Діагностика і усунення несправностей датчика масового витрати повітря

Ефективна робота двигуна залежить від якості що надходить повітряно-паливної суміші. У сучасних автомобілях блок управління розраховує кількість необхідного палива в залежності від об'єму повітря, який вступив в систему. Ці відомості він отримує від витратоміра повітря. Якщо він буде пошкоджений, то буде передавати неправильні показання, які вплинуть на роботу двигуна. У статті розглядаються питання, пов'язані з ДМРВ: ознаки несправності, перевірка, ремонт і заміна.

Новый датчик расхода воздуха

Ознаки несправності

ДМРВ знаходиться в повітроводі близько повітряного фільтра. Він призначений для визначення кількості повітря, що поступає. В залежності від його показань БО буде показувати, скільки палива потрібно для утворення якісної паливної суміші. Нормальним вважається співвідношення 1:14. Тому від правильності показів витратоміра залежить якість паливно-повітряної суміші.

Якісна робота ДМРВ багато в чому залежить від чистоти повітряного фільтра. Тому, якщо з'явилися симптоми несправності ДМРВ, перш ніж робити ремонт, слід перевірити в першу чергу повітряний фільтр. Витратомір зазвичай не підлягає ремонту. Якщо він несправний, то його міняють на новий прилад. Але його вартість досить висока, тому слід спочатку переконатися, що причини неполадок саме в датчику, не в інших несправності машини.

Сигналом для діагностики є наступні ознаки несправності ДМРВ:

 • на панелі приладів з'являється напис Check Engine;Надпись лампочки
 • висвічується помилка, повідомляє про низькому рівні сигналу ДМРВ;
 • двигун погано заводиться, дуже повільно розганяється, глухне, падає його потужність;
 • високий рівень витрати палива;
 • мотор нестабільно працює на холостому ходу;
 • двигун глухне при перемиканні швидкостей;
 • обороти або підвищені або знижені.

Існують і інші симптоми несправності датчика. Наприклад, він може мати тріщини в гофрованому шлангу, який з'єднує дросельну заслінку з датчиком. Якщо двигун глухне, можливі проблеми з електроживленням або пошкоджена проводка. Це сигнал для перевірки електропроводки. При виявленні несправностей потрібно виконати ремонт електрики машини.

Крім перерахованих вище ознак, слід провести діагностику рівня сигналу датчика.

Низький рівень сигналу може означати наступне:

 • ДМРВ не підключений;

  Отсоединенный разъем датчика
  Від'єднаний роз'єм датчика
 • обрив в ланцюзі підключення датчика;
 • обірвалося маса в ланцюзі, з'явилося окислення;
 • обірвалися сигнальні дроти або неправильно підключені;
 • несправність БО двигуном.

Не варто робити висновки про несправності датчика масового витрати повітря , покладаючись тільки на перераховані вище ознаки. Слід провести повну діагностику двигуна і машини, так як ознаки поломки витратоміра, можуть з'явитися при несправності пристроїв. Тоді потрібен ремонт цих пристроїв, щоб відновити працездатність авто.

Перевірка і ремонт

Існує п'ять способів, як перевірити ДМРВ.

Спосіб №1. Перевірка працездатності при відключенні витратоміра повітря. Спосіб полягає у відключенні датчика від паливної системи машини і перевірки працездатності системи без нього. Для цього потрібно від'єднати роз'єм приладу і завести мотор. Без ДМРВ контролер отримує сигнал переходити в аварійний режим роботи. Він готує повітряно-паливну суміш лише, виходячи з положення дросельної заслінки. Якщо машина рухається «жвавіше», не глухне, значить, прилад несправний і потрібно його ремонт або заміна.

Спосіб №2. Перепрошивка електронного блоку управління. Якщо штатну прошивку змінили, то невідомо, яка реакція контролера в ній прошита на випадок аварійної ситуації. В цьому випадку під упор дросельної заслінки потрібно спробувати засунути пластину товщиною 1мм. Обороти повинні збільшитися. Тепер треба висмикнути фішку з витратоміра повітря. Якщо силовий агрегат буде продовжувати працювати, то причина несправності — прошивка.

Спосіб №3. Встановити завідомо справний прилад і завести двигун. Якщо після заміни він став працювати краще, мотор не глухне, то потрібна заміна або ремонт пристрою.

Спосіб №4. Виявлення несправностей за допомогою візуального огляду. Для цього потрібно хрестової викруткою відкрутити хомут, що утримує гофру повітрозбірника. Потім потрібно від'єднати гофру і оглянути внутрішні поверхні гофри повітрозбірника і датчика.

Осмотр гофры воздуховода
Огляд гофри повітропроводу

На них не повинно бути слідів масла і конденсату, поверхні повинні бути в сухому і чистому стані. Якщо не стежити за повітряним фільтром і рідко його міняти, то бруд може потрапити на чутливий елемент датчика і стати причиною його поломки. Це найчастіше зустрічається несправність. Сліди масла можуть з'явитися у витратомірі при підвищеному рівні масла в картері, а також, якщо забитий маслоотбойник вентиляційної системи картера. При необхідності потрібно почистити поверхні за допомогою спеціальних чистячих засобів.

Спосіб 5. Перевірка ДМРВ мультиметром. Для цього потрібно включити тестер в режим, при якому перевіряється постійна напруга. Граничне значення для вимірювань слід виставити 2В.

Принцип работы ДМРВ
Схема роботи ДМРВ

Терморегулятори датчика:

 1. Провід жовтого кольору розташований ближче до лобового скла. Він служить входом для сигналу з витратоміра.
 2. Біло-сірий провід – вихід напруги датчиків.
 3. Чорно-рожевий провід веде до головного реле.
 4. Провід зеленого кольору служить для заземлення датчиків, тобто йде на масу.

Дроти можуть мати різні кольори, але їх розташування незмінно. Для перевірки потрібно включити запалювання, але не заводити машину. Щуп червоного кольору від мультиметра потрібно підключити до жовтого проводу, а чорний потрібно приєднати на масу, тобто до зеленого проводу. Вимірюємо напругу між цими двома виходами. Щупи мультиметра дають можливість приєднатися, не порушуючи ізоляції проводів.

На новому пристрої напруга на виході знаходиться в межах від 0,996 до 1,01 Ст.

Під час експлуатації це напруга поступово збільшується і за його значенням можна судити про знос витратоміра:

 • при хорошому стані датчика – напруга від 1,01 до1.02;
 • при задовільному стані — від 1,02 до 1,03;
 • ресурс датчика закінчується, якщо напруга знаходиться в межах від 1,03 до 1,04;
 • передсмертному стані каже значення в межах від 1.04 до 1,05, якщо протипоказань немає, то можна продовжувати користуватися датчиком;
 • якщо напруга перевищує 1,05, ДМРВ вимагає заміни.
Показания расходомера
Свідчення АЦП витратоміра

Діагностика ДМРВ не представляє нічого складного і може бути виконана своїми руками.

Якщо на датчику є забруднення, його можна почистити самому. Для його промивання можна скористатися WD-40. Щоб почистити ДМРВ, потрібно спочатку зняти з нього патрубок, а потім демонтувати сам прилад. Усередині приладу знаходиться сіточка і кілька дротів – датчиків.

На них потрібно розпорошити засіб і почистити. Потім дати висохнути рідини. Якщо бруд залишилася, то процедуру слід повторити. Цим же засобом потрібно почистити патрубок. Він повинен бути очищений від бруду і масляних плям. Замінивши повітряний фільтр, всі деталі потрібно повернути на місце. Після процедури чищення в 80% можна відновити працездатність приладу, зникає помилка про зниженому рівні сигналу датчика (автор відео — Олексій Романів).

Промивка датчика допоможе уникнути дорогого ремонту.

Заміна ДМРВ

Для заміни датчика своїми руками, потрібно приготувати фігурну викрутку та ключ на«10».

Процедура заміни складається з наступних кроків:

 1. Спочатку потрібно вимкнути запалювання, відкрити капот.
 2. Потім потрібно від'єднати мінусову клему на акумуляторі.
 3. На наступному етапі потрібно послабити хомут, з допомогою якого гофра приєднується до ДМРВ.
 4. Далі знімаємо гофру з патрубка.
 5. Потім потрібно відігнути гребінку і від'єднати роз'єм датчика.

  Отключение разъема датчика
  Від'єднання роз'єму датчика
 6. Потім, скориставшись ключем на «10», потрібно відвернути кріпильні болти датчика до корпусу воздухофильтра.
 7. Тепер можна зняти ДМРВ.
 8. Установка датчика своїми руками здійснюється в зворотній послідовності.

Таким чином, якщо машина глохне, має всі ознаки поломки ДМРВ, то перед тим, як починати його ремонт, слід перевірити рівень його сигналу, він не повинен бути низьким, виконати повну діагностику машини і відремонтувати всі несправні вузли і деталі.

Важливо регулярно проходити техогляд авто і вчасно виконувати технічне обслуговування, тоді деталі і вузли будуть служити довше.

Відео «Перевірка ДМРВ з допомогою мультиметра»

В цьому відео від каналу «Просте Думка» демонструється, як перевірити ДМРВ мультиметром.

Голосування

Ви міняли самостійно датчик масової витрати повітря?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки

 • Віктор

  Ривки і провали можна усунути за допомогою гвинта регулювання положення дросельної заслінки.

 • Сергій

  У мене ДМРВ здох і показує на мультиметре 1,55 Ст. Бензину жрала неміряно. Коштує він дорого. 3500р. А як можна зробити так, щоб мозок сприймав такі сигнали як ніби стоїть нормальний ДМРВ. Я поставив дільник напруги з опорів. На виході підігнав 1,00 Ст. Витрата впав з 14 літрів до 8 літрів. Що у нас вийшло. ДМРВ зберіг свою криву залежності повітря-напруга. А я дільником напруги опустив цю криву в область нормальної роботи. Єдино чого не можна домогтися від старого ДМРВ, так це час відгуку на педаль залишиться, як у старого. Ну хто їздить не в спортивному стилі, то я думаю, то по барабану цей фактор.

  • Анонім

   Як це зробити?

  • Анонім

   Добрий вечір, підкажіть, який дільник ви поставили і що він з себе представляє?

 • Анонім

  Як прив'язати резистор? Там три кінця, а треба два: 1 і 3.