Додатковий стоп-сигнал — кращий захист від аварії при мінімальних витратах на встановлення

Додатковий стоп-сигнал сьогодні ставлять на свої машини багато наших співвітчизників. Цей пристрій дозволяє знизити ризик дорожньо-транспортної пригоди — завдяки йому водії автомобілів, що їдуть позаду, зможуть побачити гальмування зустрічного авто навіть при поганій видимості. У чому полягає принцип роботи пристрою і як його підключити до авто — дізнайтеся з цього матеріалу.

Характеристика додаткового стоп-сигналу

Про призначення цього пристрою ми говорити не будемо, і так зрозуміло, для чого потрібно додатковий світлодіодний стоп. Пропонуємо для початку ознайомитися з принципом роботи і несправностями.

Принцип роботи

Стоп-сигнал встановлюється на задній частині транспортного засобу, по суті, він виконує функцію противотуманки. Залежно від пристрою, стопи можуть ілюмінованих при активації заднього ходу, поворотних вогнів, а також світлової сигналізації. В основі такого оптичного елемента лежить микроплата, а також датчик, призначений для передачі команди про натиснення водієм на педаль гальма. З допомогою резисторних елементів здійснюється управління режимом роботи стопів. Також система може бути доповнена транзистором і стабілізатором.

Диодный стоповый сигнал
Діодний стоповий сигнал

В конструкції може бути використовувати спеціальний регулятор для уповільнення оптики — такі датчики складаються з контролера, а також G-сенсора. В даному випадку принцип роботи полягає в збільшенні частоти моргання ліхтаря зі зниженням швидкості транспортного засобу. Коли водій тисне на гальма, відбувається спрацьовування датчика, при цьому джерела освітлення в стопі починають блимати в імпульсному режимі. Потім діоди продовжувати горіти без перерв. Як показує практика, даний режим дозволяє найбільш ефективніше привернути увагу інших автолюбителів, відповідно, підвищити безпеку керування автомобілем.

Раніше датчики таких пристроїв монтувалися в саму гальмівну магістраль, проте дана схема була практично неефективною, оскільки регулятори часто виходили з ладу через замикань. Тому з часом датчики стали ставитися під педаллю гальма. В даному випадку мова йде виключно про легкових авто.

Фотогалерея «Різні стопи»

Характерні несправності та їх причини

Якщо не горить додатковий стоп-сигнал, це може бути наслідком таких несправностей:

  1. Поганий контакт пристрої з електромережею авто. Також варто пошукати причину в самій електроланцюга харчування, є ймовірність, що пошкоджений кабель, прокладений в гофре між кришкою багажника і кузовом.
  2. Перегоріли світлодіоди. Така несправність менш імовірна, оскільки діоди зазвичай не перегорають відразу все.
  3. Ще одна несправність, яка може статися — при активованому габаритному освітленні стопи горять постійно, незалежно від включення ближнього або дальнього освітлення. В даному випадку несправність, скоріше за все, полягає в короткому замиканні контактів стопів з електричного кола габаритних вогнів. Або ж на габаритах немає заземлення.
  4. Може статися й таке, що стоп-вогні стали безперервно горіти при вимкненому запаленні, а з включенням стопів активуються і габаритні лампочки. В даному випадку проблема може полягати в замиканні ламп на масу або поганим контактом негативного висновку з кузовом автомобіля (автор відео — Макс і Ко).

Від чого залежить ремонт повторювача стопів?

Якщо цей тип оптики перестав працювати, то при необхідності можна відремонтувати стоп-сигнали своїми руками.

Процедура ремонту буде залежати від типу несправності:

  1. Якщо оптика перестала горіти або працює з перебоями, то спалахуючи, то поринаючи, то в першу чергу знімає стопи і перевіряємо якість їх контакту, а також проводки. Якщо окислилися контакти, то їх слід очистити, при виявленні ушкоджених ділянкою ланцюга проводу слід поміняти. Після заміни їх також слід додатково обмотати ізолентою, це дозволить запобігти пошкодження в подальшому.
  2. В тому випадку, якщо причина криється в перегорання світлодіодних елементів, то вигорілі лампочки потрібно буде замінити. Для цього вам буде потрібно зняти додатковий стоп-сигнал і випаяти перегорілі діоди, після чого встановити замість них нові джерела освітлення. Пам'ятайте про те, що вийшли з ладу елементи слід міняти парами.
  3. При ушкодженні або зіпсутті вимикача, пристрій змінюється на нове, оскільки ремонту воно зазвичай не підлягає. Для заміни слід знеструмити транспортний засіб, для цього відключається акумулятор. Сам перемикач потрібно відключити від ланцюга живлення, потім послабити його фіксатор (зазвичай це контргайка) і зняти вийшов з ладу датчик.

Ціна питання

Вартість пристрою визначається виробником, на ціну впливає якість ефективності роботи додаткового стоп-сигналу. Найдешевші додаткові стопи будуть коштувати сьогодні близько 200-300 рублів. Варіанти середньої цінової категорії зазвичай обходяться покупцям в 500-600 рублів. Більш дорогі моделі, з написом «Stop» або назвою або логотипом автомобіля, коштують від 700 рублів і вище.

Голосування

Вам подобаються біжать світлодіодні вогні на стоп-сигнал ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Особливості встановлення додаткового стопа»

Що потрібно врахувати при установці додаткового стоп-сигналу і як буде виглядати результат — дивіться на відео нижче (автор — канал -AvAlex-).


Коментарі та відгуки