Автоподелка своїми руками: виготовлення блоку управління ходовими вогнями

Денними ходовими вогнями сьогодні оснащуються всі нові автомобілі, однак цей тип оптики є далеко не на всіх авто, зокрема, мова йде про машини більш раннього виробництва. Використання ДХО сьогодні є обов'язковим, а якщо авто не обладнано цієї оптикою, це може стати причиною серйозної розмови з інспектором. Докладніше про те, як своїми руками побудувати блок управління ДХО, читайте нижче.

Характеристика блоку управління ДХО

Блок управління денними ходовими вогнями являє собою пристрій, є частиною електричного кола даного типу оптики. Цей сайт призначений для активації ДХО при певних обставинах, в залежності від схеми підключення оптики. Без роботи даного девайса неможливе функціонування ходових вогнів, тому цей вузол завжди повинен бути в робочому стані.

Схема управляющего модуля ходовыми огнями
Схема керуючого модуля ходовими вогнями

Після активації запалення проводиться подача напруги на сам модуль керування ходовими вогнями. Цей модуль, у відповідності з наявністю сигналу на котушці запалювання, запускає процедуру розпізнавання — заведений силовий агрегат чи ні. У тому випадку, якщо від котушки починає надходити безперервний сигнал, оптика автоматично включається. Якщо ж котушка не передає імпульс на плату, то модуль розпізнає це, як те, що двигун не працює, приміром, він міг заглохнути, але запалювання при цьому включено. Зрозуміло, в даному випадку денні ходові вогні працювати не будуть.

В тому випадку, якщо водій у примусовому режимі запустить габаритне освітлення, блок управління ДХО автоматично вимкне, при цьому незважаючи на інші умови. Коли габарити відключаються, а котушка все одно передає сигнал на модуль, ходові вогні активуються і продовжать працювати (автор відео — канал GignViper).

Посібник з складання реле своїми руками

Якщо ви вирішили спорудити модуль управління денними ходовими вогнями для свого авто, то повинні розуміти, що процедура виготовлення його своїми руками непроста. Цей варіант найбільш оптимальний для тих автолюбителів, які мають досвід в електротехніці і вміють паяти, а також збирати електросхеми. Природно, процедура складання девайса своїми руками буде коштувати значно дешевше у фінансовому плані, ніж придбання готового пристрою. Перевага наведеної нижче схеми складання полягає в тому, що навіть якщо у вашому авто окремо встановлені ходові вогні, ви зможете підключити пристрій до модуля управління ближнім освітленням.

Фотогалерея «Схеми і програматор для виготовлення саморобного блоку»

Найбільш оптимальним варіантом в якості основи використання процесора PIC12F629 — його ціна найбільш доступна. Щоб запрограмувати модуль, необхідно використовувати програматор, наприклад, підійде PICkit-2. Сама схема досить проста — в ній застосовується лінійне стабілізуючий пристрій, контакти якого підключаються дільники по вхідному імпульсу. Для забезпечення стабільної роботи в схему додані транзисторні ключі. На виході пристрою ставиться транзистор (польовий), який потрібно з'єднати з простим автомобільним транзисторним пристроєм, при цьому струм повинен бути не більше 200 мА.

Процедура складання здійснюється таким чином:

  1. Спочатку плату необхідно змоделювати, для цього використовується будь-яке програмне забезпечення для проектування схем. Після цього необхідно розробити схему розводки, якщо потрібно, то також проводиться проектування 3D-моделі.
  2. Потім підбирається корпус, в який буде встановлена конструкція. В цьому випадку можна використовувати корпус від звичайного машинного реле. При цьому потрібно, щоб це реле було шестиконтактное.
  3. Щоб убезпечити модуль, саму схему потрібно буде залакувати. Для цієї мети існує безліч різних засобів, як варіант, можна використовувати Cramolin Isotemp. Це силіконове засіб застосовується для ізоляції різних схем. Якщо ви хочете забезпечити більш надійну роботу плати, то її також можна встановити в термоусадочну трубку.
  4. Після того, як процедура підготовки буде завершена, наявне реле необхідно буде встановити в підготовлений корпус. Як правило, реле оснащуються корпусами з фіксаторами, тому проблем з надійним кріпленням у вас виникнути не повинно.
  5. Що стосується безпосередньо підключення готового пристрою, то харчування для нього можна взяти з будь-якої точки бортової мережі, головне, щоб ця точка була недалеко від ключа запалювання.
  6. Сигнали, згідно з якими модуль зможе визначити роботу силового агрегату, можна взяти з самої котушки — цей варіант найбільш оптимальний.
  7. На наступному етапі імпульс активації головного світла можна також взяти з будь-якої точки, тільки потрібно, щоб на цій ділянці було 12-вольтное напруга від включення оптики.
  8. Після виконання цих дій, на виході модуля слід підключити будь реле, це дозволить захистити електроланцюг. І хоча реле можна взяти будь, важливо, щоб споживає струм був не більше 200 мА при двенадцативольтном напрузі, а струм на виході повинен становити близько 30-40 ампер.
  9. Завершальним етапом буде підключення маси — як і в інших випадках, мінус можна підключити до кузова машини.

Відео «Робота блоку ДХО під управлінням пульта ДУ»

Як працюють денні ходові вогні під управлінням пульта дистанційного керування — дивіться на відео нижче (автор ролика — Mary Babenkova).

Голосування

У вашому автомобілі є ДХО?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки