Лого av-to.info
Світлові і звукові прилади

Выбор и ремонт задних фонарей легкового прицепа

Освітлення відіграє важливу роль не тільки для автомобіля, але і для причепа. Від його справності і якості багато в чому залежить безпечна їзда. Стаття присвячена освітлювальних приладів причіпного пристрою: основних несправностей, способам усунення, як правильно вибрати ліхтар задній причепа.

Параметри вибору

Найпростіший і дешевий варіант задніх ліхтарів (ЗФ) - відбивачі, в них відсутня електрична частина. Але годиться такий варіант тільки при їзді на повільній швидкості, щоб учасники руху могли встигнути помітити причіп. Таким чином можна заощадити, але не набагато.

Отражатели для прицепа
Отражатели для причепа

Другим варіантом є установка звичайних лампочок. На автомобільному ринку великий вибір ЗФ, які не тільки будуть якісно підсвічувати причіп, але і поліпшать його зовнішній вигляд. Установка електроніки підвищить в рази безпеку, можна буде спокійно пересуватися в темний час доби.

Цікавим варіантом освітлення є світлодіодні лампочки. Вони, звичайно, коштують дорожче, але підвищують безпеку, так як більше звертають на себе увагу. Та й зовнішній вигляд пріцеповода відразу кидається в очі (автор відео - Ip67.su).

При покупці ЗФ слід вимагати у продавця сертифікат, що підтверджує якість товару і гарантійний талон, який дозволить повернути або замінити виріб, якщо воно виявиться не робочим. Перевірити його працездатність можна тільки після установки.

Купуючи освітлювальні прилади обов'язково потрібно їх уважно оглянути. На них не повинно бути ніяких дефектів, подряпин, відколів. Скло повинно бути цілим.

Можна навести кілька варіантів ЗФ:

 1. Найбільш популярними є ФП -133А заводу ОСВАР. Використовуються в основному на Уазах.
 2. Часто встановлюють на причепи Ф-400 українського виробництва WASSA.
 3. Рідше використовують в якості задніх ліхтарів ТН-188 Вязниковского ОСВАР.

можливі несправності і способи їх усунення

На легковий причіп і напівпричіп встановлюється наступна оптика: габаритні вогні, стоп-сигнали, противотуманки, ЗФ і ліхтар підсвічування номерного знака і заднього ходу, покажчики поворотів.

Габаритный огонь для прицеповода
Габаритний вогонь для пріцеповода

Кожен вид оптика може вийти з ладу. Основні несправності схожі.

Несправність Дії по усуненню
Чи не працює освітлення:

 • перегорела лампочка;
 • вийшов з ладу запобіжник;
 • обрив електричного кола;
 • несправний вимикач.
Згорілу лампочку або запобіжник потрібно замінити . Для пошуку обриву слід продзвонити ланцюг і відновити пошкоджену проводку. Несправний вимикач слід полагодити, користуючись керівництвом по експлуатації.
Тьмяне світло освітлювальних приладів:

 • недостатня потужність ламп;
 • плохой контакт;
 • несправність електричної проводки;
 • несправний вимикач.
Необхідно перевірити відповідність потужності ламп. Знайти пошкодження проводки і усунути. Контакти слід почистити і підтягнути.
Ліхтарі постійно горять. Перевірити електричну проводку і справність вимикачів.

Ціна питання

Голосування

У вас на причепі які задні ліхтарі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Світлодіодна оптика для пріцеповода»

На цьому ролику демонструється робота світлодіодним оптики (автор відео - Федір Андріяшкін).