Лого av-to.info
Система безпеки

Чим небезпечна їзда на лисій гумі?

Як відомо, якісна гума багато в чому впливає на безпеку пересування на авто. Саме тому шини завжди повинні знаходитися в робочому стані, оскільки їзда на зношеної гумі може привести до аварійної ситуації на дорозі. Детальніше про те, чим небезпечна їзда на «лисих» колесах, ми розповімо нижче.

Небезпека використання авто на гумі з залисинами

Які ризики виникають для водія використання транспортного засобу з зношеними шинами:

  1. Автомобіль буде втрачати стійкість під час їзди, так як зношений протектор на колесах не зможе забезпечити оптимальне зчеплення з дорогою. Відповідно, з часом це стане причиною появи заметів при поворотах, нерівному руху в цілому, а в критичній ситуації це може навіть призвести до перекидання машини.
  2. При їзді в негоду, зокрема, при мокрому снігу або дощу, проявляється ефект аквапланування. Як відомо, рельєф на колесах (протектор) призначений для того, щоб відвести від них бруд і вологу. Але якщо він буде недостатньо глибоким, то просто не зможе виконувати цю функцію. В кінцевому рахунку, коли на колеса буде потрапляти бруд і волога, автолюбитель може втратити керування, що також призведе до аварійної ситуації.
  3. Коли колеса зношуються, є більш висока ймовірність їх пошкодження. Навіть наїзд на невелике перешкоду, яке на перший погляд показажется незначним, або ж потрапляння в яму, може стати причиною утворення так званої грижі на колесі. У деяких випадках покришка може просто розірватися.
  4. У тому випадку, якщо залисини на покришках стануть більш серйозними, це призведе до збільшення гальмівного шляху. В результаті автомобіль буде пересуватися більш шумно. Крім того, можлива така проблема, як збільшення витрат пального.

Фотогалерея «Знос»

Що говорить закон?

Якщо врахувати всі небезпеки, які несе в собі їзда на зношених шинах, то логічний висновок сам напрошується - експлуатація авто в таких умовах як мінімум небезпечна.

Що потрібно знати автовласнику:

  1. на території РФ пересування на лисих покришках забороняється законом. Як ви вже здогадалися, це може стати причиною не тільки аварійної ситуації на дорозі, але і серйозної події. Саме тому, відповідно до постанови Держдуми Росії, починаючи з 2015 року водієві загрожує штраф за використання авто з порушенням норм.
  2. Якщо ви все ж потрапляєте з таким дефектом представнику поліції, то є ймовірність, що вам доведеться заплатити 500 рублів штрафу. Для діагностики представник ДПС може призвести замін глибини рельєфу і перевірити їх з нормованими. Також слід враховувати, що індивідуальні можливі значення встановлюються для різних типів авто і транспорту. Більш того, вони також різні як для літніх, так і для зимових виробів.

Чи підлягає ремонту лиса гума?

Якщо ви помітили, що знос покришок став критичним і почали проявлятися перші симптоми їх зношеності, то необхідно задуматися над їх заміною на нові. Цей варіант вважається найбільш оптимальним і правильним для водія з точки зору безпеки. Але останнім часом на деяких шиномонтажах, а також СТО фахівці пропонують послуги поглиблення рельєфу. Поглибивши протектор, ви зможете збільшити ресурс експлуатації покришок ще на один, максимум - два сезони, але це актуально тільки в тому випадку, якщо товщина шин висока.

Полностью предотвратить износ шин, к сожалению, невозможно. А для того, чтобы их ресурс эксплуатации не был низким, необходимо аккуратно ездить, периодически осуществлять балансировку, а также следить за давлением.

Голосування

Чи часто ви проводите балансування гуми? || | 233

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Наслідки використання зношених шин»

до чого це може призвести - дивіться в ролику (автор - Валерій Єрмаков ).