Як правильно і без наслідків для автомобіля запустити двигун?

Напевно, кожен автовласник стикався з проблемою неможливості запуску мотора. Особливо часто така проблема проявляється в холодний період року. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, з яких причин запуск автомобільного двигуна може бути утруднений і що робити в таких випадках.

Причини і несправності, створюють умови для поганого запуску двигуна

Датчик температуры двигателя на приборке
Датчик температури двигуна на приборку

Якщо не вдається запустити мотор після довгого простою або така проблема трапляється регулярно, це може бути обумовлено наступними причинами:

 1. Використання низькоякісного пального або пального, яке не відповідає специфікації мотора. Досить часто довгий запуску двигуна обумовлений затокою в бензобак дизеля замість бензину і навпаки. У цьому разі перед тим, як провести швидкий запуск двигуна, необхідно злити пальне з системи, після чого повністю її промити.
 2. Розрядився акумулятор. Досить часто власники авто стикаються з такою проблемою, коли намагаються здійснити запуск двигуна в мороз.
 3. Силовий агрегат може запускатися з праць або взагалі не заводиться із-за проблем в роботі системи електроживлення. Причиною можуть служити свічки запалювання, високовольтні кабелі, котушка і т. д.
 4. Блокування двигуна, залежно від авто, що може трапитися при недостатній обсяг палива в баці.
 5. Несправності в роботі паливної системи. Необхідно провести діагностику стану форсунок, паливного насоса, а також системи подачі пального.
 6. Важкі умови, які не дозволяють нормально заводити мотор. Приміром, спроба завести авто в сильний мороз або в спеку завести гарячий ДВС.
 7. Високі обороти при запуску двигуна можуть бути обумовлені забитої дросельною заслінкою або датчик масової витрати повітря. Щоб великі обороти вас більше не турбували, витратомір і заслінку слід очистити.
 8. Непрацездатність замку запалювання.
 9. Блокування запуску двигуна може бути здійснена результати виходу з ладу сигналізації. Зокрема, мова йде про блок управління протиугінною системою. Зазвичай в роботі двигуна без сигналізації не виникає таких проблем.

Особливості дистанційного запуску

На перший погляд може здатися, що дистанційний запуск двигуна автомобіля — це корисна функція, без якої не обійтися, але це не зовсім вірно. Якщо ви ставите питанням — як завести машину без ключа — то ця система, зрозуміло, допоможе вам у цьому.

Але є певні підводні камені, про які необхідно пам'ятати при установці такої системи:

 1. Якщо у вас карбюраторний мотор, ви зіткнетеся з однією проблемою — перед тим, як завести ДВС, у більшості автомобілів необхідно включати підсос. Щоб автозапуск після тривалого простою або капітального ремонту не доставляв вам труднощів, на карбюраторний силовий агрегат можна додатково поставити пристрій для карбюраторних ДВЗ.
 2. Навіть якщо ви використовуєте безключовий запуск двигуна, велика частина сучасних систем вимагають наявності дубліката ключа в салоні. Зрозуміло, це дозволить зловмиснику без проблем викрасти машину. Для вирішення даної проблеми можна використовувати додатково механічні пристрої від викрадення, надійно сховати ключ від зловмисника, замість ключа використовувати чіп або бесчиповый модуль.
 3. Навіть при запуску двигуна після капремонту без ключа запалювання в процесі прогріву все одно буде витрачатися паливо. Для того, щоб в один прекрасний момент не зіткнутися з проблемою відсутності бензину в баку, завжди необхідно перевіряти його рівень перед тим, як включити таку функцію.
 4. Якщо ви вирішили заощадити на покупці пристрою для автозапуску або ця система була встановлена неправильно, то в майбутньому ви цілком можете зіткнутися з проблемою виходу з ладу стартера. Щоб не допустити цього, можна віддати перевагу більш дорогим варіантом, які мають опцію контролю працездатності стартерного сайту. Також ми рекомендуємо довірити процедуру установки такого пристрою фахівцям.
 5. Не варто забувати і про те, що включений мотор значно спрощують завдання злочинцям, які можуть зазіхнути на вашу машину. Щоб не допустити такої проблеми, транспортний засіб просто не варто залишати у безлюдних місцях, куди ви не зможете дістатися швидко при необхідності.
 6. Ще одна особливість — з-за автозапуску кермо блокується. Це багато в чому ускладнює ймовірність викрадення транспортного засобу, оскільки для розблокування рульового колеса в замок запалювання, так чи інакше, доведеться вставити ключ (автор відео — канал Вчимося водити машину. Всі секрети початківцям).

Як правильно привести в рух автомобіль після довгої стоянки?

Якщо ви плануєте залишити свій автомобіль на тривалий час без експлуатації, фахівці рекомендують залити бензобак хоча б на 30%. Це дозволить утворення конденсату на внутрішніх стінках бака при температурних перепадах. Крім того, якщо автомобіль стоятиме не один місяць в гаражі або на стоянці, можна з ДВС також злити масло. Адже при тривалій стоянці без роботи, видатковий матеріал розшаровується і втрачає свої властивості.

Отже, як зробити перший запуск двигуна після довгої стоянки:

 1. Сядьте на крісло водія і включіть запалення.
 2. Натисніть кілька разів на педаль газу — це дозволить прокачати паливо по системі.
 3. Покрутіть стартер і спробуйте завестися. Довго прокручувати стартерний вузол не варто — 10 секунд буде достатньо. Якщо за цей час завести мотор не вдалося, зробіть невелику перерву.
 4. Після тривалої стоянки транспортний засіб може вести себе неоднозначно, тому ДВЗ необхідно прогріти до робочої температури, при цьому його необхідно заводити з вичавленою педаллю зчеплення. Коли ви відпустите педаль, авто може почати нервувати, при цьому ДВЗ може заглохнути. Якщо це так, то повторіть процедуру запуску.

Інструкція, як завести автомобіль в мороз

Девушка на заснеженной дороге - автомобиль отказывается заводиться в мороз
Дівчина на засніженій дорозі — автомобіль відмовляється заводитися в мороз

Як правильно зробити екстрений запуск двигуна в мороз?

Докладна інструкція:

 1. Щоб здійснити запуск дизельного двигуна або бензинового агрегату в мороз, виконайте всі дії, описані в попередньому пункті. Тільки перед тим, як крутити стартер, увімкніть на 10 секунд ближнє світло — це дозволить розігнати застиглий при негативних температурах електроліт в акумуляторі.
 2. Якщо завестися не вдалося, то скоріше за все, проблема криється саме в АКБ. В цьому випадку у вас є два варіанти — нести акумулятор додому, відігрівати і заряджати його або спробувати «підкурити» свою батарею від іншого авто. Щоб «підкурити», вам будуть потрібні дроти з затискачами.
 3. Автомобіль «донор» потрібно підігнати до вашої машини таким чином, щоб довжини проводів вистачило для з'єднання двох АКБ. Дроти підключаються так — плюс до плюса, мінус до мінуса.
 4. Заведіть мотор. Якщо все вийшло, то прогрівайте ДВС до робочої температури, після чого можете експлуатувати свій автомобіль. Якщо проблема полягала в розрядженій батареї, від її заряду необхідно поїздити якийсь час з відключеною оптикою, пічкою, автомагнітолою та іншими споживачами. Враховуйте те, що якщо автомобіль стоїть на місці, при цьому його мотор запущений, батарея не зможе нормально зарядитися. Для того, щоб генератор максимально зарядив АКБ, обороти коленвала повинні бути високими.

Фахівці вважають, що найбільш ефективне в морози — це передпусковий підігрівач (автономка). Дорого, але ефективно.

Відео «Що потрібно враховувати при запуску двигуна в мороз?»

Основні нюанси цього процесу наведено нижче (автор ролика — канал RusAuto).

Голосування

У вас є дроти для прикурювання?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки