Свічки запалювання від світового лідера – японської фірми NGK

Як відомо, свічки запалювання (СЗ) служать для передачі іскри, необхідної для займання горючої суміші, без чого неможливий запуску двигуна авто. Так що до вибору цих «расходников» необхідно підходити з розумом. У цій статті ми розповімо, що представляють собою свічки запалювання NGK, як здійснюється їх підбір за автомобілю і як відрізнити оригінал від підробки.

Особливості СЗ

Свеча зажигания NGK фото
Свічка запалювання NGK для передачі іскри від котушки

Для початку розглянемо основні характеристики і особливості, якими володіє свічка запалювання br6hs, bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або будь-яка інша модель. В першу чергу, необхідно відзначити, що іридієві і платинові СЗ для отримання іскри від котушки оснащуються ізолятором з глиноземний кераміки. Такий ізолятор являє собою чудовий діелектрик, який характеризується чудовою теплопровідністю, а також великою міцністю.

Ізолятор такого типу виконує певні функції:

 1. Іскрове перекриття в СЗ моделей bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 та інших виключається завдяки гофрованому наконечника ізолятора. Як відомо, іскрове покриття іноді може сприяти перебоїв у системі і котушці запалювання, що особливо часто відбувається при підвищеній вологості.
 2. внаслідок високої теплопровідності, а також механічної міцності. Ізолятор дозволяє забезпечити найбільш ефективний тепловідвід, а також захист СЗ bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або іншої моделі від перегріву. Крім того, ізолятор може захистити іридієвий або платинову СЗ від пошкодження при сильному нагріванні або різкому охолодженні.
 3. Завдяки експлуатації спеціального порошкового кошти для з'єднання ізолятора з металевим корпусом, конструкція СЗ bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або іншої моделі є найбільш герметичною.
Устройство свечи зажигания NGK
Пристрій свічки запалювання NGK

Ще одна особливість іридієвих і платинових СЗ NGK для автомобіля з високим калильним числом і збільшеним терміном або ресурсом служби — це мідний сердечник. Цей компонент конструкції характеризується зниженим опором, а також досить високою теплопровідністю.

Завдяки цьому:

 1. Іскра на СЗ bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або іншої моделі від котушки буде найбільш стійкою, ніж на аналогах, де застосовується металевий стрижень, облицьований міддю.
 2. Підвищується рівень ефективності охолодження СЗ для автомобіля bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або будь-який інший в результаті швидкої віддачі тепла, яка передається більш холодного кінця СЗ. Зокрема, мається на увазі керамічний ізолятор.
 3. СЗ моделей bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або будь-яких інших характеризуються достатньою великим опором по відношенню до появі нагару. Також СЗ можуть чинити опір великим тепловим діапазоном функціонування.

Електроди СЗ bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або інших моделей з високим калильним числом, виконані з спеціального нікелевого сплаву, дозволяють забезпечити збільшений ресурс служби. Ще однією особливістю є наявність холоднокатаної різьблення з досить якісно виконаної поверхнею, на відміну від нарізний, відповідно, демонтувати таку СЗ при необхідності буде простіше (автор відео — Поради автолюбителю).

Асортимент

Перераховувати всі моделі СЗ з високим калильним числом і терміном служби для автомобіля ми не будемо, оскільки їх дуже багато.

Виділимо кілька лінійок:

 1. V-Line і LPG Laser Line. За твердженням виробника, СЗ цієї лінійки були розроблені спеціально для експлуатації на автосервісах. Слід зазначити, що моделі лінійки LPG LaserLine допускаються до експлуатації в двигунах, що працюють на природному газі.
 2. Iridium IX. Такі свічки з підвищеним терміном служби і високою калильним числом, а також збільшеною потужністю використовуються багатьма автомобільними виробниками ще при складанні транспортних засобів. Даний тип СЗ був розроблений для сучасних технологій, що застосовуються в ДВС, але допускаються для використання і в старих моторах в якості аналога.
 3. D-Power. Ця лінійка, яка складається з більш ніж 60 моделей, розроблялася спеціально для експлуатації в дизельних двигунах. Свічки цієї лінійки, як запевняє виробник, дозволяють забезпечити швидкий і безпечний для силового агрегату холодний запуск.

Маркування

Якщо вам в руки потрапили іридієві свічки запалювання NGK моделей bpr7hs, bpmr7a, bpr6es-11, bkr6e-11 або будь-яких інших, то вам напевно буде цікава розшифровка їх маркування. Розглянемо приклад розшифрування маркування на свічці bkr6e-11.

Перший символ позначає діаметр різьби, в даному випадку він становить 1.4 см:

 • А — 1.8 см;
 • З — 1 см;
 • D — 1.2 см;
 • Е — 0.8 см;
 • АВ — 1.8 см;
 • ВС і ВК — 1.4 см;
 • DC — 1.2 див.

Наступний символ — це структура. Р означає, що СЗ оснащена виступаючим ізолятором, М — компактний пристрій, U — елемент з додатковим іскровим проміжком. Третій символ — якщо R, то це наявність резистора, якщо Z — то резистор індуктивний. Наступний елемент — це гартівне число. Якщо від 2 — то це високе гартівне число, якщо до 10 — то низький.

П'ятий за рахунком символ — це довжина різьби:

 • Е — 1.9 см;
 • ЕН — загальна довжина 1.9 см, 1.27 см з них — нарізана різьба;
 • Н — 1.27 см;
 • L — 1.12 см;
 • F — конічна щільна посадка.
Маркировка межэлектродного зазора
Маркування міжелектродного зазору
Маркировка конструктивных особенностей СЗ
Маркування конструктивних особливостей СЗ

Оригінал чи підробка?

Якщо з калильним числом та іншими характеристиками все зрозуміло, перейдемо до питання підбору. Щоб правильно здійснити підбір СЗ для подачі іскри від котушки з високим терміном і ресурсом служби, необхідно вміти відрізняти оригінал від підробки.

 1. Щоб термін і ресурс служби був високим, в першу чергу зверніть увагу на якість написів і малюнків на свічці. У підробок є похибки, написи можуть бути нерівними, в той час як у оригіналів все виконано ідеально. Крім того, підроблені СЗ можуть мати неправильну логотип — замість NGK це може бути MGK, MCK і т. д.
 2. При підборі свічки з хорошим ресурсом та строком служби огляньте електрод — він повинен бути центральним, а сам стрижень — мідним. Бічний електрод повинен бути встановлений рівно.
 3. На оригіналі з високим ресурсом служби, що підтверджують відгуки, шестигранник є код партії, це потрібно враховувати при доборі.
 4. Також здійснюючи підбір СЗ для свого авто, зверніть увагу на різьбу — в оригіналах з високим ресурсом експлуатації вона робиться накаткою, її поверхня рівна.

СЗ рекомендують міняти кожні 20 тис км пробігу, а іридієві і платинові — через 80 тис.

Голосування

Як ви оціните свічки запалювання NGK?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як працюють підроблені NGK»

Відгук автолюбителя про підроблених СЗ NGK представлений на відео від Івана Готенко.


Коментарі та відгуки

 • Марік

  NGK — це, в принципі, нормальні свічки, але тільки купувати їх треба строго у дилера, навіть якщо піти на авторинок ви можете натрапити на підробку, краще не економити ні в якому разі, інакше потім все одно викинете ці гроші!

 • Kian

  Як на мене, краще Боша свічок немає:)