Заклинювання ключа запалювання — причини та прості рішення виходу з ситуації

Перший елемент, який включається в роботу при запуску автомобільного двигуна, — це замок запалювання (ЗЗ). Саме завдяки йому у системі запалювання формується імпульс, який згодом використовується для займання паливоповітряної суміші. У цій статті ми розберемо основні несправності ЗЗ і розповімо, що робити, якщо не повертається ключ у замку запалювання.

найпоширеніші причини проблем з ключем

Демонтированный автомобильный ЗЗ
Демонтований автомобільний ЗЗ

Отже, чому при повороті ключа запалювання не вдається його повернути?

За якими причин застряг ключ запалювання не виходить витягнути:

 1. Спрацювала блокування. В даний час практично всі транспортні засоби обладнані пристроєм блокування рульового колеса. Так що, якщо застряг ключ у замку запалювання, цілком можливо, що спрацювала блокування механізму, призначена для запобігання угону машини . У даному випадку захист полягає в тому, щоб не допустити ймовірність передачі енергії на стартерний вузол і, таким чином, не дати потенційному зловмиснику завести мотор.
 2. Якщо ключик заклинило і він не може повертатися, а вийняти його також не виходить, цілком можливо, що причина криється в засміченні пристрою. У конструкцію ЗЗ може потрапляти бруд і сміття, особливо в тому випадку, якщо механізм змазувався маслом. Як правило, мастило використовується для забезпечення кращого функціонування рухомих компонентів. Але необхідно враховувати, що засоби такого роду є відмінним магнітом для стружки і продуктів зносу, а також пилу. Більш того, якщо вчасно не провести очищення, то з часом в конструкції збереться ще більше бруду, тому ключ так і буде застрягати і не вытаскиваться.
 3. Також на практиці часто не повертається ключ у замку запалювання через замерзання конструкції. Особливо часто така проблема проявляється в зимовий час року. Заклинювання відбувається в результаті появи конденсату на механізмі ЗЗ, який утворюється в результаті випаровування різних рідин. Сам конденсат осідає на елементах конструкції, а з-за температурного перепаду він перетворюється в лід. Відповідно, ключ не може провертатися і вийматися з-за перешкоди — льоду — на рухомих засобах.
 4. Ще одна причина, по яким ключик запалювання не може провернутися, може полягати в зношуванні елементів. Причому мова може йти як про знос ключика, так і секретних компонентах самого ЗЗ. Якщо ви думаєте, що проблема криється в цьому, то необхідно провести детальну діагностику і порівняння старого КЗ з запасним. У тому випадку, якщо дійсно видно сліди зносу рельєфу зубчиків, то в першу чергу потрібно замовити дублікат. Постарайтеся не використовувати запасний ключик, оскільки в майбутньому вам не з чого робити його копію.
 5. Деформація або поломка. Як правило, проблема деформації виникає у тих автомобілістів, які використовують КЗ не за призначенням. Наприклад, в якості викрутки або відкривачки для пивних пляшок. Необхідно пам'ятати про те, що ключики завжди виготовляються з досить м'яких металів, тому зламатися цей елемент може дуже швидко. Якщо КЗ просто деформувався, то це не страшно — його завжди можна спробувати відновити шляхом підрівнювання молотком.
  Але якщо проблема криється в зносі секретних компонентів у самому ЗЗ, то виявити її можна буде тільки після демонтажу механізму та його розбору. Секрети ЗЗ можуть бути пошкоджені в результаті того, що водій випадково вставив не той ключ (автор відео — Антонич і Олексій Подоляк).

Способи усунення несправності

З причинами, по яких не витягується ключ із замка запалювання, ми розібралися, тепер пропонуємо ознайомитися з методами усунення поломки.

По порядку:

 1. Якщо проблема полягає в блокуванні, то вам необхідно буде знайти оптимальне положення рульового колеса, при якому колонка, а також ЗЗ можуть бути розблоковані. Встановіть ключик в гніздо і спробуйте провернути рульове колесо вліво і вправо. Ключик повинен повернутися в той момент, коли положення керма буде ідеальним для старту силового агрегату.
 2. Оскільки на практиці часто не виймається ключ із замка запалювання внаслідок його забруднення, то для вирішення проблеми доведеться знімати механізм і проводити його очищення. Але якщо проблема настигла вам раптово, то можете спробувати вирішити проблему на місці, використовуючи рідина WD-40. Для цього просто направте струмінь з балона в отвір для КЗ, промивайте механізм до того моменту, поки не побачите, що стекающее засіб стало чистим.
 3. В тому випадку, якщо проблема криється в замерзанні ЗЗ, то необхідно спробувати його прогріти. Для цього існує декілька методів. Наприклад, ви можете використовувати гаряче повітря від фена, якщо поруч є розетка. Також може підійти і спеціальний засіб для розмерзання.
  найпростіший метод — за допомогою запальнички нагріти КЗ, після чого встановити його в механізм і почекати близько хвилини, а потім спробувати провернути. Якщо з першого разу нічого не вийшло, то спробуйте повторити процедуру ще раз. Після декількох спроб лід повинен розтанути під впливом тепла і розтопитися.
 4. Якщо КЗ не повертається з причини зносу, то єдиним виходом з такої ситуації буде заміна елемента на новий. Те ж саме стосується і секрету ЗЗ — якщо він зносився, крім заміни варіантів вирішення проблеми немає. У тому випадку, якщо ключик зігнувся, то його можна спробувати вирівняти за допомогою молотка, але не факт, що це допоможе. При цьому не використовуйте металеві молоток, а дерев'яний чи гумовий. Якщо ж ключик стерся не сильно, то можна спробувати знайти положення, при якому він спрацює, шляхом повороту керма, як у випадку з блокуванням.
 5. Якщо ж зламався ключ у замку запалювання, то для вирішення проблеми потрібно буде знімати механізм для вилучення зламаного КЗ. Якщо дубліката у вас немає, то доведеться міняти всю конструкцію.

Відео «Демонтаж ЗЗ в автомобілі Пежо 406»

На відео нижче представлений процес вирішення проблеми застряглого ключика в замку шляхом демонтажу останнього в автомобілі Пежо 406 (автор відео — канал МЗС TV).

Голосування

Доводилося вам самостійно займатися ремонтом замку запалювання?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки