Все про заміну котушки запалювання: корисний автоурок для початківців

Система запалювання являє собою сукупність пристроїв і приладів, робота яких сприяє загорянню паливоповітряної суміші в циліндрах двигуна. Якщо один з компонентів цієї системи з якихось причин виходить з ладу, це може призвести до неможливості запуску мотора. Як проводиться заміна котушки запалювання (КЗ) і які несправності можуть статися в її роботі — про це читайте нижче.

Принцип роботи котушки запалювання

Перш ніж ми розповімо про те, як зняти, як поміняти і як підключити КЗ своїми руками, давайте розберемося в принципі її функціонування. Конструктивно це пристрій включає в себе дві обмотки — первинну або вторинну. Перша включає в себе від 100 до 150 витків товстого мідного дроту, яка повинна бути заізольована для запобігання стрибків напруги. Також вона оснащується двома низьковольтними кабелями, розташованими на її кришці.

Що стосується вторинної, то вона може включати в себе від 15000 до 30000 витків тонкого дроту з міді, розташована ця обмотка всередині первинної. Один її кінець підключений до негативної клеми первинного елемента, а другий — до центральної клеми на кришці. Вона забезпечує передачу високовольтного заряду. Обидві обмотки розташовані навколо металевого сердечника, вся конструкція укладена в ізольований корпус. Щоб запобігти струмовий нагрівання, використовується мастило для котушок, зокрема, мова йде про трансформаторному маслі, яким заповнений корпус.

Принцип дії КЗ заснований на утворенні у вторинній обмотці високовольтного заряду при проходженні первинної складової низьковольтного струму. Коли струм проходить через первинну обмотку, у системі утворюється магнітне поле. Коли відбувається відсічення струму, магнітне поле утворює у вторинній складової високовольтна напруга, що передається через роз'єм і за допомогою трамблера на свічки.

Можливі несправності: ознаки і причини

Ознаки поломки КЗ:

 • коли водій тисне на педаль газу, відчуваються провали;
 • знижується потужність силового агрегату;
 • двигун почав працювати нестабільно на холостих обертах;
 • двигун троїть.

Основні причини, по яких це може відбутися:

 1. Погане харчування в електромережі авто. Для нормальної роботи електричних вузлів потрібна напруга в бортовій мережі 11.5 вольт. У тому випадку, якщо дріт запалювання пошкоджений або продуктивність АКБ низька, це може стати причиною поганого живлення в електромережі. Відповідно, для зарядки КЗ буде потрібно більше часу.
 2. Механічні пошкодження пристрою, наприклад, пошкодження ізоляції. Така проблема може бути обумовлена потрапляння моторної рідини на пристрій через дефектні ущільнення.
 3. Поганий контакт. Пошкодження пристрою, а також постійний вплив вологи може привести до виходу з ладу первинної, а також вторинної обмоток, що в свою чергу, буде сприяти появі перехідного опору. Така несправність може з'явитися в результаті поломок в системі омивання, мийці силового агрегату, а також сильному дощі. Також на структуру пристрою може негативно впливати сіль, якою посипають дороги в ожеледь.
 4. Проблеми термічного характеру. Індивідуальні КЗ більше за інших схильні до високого утворення теплоти, що також може негативно позначитися на ресурсі експлуатації пристрою.
 5. Робота в умовах вібрацій. З-за високих вібрацій в роботі двигуна може статися пошкодження конструкції КЗ (автор відео — канал Resta).

Основні методи перевірки КЗ на працездатність

Місце установки КЗ може бути різним залежно від моделі авто, зазвичай вона розташовується в районі мотора, зокрема, БЦ. Перед діагностикою слід відключити живлення акумуляторної батареї, а також самої КЗ. При відключенні всіх проводів запам'ятайте їх розташування — високовольтні проводи не можна сплутати місцями. В першу чергу після демонтажу слід провести візуальну діагностику на предмет виявлення пошкоджень та дефектів. Ретельно очистіть корпус пристрою від бруду, оскільки це сприяє утворенню витоків струму.

Для діагностики КЗ на предмет обриву потрібно знати, як правильно продзвонити пристрій, для цього вам буде потрібно омметр. Одна клема підключається до входу обмотки, а друга — до її виходу, причому спочатку слід продзвонити первинну, а потім — вторинну обмотки. Рівень опору на першій повинен бути значно менше, ніж на другій.

Як варіант, можна спробувати підключити первинну обмотку КЗ до джерела напруги 12 вольт, підключивши його до кнопок, які розраховані на 20 Ст. Потім потрібно буде паралельно підключити конденсаторне пристрій з аналогічною місткістю, як у системі запалювання вашого авто. До вторинної обмотки слід під'єднати свічку, а потім кілька разів швидко активувати джерело. Якщо в результаті ви почули тріск, то це говорить про те, що в пристрої є пробої.

Фотогалерея «Діагностика КЗ»

Інструкція по заміні своїми руками

Схема підключення КЗ може відрізнятися в залежності від автомобіля. Якщо ви вирішили зробити заміну КЗ на нову або на модуль, то вам буде корисна наступна інструкція. Заміни немає нічого складного.

Вибір вироби

Краще віддати перевагу перевіреним виробникам, а не китайським . Купівля виробів китайського виробництва — це як лотерея, ніколи не знаєш, чи прослужить довгий пристрій. КЗ повинна купуватися у відповідності з моделлю автомобіля.

Процес заміни

Для початку вам буде потрібно нова КЗ, а також набір гайкових ключів, також може знадобитися і рідина WD-40.

Процес заміни виглядає наступним чином:

 1. В першу чергу необхідно відключити негативний контакт від АКБ.
 2. знайдіть КЗ, як сказано вище, її слід шукати в районі блоку циліндрів двигуна.
 3. ДО КЗ можуть бути підключені декілька проводів, вам необхідно від'єднати той, який підключений до центру кришки розподільного пристрою.
 4. Потім викрутити гайки, за допомогою яких дроти фіксуються на кришці КЗ. У тому випадку, якщо дроти сильно заіржавіли, їх потрібно обробити засобом WD-40, після чого слід почекати 2-3 хвилини.
 5. Далі, необхідно відзначити дроти, які були відключені, і відзначте це на схемі. На даному етапі не можна помилитися, підключення проводів повинно здійснюватися у певному порядку.
 6. Як правило, КЗ фіксується на кузові машини кількома гайками, вам необхідно трохи послабити їх, але не відкручувати.
 7. Потім посуньте КЗ трохи вбік і демонтуйте пристрій, замінивши на нове. Підключення котушки повинно здійснюватися зі схемою розпіновки, у різних авто вона може бути різною. Збірка проводиться в зворотному порядку (автор відео — канал Заміна масла та інші види то, дрібний ремонт!).

Висновок

Як бачите, в цілому процедура діагностики і заміни пристрою — не особливо складна. Впоратися з таким завданням, маючи необхідні інструменти і навички зможе практично кожен автолюбитель. Перед діагностикою КЗ в обов'язковому порядку слід перевірити свічки запалювання , а також високовольтні дроти. Це потрібно зробити, оскільки ознаки несправності у них однакові. Пам'ятайте про те, що кількість котушок залежно від авто може відрізнятися — в іномарках часто використовується по одній КЗ на кожну свічку.

Голосування

Доводилося вам міняти або ремонтувати котушку запалювання?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як самостійно відремонтувати КЗ?»

Детально процедура ремонту котушки запалювання в гаражних умовах описана в ролику нижче (автор відео — канал IZO)))LENTA).


Коментарі та відгуки