Можна довіряти одному зі світових лідерів з виробництва свічок запалювання Brisk?

Свічки запалювання – пристрій, що контролює займання повітряно-паливної суміші в автомобільному двигуні. Від правильного підбору цих деталей залежить нормальна робота двигуна. Якщо помилитися, може виникнути збій у витраті палива. Свічки Brisk – прекрасне рішення для вітчизняних автомобілів. Нижче у статті висвітлено плюси і мінуси цього пристрою, а також їх маркування та рекомендації по підбору оптимальної моделі.

Устройство Brisk DR15YC-1
Пристрій Brisk DR15YC-1

Опис свічок запалювання Brisk

Brisk – компанія, яка виготовляє свічки запалювання для автомобілів. Вона по праву заслужила свою популярність, адже ця чеська фірма заснована в 1935 році і з тих пір активно розвивається і покращується.

Маркування та її розшифровка

Маркування можна виявити не тільки на виробі, але і на його упаковці. На фотографії нижче розглянемо приклад розшифрування маркування:

Расшифровка маркировки свечей зажигания
Розшифровка маркування свічок запалювання
 1. L – це розмір корпусу. Сюди відноситься величина гайки під ключ, а також діаметр і крок різьби. Ця буква також означає ущільнення свічки.
 2. 15 – ця цифра входить до складу маркування і означає гартівне число — теплову характеристику.
 3. Y – конструкція ізолятора. Він може бути різних варіантів: винесений, потовщений кінчик ізолятора, спеціальна версія розрядника та інші.
 4. Brisk Super відрізняється від попередніх свічок Classic. Тут можна виявити додаткову літеру. Вона означає матеріал, з якого виготовлено осердя електрода. Наприклад, C – мідь, S – срібло, P – платина та ін
 5. Остання цифра – 1 це міжелектродну відстань, стандартом якого є від 0,4 до 0,8 мм (автор відео — Сергій Олександрович).

Серії

 1. Classic прекрасно підходять для автомобілів, що мають контактну систему запалювання. Головним критерієм вибору є двигун внутрішнього згоряння карбюраторних машин. Вони часто використовуються у вітчизняних машинах, крім іншого їх можна придбати за доступною ціною.
 2. Super – серія для машин, обладнаних електронною системою запалювання.
 3. Forte – в даному випадку діаметр серцевини електрода відрізняється збільшеним гальванічним покриттям корпусу.
 4. Свічки запалювання Brisk silver призначені для роботи з двигунами, що працюють на газовому паливі. Вони характеризуються срібним центральним електродом невеликого діаметру.
 5. Exstra – це серія з двома або трьома бічними електродами з подовженим інтервалом заміни. Більшою мірою вони використовуються в зарубіжних автомобілях.
 6. Platin – контакт в даному пристрої складається з платини. Завдяки цьому компоненту відстань між електродами дотримується сталість, малий діаметр сприяє збільшенню потужності двигуна, а також свічки запалювання мають високу стійкість до електричної ерозії.
 7. Premium видають найпотужнішу іскру запалювання і володіють покращеною акселерацією.
  Як можна помітити, лінійка даної фірми досить широка, що гарантує можливість підібрати конкретні свічки для свого автомобіля.
Автомобильная свеча Brisk
Автомобільна свічка Brisk

Плюси і мінуси

 • можна підібрати свічки для різного виду палива;
 • доступна ціна;
 • довгий термін служби;
 • швидкий розпал;

Щодо недоліків цих свічок, втім, як і будь-яких інших, можна відзначити, що на ринку через незнання можна зустріти підробку. Тому при покупці потрібно завжди бути насторожі.

Як підібрати СЗ Brisk по автомобілю?

Щоб підібрати пристрій для своєї машини, потрібно з'ясувати фактори, що визначають стабільність роботи:

 • особливість будови;
 • якість використаних при виготовленні компонентів;
 • відповідність між автомобільним двигуном і параметрами виробу.

Перш ніж підібрати свічки для своєї машини, потрібно визначитися з калильним числом, яке позначає рівень тепловіддачі. Для кожного типу виробів, це значення визначається індивідуально і є показником часу, протягом якого деталі нагріваються до певної температури. Після цього відбувається мимовільне загоряння суміші. Для підбору пристрою необхідно орієнтуватися на маркування, яке вказує на розмір теплового конуса вироби.

Устройство марки Brisk
Пристрій марки Brisk

Звичайно в документах на автомобіль є вимоги для свічок запалювання, в тому числі і їх марка. На упаковці свічок також міститься список рекомендованих машин для їх використання. Цей варіант підбору підходить тільки досвідченим автолюбителям, і в основному тоді, коли співробітники магазину знають весь асортимент.

Якщо вибирати пристрої для автомобіля за зразком, тобто такі ж, які стоять у машині, робиться це таким чином:

 1. Дотримуючись усіх заходів безпеки необхідно викрутити виріб з двигуна.
 2. Потім рахувати з корпусу індивідуальне маркування, яка підкаже розшифровку моделі.
 3. В спеціалізованому магазині сказати індекс, за яким продавець знайде потрібну модель. Важливо: якщо немає впевненості в тому, що в автомобілі встановлені правильні свічки, краще не ризикувати і не купувати такі ж.
 4. Для підбору вироби можна використовувати різні інтернет-ресурси.
Демонстрация устройства зажигания для автомобиля
Демонстрація пристрою запалювання для автомобіля

Ціна питання

На фотографіях, представлених нижче, можна побачити що пристрої ледь помітні зовні між собою. І все ж маркування і лінійка виробництва говорить про те, що вироби відрізняються один від одного. Це також можна відзначить завдяки ціні.

Відео «Як вибрати автомобільні свічки»

Про те, як правильно підібрати це пристрій, що змушує працювати двигун, можна дізнатися з відео від автора ОТВ Примор'я.

Голосування

Як ви вважаєте, свічки Brisk заслуговують довіри?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки

 • Zimin

  Ці свічки дійсно хороші, от тільки якщо вибирати оригінал. На ринку зараз стільки підробок, що страшно. У нас на СТО була машина з халтурными Бріск, водій був в люті.

 • Мішаня

  Мені подобаються ці свічки. Вони жодного разу не підвели. Не було цих штучок, типу відсиріли. Завжди машина заводиться.