Системи захисту від радіоелектронних зломів і крадіжок Scher-Khan Magicar: чи можна довіряти?

Кожен сучасний автовласник, враховуючи реалії сьогоднішнього життя, просто змушений оснащувати свій транспортний засіб протиугінною системою. Сигналізації, які можна сьогодні зустріти у продажу, різняться між собою не тільки за ціною, але і якості захисту авто, а також функціональними особливостями. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, що являє собою сигналізація Magicar, якими характеристиками вона має і як її правильно налаштувати.

Характеристика автосигналізації Scher-Khan серії Magicar

Основні характеристики протиугінної системи розглянемо на прикладі моделі Magicar A. Це пристрій являє собою сигналізацію, яка дозволяє управляти захистом машини по радіоканалу з використанням пульта. Обмін інформацією між пультом і блоком управління може здійснюватися на відстані 800 метрів.

Дана модель протиугінної системи передбачає можливість автозапуску двигуна по командам. Причому команди можуть надходити як від пульта, так і від зовнішнього девайса або внутрішнього таймера, який, у свою чергу, може бути активований при певній температурі. Крім того, при автозапуску двигуна система враховує і рівень заряду акумуляторної батареї.

Пульт управления сигналкой Magicar
Пульт управління сигналка Magicar

Автосигналізація даної моделі може застосовуватися як на бензинових ДВС, так і на дизельних агрегати, обладнаних системою уприскування палива і будь-яким видом трансмісії. Захист блоку управління, а також контролерів удару і виклику, антенного адаптера виконана у відповідності зі стандартом IP-40. Всі ці елементи повинні бути встановлені в салоні транспортного засобу. Безпосередньо сама сирена виконана з урахуванням стандарту IP-65, її монтаж допускається в підкапотному просторі, подалі від високовольтних вузлів і випускного колектора.

Функціонал

Для початку розберемо функціонал четырехкнопочного пульта управління, оснащеного рідкокристалічним екраном:

 • опція захисту від можливого перехоплення кодових даних Magic Code;
 • активація та деактивація режиму охорони за допомогою різних клавіш;
 • візуальне і звукове підтвердження команд, які виконує сигналка;
 • вібрація пульта при виконанні тієї або іншої команди;
 • досить гучні звукові імпульси;
 • пристрій оснащено потужною антеною, завдяки чому зв'язок з блоком управління можлива на відстані 800 метрів;
 • підсвітка екрану брелока;
 • на екрані відображається рівень розряду батареї брелока;
 • також на екрані відображаються дані щодо напруги батареї авто;
 • індикація температури в салоні машини;
 • демонстрація поточного часу на пульті;
 • демонструється час функціонування силового агрегату після автозапуску;
 • можна віддалено здійснювати запуск двигуна;
 • можливість самостійного призначення часу запуску силового агрегату;
 • в тому випадку, якщо сигналка спрацює і включиться сирена, брелок повідомить про це автовласникові допомогою звукового і візуального сигналу;
 • при необхідності власник авто зможе налаштувати всі необхідні опції за допомогою пульта;
 • пристрій живиться від однієї батареї типу ААА.
Пульт управления, блок, антенный адаптер и запасной пульт сигналки Magicar
Пульт управління, блок, антенний адаптер і запасний пульт сигналки Magicar

Що стосується функціоналу безпосередньо самого блоку управління:

 • можливість автозапуску двигуна в машинах з коробкою-автомат або з «механікою»;
 • можна встановити як на бензинові, так і дизельні агрегати;
 • можливість монтажу протиугінної системи на авто з турбірованими моторами;
 • опція запуску двигуна по команді, що подається з пульта;
 • опція старту ДВС дистанційно кожні два, чотири або вісім годин;
 • при потребі автовласник може виставити автозапуск двигуна кожні 24 години;
 • як ми вже повідомили вище, ця модель також передбачає можливість старту ДВС дистанційно, якщо температури в салоні дійде до певної позначки або по команді;
 • якщо потрібно, автолюбитель може обмежити кількість автозапусков двигуна;
 • блок управління дозволяє відстежити пуск ДВЗ у відповідності з імпульсами від генераторного пристрою або при появі шумів в бортовій мережі;
 • також є опція вибору та встановлення максимального або мінімального часу обертання стартерного механізму;
 • якщо протиугінна установка ставиться на дизельний автомобіль, то автовласник зможе враховувати стан і роботу свічок розжарювання;
 • опція налаштування часу затримки активації пристроїв і додаткових девайсів при автозапуску силового агрегату;
 • можливість установки часу в режимі турбо;
 • блок управління має персональний код для зняття автомобіля з охорони при втраті брелока або ключа, це PIN1 та PIN2 відповідно;
 • можливість двохетапного відключення протиугінної системи з використанням персонального коду або без нього;
 • керуючий блок також оснащений виходом для підключення і управління центральним замком авто;
 • є опція пріоритетного відкриття дверей водія;
 • також керуючий блок оснащений силовим виходом для відкриття дверей багажного відсіку;
 • наявність силового виходу для підключення світлової сигналізації;
 • можна налаштувати і запрограмувати тип блокувального реле;
 • опція постановки машини на охорону при запущеному двигуні;
 • опція автоматичної установки транспортного засобу на охорону;
 • крім того, є функція обліку затримки вимикання освітлення в салоні (автор відео — Андрій Артамонов).

Модельний ряд

Купуючи сигналку Mgicar, автолюбитель зіткнеться з хорошим вибором моделей:

 1. Magicar 13. Це — одна з останніх і флагманських моделей протиугінних систем. Характеризується автозапуском двигуна, а також використовується алгоритмом шифрування Code Pro 4.
 2. 14 — практично аналогічний пристрій з вищеописаним, різниця полягає у відсутності автозапуску і наявності деяких інших функцій.
 3. Magicar 11. Дана модель володіє опцією автозапуску двигуна. У цій моделі реалізований алгоритм кодування радіоімпульсу Pro 3.
 4. Magicar 12. Це двостороння протиугінна система, що відноситься до сегменту преміум-класу. У ній також реалізований алгоритм шифрування Pro 3.
 5. 9 — це також двостороння сигналка з опцією автоматичного пуску силового агрегату. Ключовою відмінністю даної моделі є можливість управління протиугінною системою з відстані двох тисяч метрів. Крім того, пристрій обладнаний вбудованим адаптером цифрового CAN-шини транспортного засобу.
 6. Magicar 10. Ця система, як і описана вище, може приймати сигнал від брелока на відстані двох кілометрів. Пристрій працює в режимі Slave.
 7. Модель 7s. Дана установка також має опцією автозапуску двигуна. За твердженням виробника, ця модель має досить потужний охоронним потенціалом, а також різними додатковими функціями.
 8. 8s. Протиугінна установка з двостороннім зв'язком. Пристрій володіє величезним функціоналом.
 9. Magicar 5. Не найсучасніший варіант, однак, ця система також має опцію автозапуску ДВС. У комплекті до пристрою йде ергономічний пульт управління. Система дозволяє здійснювати моніторинг стану основних вузлів автомобіля.
 10. Модель Magicar 6. За порівняно невелику вартість покупець отримує повноцінну сигналізацію з величезним функціоналом. Система здатна приймати сигнал на відстані півтора кілометрів. Зрозуміло, це буде можливо на відкритій місцевості з мінімальною кількістю будівель і перешкод.
 11. Модель 6 міні. Це пристрій з одностороннім зв'язком, даний варіант є одним з перших в лінійці Magicar. Але якщо покупець додатково отримає пульт-комунікатор, то може бути реалізована двосторонній зв'язок.
 12. Модель 10 міні володіє досить потужним охоронним потенціалом, а також високим ступенем захисту від угону. Спочатку пристрій має односторонню зв'язок, але при необхідності можна буде реалізувати і двосторонній.
 13. Magicar A. Детальніше про це пристрої ми писали вище (автор відео — канал eurotaz shak tm).

Плюси і мінуси девайсів

Як і будь-яке інше пристрій проти викрадення, системи Magicar мають свої переваги і недоліки.

Для початку давайте розглянемо переваги:

 1. Як сказано вище, однією з основних технічних особливостей більшості моделей є автозапуск. При наявності такої функції автомобіль завжди можна запустити за кілька хвилин до початку його експлуатації, що дозволить автовласникові сідати у вже прогріте авто. Особливо це гідність відчувається в зимовий час року.
 2. Системи сповіщають автолюбителів як за допомогою звукового сигналу, так і з допомогою вібрації. Зрозуміло, це гідність належить виключно до систем з двостороннім зв'язком.
 3. Можливість відкриття замків на дверях багажника за допомогою брелока. Зрозуміло, якщо ця опція підтримується певною моделлю.
 4. Виробник Scher-Khan пропонує покупцям досить великий вибір моделей. Тому потенційний споживач може вибрати протиугінний пристрій у відповідності зі своїми вподобаннями, а також фінансовими можливостями.
 5. Як сказано вище, практично всі пристрої Magicar володіють спеціальним алгоритмом шифрування, який дозволить запобігти можливому перехоплення сигналу зловмисниками. Як показали результати випробувань, на момент 2017 року флагмани лінійки Magicar запобігають перехоплення імпульсу, навіть якщо для цього використовується найсучасніший код-граббер.
 6. Всі моделі оснащуються зручними і ергономічними пультами, що дозволяють ефективно управляти не тільки протиугінною системою, але і основними вузлами і агрегатами авто. Крім того, завдяки пульту автовласник може отримати детальну інформацію про температуру в салоні, стан протиугінної системи.
 7. При виробництві протиугінних установок Magicar використовуються сучасні технології, що дозволяє в кінцевому підсумку отримати продукт, що відповідає всім стандартам якості та безпеки.
 8. В комплекті до кожної моделі є детальна інструкція щодо підключення та налаштування системи.
 9. Навіть якщо система не має двостороннього зв'язку, ця опція може бути реалізована додатково.
 10. На практиці такі пристрої без проблем працюють навіть у сильний мороз. В цілому системи працюють надійно при будь-яких температурах.
 11. Датчик удару може бути налаштований так, щоб сирена включалася навіть при простому дотику до авто.

Що стосується недоліків, то їх значно менше:

 1. Більш функціональні системи коштують дорожче, така покупка може бути не по кишені.
 2. Якщо система охолодження транспортного засобу працює неправильно чи є якісь несправності в її роботі, то функція автозапуску може бути не реалізована. Приміром, у системі є витік антифризу. Двигун, звичайно, запуститься, але коли антифриз скінчиться, він просто заглохне, а це, у свою чергу негативно вплине на знос його конструктивних елементів. Якщо ж водій побачить калюжу охолоджуючої рідини, то він навряд чи буде заводити мотор, перш ніж не усуне цю проблему.

Посібник з експлуатації і встановлення

Обозначение элементов на дисплее брелока сигналки
Позначення елементів на дисплеї брелока сигналки

Установка протиугінної системи — це досить складна процедура, яка під силу не кожному. Якщо ви хочете, щоб сигналізація працювала без перебоїв, то процес її монтажу краще довірити кваліфікованим фахівцям. Але якщо ви впевнені в своїх силах, то можете спробувати зробити все самостійно.

Інструкція в цілому така:

 1. Спочатку необхідно вибрати місце для встановлення блоку управління. При виборі необхідно враховувати те, що блок повинен бути вмонтований в найбільш безпечному місці, куди дістатися зловмисникові буде проблематично. Монтаж здійснюється у відповідності зі схемою підключення, яка повинна йти в комплекті.
  подкапотный відсік ставити блок не рекомендується, оскільки в цьому випадку на нього будуть впливати високі температури, а це може згубно позначитися на функціональності пристрою. У салоні потрібно підібрати місце так, щоб на блок не впливала волога, оскільки він герметично не захищений. Також блок не можна ставити в безпосередній близькості з різними електронними девайсами, оскільки вони можуть видавати перешкоди.
 2. Антенний адаптер слід встановити на лобовому склі, у верхньому куті — це дозволить забезпечити найбільш якісний прийом сигналу. При установці антени врахуйте, що на відстані п'яти сантиметрів від неї не повинні розташовуватися металеві компоненти, це дозволить запобігти можливі перешкоди.
 3. Світловий індикатор монтується на облицюванні стійки, для монтажу потрібно буде скористатися лобзиком, щоб зробити відповідний отвір. Встановіть діод так, щоб перебуваючи на відстані від машини, ви могли бачити, як він блимає.
 4. Що стосується установки кінцевиків, то їх слід розміщувати в таких місцях, які захищені від впливу вологи і в яких не збирається бруд. Врахуйте, що довжина вільного ходу кінцевика повинна бути не менше 0.5 див. Кінцевики слід встановити на капоті, а також дверях автомобіля.
 5. Сирена. Оптимальним місцем для установки сирени є моторний відсік. Зрозуміло, для того, щоб запобігти її прискорений вихід з ладу, сирена повинна монтуватися подалі від самого блоку циліндрів, оскільки високі температури для неї згубні. Також сирена повинна бути встановлена так, щоб на неї не впливала волога.
 6. Контролери удару монтуються всередині салону, для їх установки потрібно рівна поверхня. Сам датчик буде фіксуватися на болтах. Також врахуйте, що до місця монтажу датчика повинен бути вільний доступ, оскільки після установки вам у будь-якому випадку доведеться його регулювати.
 7. Якщо в комплекті до протиугінної системи йде обхідник іммобілайзера, то його необхідно підключити до блоку управління. Для підключення використовуйте схему, яка йде в комплекті.
 8. Після того, як всі елементи автосигналізації будуть встановлені, необхідно буде з'єднати їх за допомогою проводів. Укладання проводки повинна здійснюватися під облицюванням салону авто, при цьому потрібно враховувати, що проводи не повинні стикатися з рухомими частинами кузова. В іншому випадку вони швидко зносяться, що призведе до збоїв у роботі протиугінної системи. При укладанні проводи необхідно додатково заізолювати ізолентою, це дозволить запобігти їх знос і згубний вплив вологи на них.
Схема подключения проводов к блоку управления сигналкой
Схема підключення проводів до блоку управління сигналка

Що стосується налаштування, то її можна здійснити своїми силами. Налаштування системи наведена на прикладі моделі Magicar A.

Для початку розглянемо призначення кнопок:

 1. Натискаючи клавішу 1 в короткочасно, протиугінна система зможе включити режим захисту, деактивувати режим тривоги, включити механізм блокування стартера або запалення, а також закрити всі замки.
 2. Якщо на півсекунди натискається кнопка 2, то сигналка деактивує режим захисту і тривоги, механізм блокування запалювання і відкриє всі замки автомобіля.
 3. При натисканні кнопки 3 на півсекунди можна активувати або вимкнути підсвічування екрана.
 4. Якщо натиснути на півсекунди на клавішу 4, це дозволить провести діагностику стану системи.
 5. Затиснувши кнопку 3 на дві секунди, ви зможете відкрити багажний відсік.
 6. Якщо затиснути клавішу 4 на дві секунди, то включиться режим паніки. Щоб вимкнути цю функцію, слід натиснути на клавішу 1 або 2.
 7. Якщо на півсекунди ви натиснете на клавіші 1 і 2, це дозволить активувати або вимкнути звуковий сигнал сирени.
 8. При натисканні клавіш 1 і 3 можна налаштувати управління додатковим каналом 1. Якщо натиснути ан півсекунди на кнопки 2 і 3, то активується управління додатковим каналом 2.
 9. Одночасне натискання на кнопки 1 і 4 спровокує активацію або деактивацію датчика удару.
 10. Натиснувши на півсекунди на кнопки 2 і 4, ви зможете активувати або відключити запуск силового агрегату по таймеру.
 11. Короткочасне натискання кнопок 3 і 4 призведе до включення або відключення режиму Турбо.
 12. Затиснувши на дві секунди клавіші 1 і 2, ви зможете зайти в режим програмування.
 13. Натиснувши на дві секунди на клавіші 1 і 3, ви зможете активувати або деактивувати сервісний режим Valet.
 14. Затискання клавіш 2 і 3 на дві секунди дозволить зайти в режим програмування опцій самого пульта управління.
Обозначение основных элементов пульта управления сигналкой
Позначення основних елементів пульта керування сигналка

Щоб встановити машину на захист при працюючому ДВЗ, треба закрити двері, моторний відсік і багажник. Зробивши це, натисніть на клавішу 1 — це дозволить пристрою активувати режим захисту, при цьому стартерний сайт буде заблокований до моменту, поки ви не відключите сигналку.

При постановці авто на захист повинні відбутися наступні дії:

 • сирена видасть один сигнал;
 • світлова сигналка повинна моргнути 1 раз;
 • коли машина буде під захистом, діодний елемент буде моргати, частота миготіння складе 1 раз в секунду;
 • фари повинні моргнути п'ять разів на дисплеї брелока, також ви побачите значок закритого замка, він теж повинна моргнути п'ять разів, після чого буде горіти до відключення охорони;
 • також пульт управління повинен видати один короткий сигнал.

Режим нагадування корисний тим, що якщо на пульт управління надійде тривожний сигнал від датчиків, а автовласник не побачив цього, то пристрій буде періодично нагадувати про цю подію. Для цього застосовуються короткочасні звукові сигнали, а на екранчику брелока буде відмічена зона, яка активувала включення сирени. Якщо ви хочете відключити режим нагадування, натисніть на клавішу 4 або 2 для відкриття дверей. При активації функції сирена не повинна видавати звуків, а аварійна сигналка не буде моргати. При цьому діодний індикатор в автомобілі буде моргати з частотою один раз в секунду, а зображення на екрані брелока можуть бути різними, в залежності від причини.

Які сигнали може подавати брелок:

 • якщо причина криється в механічному впливі на двері машини, її капот або багажник, то пульт буде видавати короткі сигнали один раз в дві секунди;
 • якщо спрацював контролер удару, то короткі імпульси будуть подаватися один раз на чотири секунди;
 • якщо спрацював контролер виклику автовласника, то пристрій буде подавати короткі сигнали один раз в шість секунд (автор відео — канал Всяко різно з Китаю).

Щоб управляти відкриттям кришки багажного відсіку, у даній моделі застосовується кнопка 3, її слід затиснути на дві секунди, в результаті чого замок багажника повинен сам відкритися. У тому випадку, якщо у цей час автомобіль знаходиться в режимі охорони, то сигналка автоматично вимкнеться, після чого відбудеться вимкнення механізму блокування запалювання.

Крім того, при необхідності автовласник зможе відкрити багажний відсік, при цьому не відключаючи саму сигналізацію, для цього на час будуть деактивовані тригер, а також контролер удару. Їх подальша активація відбудеться після того, як двері багажника буде замкнена. Потрібно відзначити, що для того, щоб реалізувати цю функцію, потрібно додатково встановити соленоїд багажного відсіку. При цьому його слід правильно під'єднати до відповідного роз'єму керуючого пристрою системою.

Якщо потрібно, автовласник зможе провести діагностику стану сигналки, для цього потрібно лише натиснути на кнопку 4. На дисплеї брелока повинні з'явитися дані про стан сигналки, які підтверджуються сигналами сирени і аварійки.

Що відбувається при діагностиці стану:

 • якщо включений режим охорони, а двигун не запущений, то пульт повинен видати три коротких сигналу, а сирена в автомобілі подасть один короткочасний сигнал;
 • якщо автомобіль знаходиться не під охороною, при цьому мотор не заведений, то брелок видасть два короткочасних імпульсу, стільки ж разів повинна спрацювати сирена;
 • при запущеному двигуні і включеною охороною автомобіля пульт повинен видати три подвійних імпульсу, стільки ж разів подасть сигнал і сирена;
 • якщо автомобіль заведений, не знаходиться під охороною, то пульт видасть два імпульсу, а сигналізація повинна спрацювати чотири рази.
Все элементы комплекта сигнализации Magicar
Всі елементи комплекту сигналізації Magicar

На екрані брелока при діагностиці стану системи буде показана температура в салоні машини, яка може виводитися як у Фаренгейтах, так і в Цельсіях. Якщо ви хочете відключити сигнал, то слід швидко натиснути на клавіші 1 і 2. Сама по собі ця опція програмована, тому ви зможете вимкнути всі або тільки тривожні сигнали, при цьому пульт все одно буде сигналізувати автовласникові.

Коли сирена буде відключена, відбудеться наступне:

 • сигналка пискне два рази, стільки ж разів моргне і світлова сигналізація;
 • діодний індикатор, встановлений в салоні, буде блимати у відповідності з тим, в якому режимі працює сигналка;
 • на дисплеї брелока повинен з'явитися значок сирени, при цьому оптика екрані не моргне 5 разів, стільки ж разів моргне і індикатор замку;
 • пульт повинен подати два короткочасних імпульсу.

Особливості автозапуску

Щоб активувати автозапуск двигуна, на цій моделі у відповідності з інструкцією потрібно затиснути клавішу 2 на дві секунди. У цей момент активується охорона, а силовий агрегат повинен завестися. Якщо це сталося, то на екрані пульта з'явиться таймер часу, через який мотор заглушится. У відповідності з вашими потребами час може складати 5, 15, 25 чи 45 хвилин працюючого двигуна. Для початку руху потрібно буде відключити сигналізацію і включити запалювання — на це у вас є не більше двадцяти секунд, якщо ви не встигнете, то мотор довільно відключиться.

При запуску двигуна відбудеться наступне:

 • сирена видасть один сигнал, також один раз повинна моргнути аварійка;
 • діодний індикатор буде блимати в штатному режимі;
 • на екрані пульта оптика і зображення замку повинні моргнути 5 разів;
 • наприкінці пульт повинен видати один короткочасний сигнал (автор відео — Антон Ковальов).

Врахуйте той факт, що протиугінна установка не буде запускати мотор, якщо запалення активовано або силовий агрегат вже працює. Також ця функція не буде виконана в тому випадку, якщо відкриті двері, капот або кришка багажника.

Якщо старт буде вдалим, то:

 • аварійка буде мигати постійно або буде просто горіти;
 • сирена повинна видати два сигналу;
 • на екрані пульта 3 разів повинні моргнути ліхтарі і індикатор замку, також в районі вихлопу на схемі з'явиться дим і час, через який двигун відключиться;
 • сам пульт має подати три подвійних звукових сигнали.

В тому випадку, якщо після запуску силового агрегату пройшло відповідний час і двигун автоматично відключився, то станеться наступне:

 • сирена повинна буде пискнути двічі, також два рази моргне аварійка;
 • діодний індикатор в салоні буде працювати в штатному режимі;
 • на екрані зникне зображення диму в районі вихлопної труби;
 • пульт повинен видати подвійний звуковий сигнал.

В принципі, це — основні функції сигналізації Magicar, але фактично їх значно більше. Більш докладно ознайомитися з функціоналом дозволить інструкція з експлуатації автосигналізації.

Ціна питання

Відео «Огляд автосигналізації Magicar 5 від користувача»

Короткий огляд протиугінної системи моделі Magicar 5 від користувача з докладним описом основних особливостей представлений на відео нижче (автор ролика — канал Ramin Dave).

Голосування

Як ви оціните сигналізацію Scher-Khan серії Magicar?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки