Аварійна сигналізація як «рятувальний круг» в нестандартній ситуації на дорозі

Аварійною світловою сигналізацією (АСС) сьогодні оснащуються усі без винятку сучасні автомобілі. Її призначення полягає в тому, щоб попередити інших водіїв про несправності транспортного засобу, таким чином визначивши його на дорозі. В яких випадках використовується кнопка аварійної сигналізації і як влаштована ця система — читайте нижче.

В яких випадках за законом слід включати аварійну світлову сигналізацію?

Будь-який водій повинен натиснути на кнопку аварійної сигналізації автомобіля і активувати АСС в декількох випадках:

 1. Якщо водієві довелося зупинитися прямо посеред дороги під час руху. Необхідність зупинки може бути обумовлена поломкою транспортного засобу або поганим самопочуттям водія. При цьому необхідно активувати вимикач аварійної сигналізації до того моменту, поки машина повністю зупиниться, інакше можна спровокувати ДТП.
 2. Коли машину зупиняє співробітник ДПС або водія засліпив транспорт, що їде назустріч.
 3. Коли водій експлуатує автомобіль з несправностями, які можуть призвести до аварії. Зверніть увагу — в цьому випадку допускається експлуатація автомобіля, якщо це не заборонено діючими ПДР.
 4. Якщо транспортний засіб буксирується іншим автомобілем, аварійна сигналізація в будь-якому випадку повинна бути включена, оскільки так ви зможете попередити про них інших учасників дорожнього руху.
 5. В тому випадку, якщо ви перевозите на автомобілі дітей, при цьому на машині встановлена відповідна табличка, і здійснюєте їх висадку чи посадку.
 6. Коли машини рухаються колоною, але один з транспортних засобів змушений зупинитися. При цьому якщо на одному автомобілі включена аварійна сигналізація, інші водії зобов'язані її включити.
 7. Природно, аварійка повинні бути включена в тому випадку, якщо машина потрапила в аварію.
Простая схема аварийной сигнализации
Проста схема аварійної сигналізації

Всі ці ситуації регламентовані правилами дорожнього руху. Але бувають і інші випадки, коли активації однієї тільки АСС недостатньо і автомобілісту необхідно поставити на дорозі відповідний знак аварійної зупинки. У тому випадку, якщо знаку немає, то він може бути замінений на ліхтар червоного кольору, при цьому даний джерело світла повинен моргати аналогічно аварійці. Встановлення даного знаку або ліхтаря опускається на відстані не більше 20 м до транспортного засобу, якщо зупинка була виконана в населеному пункті.

В тому випадку, якщо проблема наздогнала вас за містом, то знак повинен бути установлений на відстані не ближче 40 метрів, причому допускається це робити в таких випадках:

 1. Якщо автомобіль потрапив у ДТП. Якщо це сталося, то потрібно враховувати, що машина може бути не тільки перешкодою для інших машин, але і вплинути на їх безпеку. Відповідно, чим далі ви поставите знак, тим більше у водія іншого авто буде часу, щоб оцінити ситуацію на дорозі і виконати правильний маневр.
 2. Ще один випадок — якщо вам довелося зупинитися там, де погана або обмежена видимість. У таких ситуаціях знак повинен бути виставлений не ближче, ніж за сто метрів від транспортного засобу, причому і спереду, і ззаду.

Пристрій АСС

Перші АСС стали ставиться на машини досить давно. І навіть якщо старі автомобілі були примітивні в плані технічних рішень і конструктивних особливостей, про безпеку розробники думали завжди.

Сама проста аварійка включає в себе наступні компоненти:

 1. Кнопка аварійної сигналізації. Цей елемент призначений для активації сигналки і зазвичай він знаходиться під кермом авто або на центральній консолі.
 2. Спеціальне біметалічне прерывательное пристрій, що забезпечує спрацьовування лампочок у фарах з певною частотою. Тобто цей елемент забезпечує ефект моргання.
 3. Оптика, тобто поворотники. Саме вони виконують опцію подачі самих сигналів (автор відео — канал Автоелектрика ВЧ).

Більш сучасні варіанти АСС додатково оснащуються запобіжними елементами, при цьому кожен габарит може мати своє реле . З точки зору прогресу, такий варіант більш досконалий.

Схема аварійки

Якщо ви зіткнулися з проблемою несправності аварійки, то перед тим, як зняти кнопку і зробити її ремонт, давайте розберемося в схемі підключення. Сама схема може відрізнятися в залежності від автомобіля.

Отже, як функціонує ланцюг живлення АС, якщо вона запускається від кнопки:

 1. Від АКБ на блок завжди надходить напруга.
 2. Потім, через спеціально відведений запобіжний елемент струм передається на вимикач.
 3. Коли натискається кнопка аварійки, сам вимикач з'єднується з блоком. Відповідно, це призводить до того, що струм назад надходить на блок з запобіжниками, звідки надходить на реле поворотників, в результаті чого останні моргають.

Фотогалерея «Основні складові АСС»

Поширені несправності аварійки

З якихось причин не працює аварійка і як вирішити проблему несправності:

 1. Вийшов з ладу запобіжник або реле. Така проблема є однією з найбільш поширених, її без проблем можна вирішити шляхом заміни вийшли з ладу компонентів.
 2. Проблеми в самій електроланцюга. Тут може бути все, що завгодно — і коротке замикання, обрив проводки, і поганий контакт, викликаний окисленням. У будь-якому випадку, така несправність діагностується за допомогою мультиметра або руками досвідченого електрика.
 3. Перестали працювати лампочки поворотників . Такий варіант розвитку подій є менш імовірним, тим не менш, виключати його не можна.
 4. Вихід з ладу самої кнопки, зокрема, її механічне пошкодження. Можливо, що кнопка перестала працювати в результаті зносу пластикових фіксаторів, встановлених всередині. При непрацездатною кнопці АСС, найімовірніше, можна буде включити, тільки сама клавіша буде працювати некоректно. У цьому випадку її треба буде знімати і міняти.

Відео «Принцип роботи аварійної сигналки»

На відео нижче представлений огляд пристрою, а також принципу роботи аварійної сигналізації автомобіля (автор ролика — канал Автоелектрика ВЧ).

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки