Вибір і ремонт задніх ліхтарів легкового причепа

Освітлення відіграє важливу роль не тільки для автомобіля, але і для причепа. Від його справності і якості багато в чому залежить безпечна їзда. Стаття присвячена освітлювальних приладів причіпного пристрою: основним несправностей, способам усунення, як правильно вибрати ліхтар задній причепа.

Параметри вибору

найпростіший і дешевий варіант задніх ліхтарів (ЗФ) – відбивачі, в них відсутня електрична частина. Але годиться такий варіант тільки при їзді на повільній швидкості, щоб учасники руху могли встигнути помітити причіп. Таким чином можна заощадити, але не набагато.

Отражатели для прицепа
Відбивачі для причепа

Другим варіантом є установка звичайних лампочок. На автомобільному ринку великий вибір ЗФ, які не тільки будуть якісно підсвічувати причіп, але і поліпшать його зовнішній вигляд. Установка електроніки в рази підвищить безпеку, можна буде спокійно пересуватися в темний час доби.

Цікавим варіантом освітлення є світлодіодні лампочки. Вони, звичайно, коштують дорожче, але підвищують безпеку, так як більше звертають на себе увагу. Та й зовнішній вигляд прицеповода відразу кидається в очі (автор відео — Ip67.su).

При купівлі ЗФ слід вимагати у продавця сертифікат, що підтверджує якість товару та гарантійний талон, який дозволить повернути або замінити виріб, якщо воно виявиться не робочим. Перевірити його працездатність можна тільки після установки.

Купуючи освітлювальні прилади обов'язково потрібно їх уважно оглянути. На них не повинно бути ніяких дефектів, подряпин, сколів. Скло повинно бути цілим.

Можна навести кілька варіантів ЗФ:

 1. Найбільш популярними є ФП -133А заводу ОСВАР. Використовуються в основному на УАЗах.
 2. Часто встановлюють на причепи Ф-400 українського виробництва WASSA.
 3. Рідше використовують в якості задніх ліхтарів ТН-188 Вязниковского ОСВАРА.

Можливі несправності і способи їх усунення

На легковий причіп і напівпричіп встановлюється наступна оптика: габаритні вогні, стоп-сигнали, протитуманки, ЗФ і ліхтар підсвічування номерного знака і заднього ходу, покажчики поворотів .

Габаритный огонь для прицеповода
Габаритний вогонь для прицеповода

Кожен вид оптика може вийти з ладу. Основні несправності схожі.

Несправність Дії по усуненню
Не працює освітлення:

 • перегоріла лампочка;
 • вийшов з ладу запобіжник;
 • обрив електричної ланцюга;
 • несправний вимикач.
Згорілу лампочку або запобіжник потрібно замінити. Для пошуку обриву слід продзвонити ланцюг і відновити пошкоджену проводку. Несправний вимикач слід полагодити, користуючись посібником з експлуатації.
Тьмяне світло освітлювальних приладів:

 • недостатня потужність ламп;
 • поганий контакт;
 • несправність електричної проводки;
 • несправний вимикач.
Необхідно перевірити відповідність потужності ламп. Знайти пошкодження проводки і усунути. Контакти слід почистити і підтягнути.
Ліхтарі постійно горять. Перевірити електричну проводку і справність вимикачів.

Ціна питання

Голосування

У вас на причепі які задні ліхтарі ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Світлодіодна оптика для прицеповода»

На цьому ролику демонструється робота світлодіодним оптики (автор відео — Федір Андрияшкин).


Коментарі та відгуки