Ставимо ДАТ і ДТВ замість ДМРВ: вигідна доопрацювання автомобіля

Датчик масової витрати повітря використовується для регулювання об'єму потоку повітря, що надходить у двигун і необхідного для формування горючої суміші. Багато автовласників часто скаржаться на цей регулятор, оскільки на практиці він може досить швидко виходити з ладу. Відповідно, наші співвітчизники все частіше ставлять ДАТ і ДТВ замість ДМРВ. Детальніше про те, що для цього потрібно і як зробити процедуру заміни, ви можете дізнатися з цього матеріалу.

Переваги і недоліки датчика абсолютного тиску і температури повітря

График зависимости расхода воздушного потока от напряжения
Графік залежності витрати повітряного потоку від напруги

 

Для початку давайте визначимося, якими перевагами володіють датчики абсолютного тиску і температури повітря перед традиційними витратомірами. Ці переваги і недоліки дозволять вам визначити, що краще ставити на своє авто і чи є в цьому сенс.

Отже, почнемо з переваг:

 1. Перше гідність — це вартість датчиків. Наприклад, для автомобілів ВАЗ вартість витратоміра ДМРВ становить близько трьох тисяч рублів. У той час як ДАД і ДТВ можна буде придбати в сумі приблизно за 1600 рублів.
 2. Ресурс експлуатації. В роботі датчика масового витрати повітря часто відбуваються проблеми — пристрій виходить з ладу через затурканості брудом, також може зноситися чутливий елемент регулятора. Якщо механізм заб'ється, то в принципі, його можна буде прочистити, але якщо проблема буде полягати саме в чутливому компоненті, то поміняти його навряд чи вдасться. У будь-якому випадку, ресурс експлуатації витратомірів завжди обмежений. Якщо ж брати до уваги регулятори температури і абсолютного тиску, то вони, як правило, встановлюються на весь термін експлуатації транспортного засобу.
 3. Установка двох регуляторів замість одного витратоміра, як показує практика, дозволяє забезпечити рівних холостий хід на розподілвалами з так званої «злий» фазою, від 290 гр та вище.
 4. Відмінна чутливість педалі газу при натисканні. Автовласники, які вже перейшли з ДМРВ на регулятори, відзначають, що така система працює більш швидко, без «гальм».
 5. Більш оптимальна робота силового агрегату після заміни. Правильно встановлена система досить швидко розраховує необхідний обсяг повітряного потоку, відповідно, це призведе до того, що колінчастий вал двигуна буде набагато швидше розкручуватися. У підсумку силовий агрегат буде видавати більш високу потужність.
 6. Багато автовласників після встановлення ДАТ і ДТВ замість витратоміра відзначають, що на холостих обертах силовий агрегат функціонує набагато тихіше. Однак, не варто сприймати це гідність як обов'язкове, оскільки воно залежить від ефективності роботи двигуна, а також його конструктивних особливостей.
 7. Установка такої системи можлива на турбовані двигуни.
Скриншот настройки блока управления при перепрошивке
Скріншот налаштування блоку управління при перепрошиванню

Це основні переваги переходу з витратомірів на ДАТ і ДТВ.

Незважаючи на всі переваги, такі системи володіють і певними недоліками:

 1. В автомобілях з заводської прошивкою не вийде прикрутити таку систему. Для її реалізації знадобиться спеціальна спортивна прошивка.
 2. Монтаж такої системи — справа досить складна, впоратися з нею зможе далеко не кожен автолюбитель. Якщо ви ставитеся до категорії автовласників, які можуть тільки залити в розширювальний бачок омиває рідина або поміняти масло в двигуні, то краще не беріться за цю задачу. Якщо ви допустите помилки (а без знань ви їх напевно допустіть), це приїде до погіршення працездатності двигуна. Ви не зможете відчути на собі всі переваги установки ДАТ і ДТВ, плюс до всього — викинете на вітер гроші на реалізацію цієї схеми.
 3. Ще один момент, чому не варто братися за це заняття без фахівців — це необхідність розбиратися в прошивці. Причому не просто подивитися основні параметри або дізнатися версію, але і працювати з прошивкою, змінюючи значення і підлаштовуючи систему під свої потреби. Принаймні, для виконання цього завдання вам буде потрібно кваліфікований фахівець.
 4. Такі системи фактично не відповідають сучасним нормам токсичності. З великою натяжкою по нормам токсичності їх можна віднести до категорії Євро 3 (автор відео — канал Lty D).

Плюси і мінуси датчика масового витрати повітря

Переваг у ДМРВ дуже мало:

 1. Пристрій дозволяє точно визначити обсяг повітряного потоку для освіти паливоповітряної суміші. При встановленому ДМРВ автомобіль можна повноцінно експлуатувати.
 2. У випадку виходу з ладу регулятор можна без проблем замінити на новий. Якщо ж він заб'ється, то при необхідності його можна просто прочистити, що дозволить відновити його подальшу експлуатацію. Прочищення, до речі, може бути виконана за допомогою очищувача для карбюраторів, який можна знайти в будь-якому автомагазині.

Більше переваг у цих регуляторів немає, а от недоліків у них значно більше:

 1. Недовгий ресурс експлуатації. З часом витратомір в будь-якому випадку почне «тупити».
 2. Висока вартість. Як сказано вище, ціна на витратомір невиправдано завищена, особливо якщо врахувати його не особливо довгий термін служби і необхідність періодичного обслуговування.
 3. Такі пристрої не підходять для установки на автомобілі, оснащені турбованими двигунами.
 4. Як відзначають багато автолюбителів, такі витратоміри працюють дуже повільно. Для того, щоб датчик зміг нормально рахувати об'єм повітряного потоку, йому потрібно досить багато часу, відповідно, це призводить до того, що транспортний засіб працює менш динамічно.
 5. На розподілвалами зі злою фазою холостий хід буде плаваючим або як мінімум, нерівним. Це, в свою чергу, вплине на працездатність силового агрегату в цілому.
Простая схема подключения контроллеров
Проста схема підключення контролерів

Інструкція по заміні контролерів

Розглянемо процедуру заміни на прикладі автомобілів ВАЗ. Для реалізації цієї системи важливо врахувати вимогу до блоку управління — він повинен бути версії Січень 5.1 або Січень 7.2. Другий варіант більш кращий, оскільки на нього можна знайти безкоштовну прошивку, на основі якої можна зробити ДАТ. Версії Січень 5, а також ЕБУ Бош не підійдуть для цього, оскільки вони не зможуть функціонувати з ДАТ.

Необхідні інструменти та матеріали

Щоб здійснити перехід з ДМРВ на ДАД, вам будуть потрібні такі елементи:

 • безпосередньо сам ДАД, можна використовувати Газелевский (45.3829) або від Фольксвагена (Siemens SME 5WK96930-R);
 • також потрібно ДТВ, можна використовувати від Ниви, Деу Нексія або взяти ДТОЖ для автомобілів ВАЗ (доведеться трохи допрацювати);
 • для встановлення ДАТ потрібно штекер датчика швидкості;
 • для підключення ДТВ знадобиться штекер ДТОЖ.

Фотогалерея «Готуємося до установки»

Встановлення і підключення

Щоб система добре працювала, потрібно правильно встановити всі елементи:

 1. Монтаж ДАТ здійснюється на моторному щитку, оскільки він дуже чутливий до вібрацій. Встановити контролер слід штекером вниз, це дозволить запобігти скупченню вологи і конденсату всередині. Пристрій підключається до патрубка регулятора тиску бензину через спеціальний трійник, як варіант, його можна з'єднати з ресивером.
 2. Установка ДТВ може бути проведена в корпусі повітряного фільтруючого елемента, в патрубку поруч з ним або ж в корпусі витратоміра. Надійно зафіксуйте датчик, щоб він не розбалакався з-за вібрацій двигуна.
 3. Для підключення пристроїв потрібно буде протягнути дроти від електронного блоку управління до контролерів, самі дроти можна укласти через спеціальний отвір поряд з вакуумним підсилювачем гальм. Що стосується порядку підключення, то для ДТВ він не особливо принциповий, а от у випадку з ДАТ необхідно враховувати її, вона нанесена на корпус девайса.
 4. Коли пристрої будуть встановлені і підключені, необхідно прошити блок управління, оскільки для роботи цих датчиків будуть використовуватися інші параметри. У випадку з автомобілями ВАЗ можна використовувати прошивки J5LS (J5 Sport Light), J5SPT0005. Як сказано вище, процедура перепрошивки — досить непросте і відповідальне заняття, тому до цього кроку необхідно бути готовим. Якщо у вас є сумніви щодо того, що ви все зможете зробити правильно, то краще довірте цю задачу фахівцям.

Голосування

Стикалися ви з необхідністю переходу з ДМРВ на ДАТ і ДТВ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Наочна інструкція по установці і підключенню ДАТ і ДТВ»

На відео нижче наведена більш детальна і наочна інструкція з встановлення та підключення датчиків абсолютного тиску і температури повітря на прикладі автомобіля ВАЗ 2114 (автор ролика — Kostay Yakovlev).


Коментарі та відгуки