакти не зношені, то вони могли просто окислюватися. Довгий використання, а також відсутність технічного обслуговування призводять до того, що з часом на контактах утворюються відкладення. Як сказано вище, така проблема може стати причиною утрудненою передачі сигналу для активації гудка.
 7. Під маточиною керма розташовуються пелюстки контактів. Цей пелюстка може з часом лопнути, іноді причину слід шукати в заїдання стійки натиску.
 8. Перегоріла обмотка гудка.
 9. Іноді несправність гудка пов'язана з пошкодженням електричного з'єднання або випадковому відключенні клеми безпосередньо на самому сигналі .
 10. Іноді причиною непрацюючого сигналу може бути обрив шлейфу на кермі на авто, обладнаних подушкою безпеки (відео опубліковано каналом Вчимося водити машину. Всі секрети початківцям).

Диагностика и ремонт сигнала своими руками

Як перевірити провести ремонт гудка своїми руками? Для діагностики вам знадобиться тестер (бажано, щоб це був цифровий мультиметр, але при відсутності можна використовувати і звичайний), обтискні щипці, пасатижі, канцелярський ніж. Приготуйте запасну проводку і сервісний мануал до машини.

Перевірка з ремонтом виконуються так:

 1. Перевіряється працездатність запобіжника і реле, треба знайти монтажний блок. Більш точна схема вказана в технічній документації, але зазвичай запобіжний пристрій розташовується в БП, можлива його установка в приладову панель. Знайшовши блок, вивчіть схему, нанесену на зворотну сторону його кришки, щоб знайти запобіжник. Демонтувати пристрій, який відповідає за роботу клаксона і уважно огляньте його - якщо є розрив ланцюга, це говорить про непрацездатність запобіжника.
 2. Але якщо пристрій ціле, це ще не означає, що воно працездатне. Потрібно зробити його діагностику за допомогою тестера. Налаштуйте на мультиметри режим вимірювання опору зі звуком (якщо мова йде про цифрове тестері і в ньому є така функція). Якщо ж у вас аналоговий мультиметр, перед діагностикою вам треба буде зробити калібрування тестера, для цього замкніть його щупи один з одним і регулятором відведіть стрілку до нуля.
  Потім притисніть щупи тестера до контактів запобіжного пристрою. Якщо деталь робоча, то мультиметр покаже 0 Ом, якщо ж ні, то при відсутності зміни на дисплеї можна зробити висновок, що опір занадто підвищений. Це говорить про поломку запобіжника, пристрій треба замінити.
 3. Після цього, якщо запобіжник робочий, вам треба знайти блок реле, яке знаходиться або в моторному відсіку, або в салоні авто - скористайтеся сервісною книжкою для пошуку. Зазвичай реле розташовуються в тому ж блоці з запобіжниками. Найбільш простий варіант перевірити роботу реле - це поміняти пристрої місцями з іншими аналогічними деталями. У більшості випадків реле є взаємозамінними, так що якщо після заміни пристрою гудок заробив, то можна зрозуміти, що причина полягала в реле.
 4. Також слід перевірити вимикач рульового гудка, для цього також використовується тестер. Якщо на нього не надходить харчування, то зрозуміло, кнопка не зможе реагувати на натискання.
 5. Потім зробіть діагностику працездатності релейного перемикача. Для цього буде потрібно демонтувати реле і виставити на мультиметри режим виміру опору. Один контакт від тестера слід піднести до гнізда перемикача реле, а другий підключається до мінусової клеми акумуляторної батареї. При такому підключенні помічник повинен натиснути на кнопку гудка. В результаті на дисплеї повинні з'явитися числові значення. Якщо ж на екрані з'явився напис Out of Limits, це свідчить про не робоче стані вимикача, відповідно, його треба міняти.
 6. Не зайвим буде провести перевірку безпосередньо клаксона. Як правило, пристрій клаксона розташовується за гратами радіатора двигуна, безпосередньо перед основним радіаторним пристроєм. Знайшовши механізм, потрібно визначити, який з висновків позитивний, а який - негативний. Щоб точно це визначити, скористайтеся технічним керівництвом. Коли ви дізнаєтеся це, підключіть клаксон безпосередньо до акумулятора автомобіля, це дозволить перевірити його роботу.
  Позитивний контакт підключається до плюса, негативний, відповідно - до мінуса. При підключенні негативного контакту клаксон повинен почати працювати, якщо ж підключення не дало результатів, то пристрій несправна.
 7. Наступним етапом буде діагностика ланцюга. Якщо у вас з'явилися підозри щодо справності електричного кола, потрібно провести перевірку заземлення контуру, а також величину напруги і струму. Визначте масу, щоб точно виявити заземлення, для діагностики налаштуйте тестер на замір опору в Омах. Підключіть один контакт мультиметра до мінуса ланцюга, а другим підключіться до маси.
  В результаті на екрані тестера повинні бути продемонстровані числа - при їх наявності проводка ціла. На цьому етапі треба перевірити і стан контактів. Як показує практика, часто причина поломки криється в їх окисленні, тому є сенс зачистити контакти.

Фотогалерея «Діагностика та ремонт»

Голосування

Який клаксон встановлений на вашому автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Установка гудка через реле »

Якщо у вас виникла необхідність встановити клаксон самостійно через реле, то докладна інструкція по виконанню завдання - в ролику нижче (відео зняв і опублікував користувач pavel fender).