Лого av-to.info
Система зажигания

Як завести автомобіль, якщо не крутить стартер?

Наші співвітчизники часто стикаються з такою проблемою, коли стартер не клацає, відповідно, завести двигун не виходить, як бути, якщо пристрій не крутить? Цією несправності присвячена ця стаття. У чому полягає причина, де шукати проблему? Відповіді на ці питання ми дамо нижче.

Чому не крутить стартер?

Що робити, якщо машина не може завестися, при цьому стартер не реагує, клацає, але не крутить і не схоплює? Чому не виходить запустити мотор при повороті ключа, які причини несправності? Однією з основних причин, по якій пристрій не вимикається, є відсутність харчування механізму. Можливо, це свідчить про відсутність необхідного рівня напруги в мережі, що пов'язано з розрядом акумуляторної батареї. Якщо АКБ повністю розряджена або відключена, механізм не буде показувати ознак життя.

Автомобильный стартер в разрезе
Автомобільний стартер в розрізі

Якщо при повороті ключа стартер не клацає, двигун не запускається, то в першу чергу потрібно перевірити якість підключення кабелів акумулятора. Можливо, дроти акумулятора не від'єднані від клем, а просто окислилися.

Якщо це так, то не варто піднімати паніку, потрібно просто виконати такі дії:

 • спочатку потрібно вимкнути акумулятор і відключити від нього клеми;
 • використовуючи наждачний папір, необхідно обробити внутрішні частини клем акумулятора, також буде потрібно провести очищення контактів батареї;
 • після цього потрібно перевірити, наскільки заряджений акумулятор - для цього використовується зарядний пристрій;
 • далі, необхідно провести діагностику целос тності кабелів, а саме проведення, призначеного для харчування стартера;
 • виконавши ці дії, клеми акумулятора потрібно зафіксувати найбільш міцно, щоб згодом вони не від'єдналися.

Найчастіше однією з основних причин, чому стартер не крутить, при цьому клацає, є повністю розряджена батарея. Якщо з ключа не виходить запустити ДВС, механізм може реагувати і демонструвати деякі ознаки життя. Зокрема, коли ви почнете повертати ключ, ви можете почути той характерний і потужний клацання або ж механізм зможе прокрутити ДВС, але тільки один раз. Щоб вирішити проблему на моторі бензин або дизель, спробуйте зарядити батарею - можливо, після цього силовий агрегат заведеться.

Составные элементы механизма
Складові елементи механізму

Кожен автолюбитель знає, для чого в автомобілі потрібен генератор - це пристрій дозволяє передавати напругу на бортову мережу і батарею.

Завдяки такій роботі здійснюється додатковий заряд АКБ, однак не варто покладатися тільки на генератор, оскільки він не зможе повністю зарядити батарею:

 • в ході заряду АКБ повинен бути в спокійному стані;
 • до гда працює генератор, на акумулятор покладає додаткове навантаження;
 • при русі генератор заряджає АКБ в слабкому режимі;
 • в будь-якому випадку , робота генератора дозволить тільки частково відновити рівень заряду батареї, витрачений на старт мотора.

Відповідно, якщо батарея розряджена повністю, розраховувати тільки на її заряд від генератора не варто. Найбільш оптимальним варіантом буде зарядка пристрою за допомогою приладу ЗУ. Як показує практика, в основному стартер не спрацьовує, клацає, але не крутить і не заводиться мотор саме через АКБ. Однак в деяких випадках буває таке, що проблема обумовлена ​​некоректною роботою системи старту ДВС. При цьому сам стартер може видавати нехарактерні для його роботи звуки.

Окисление контактов АКБ
Окислення контактів АКБ

Якщо це так, і машина не заводиться саме з цієї причини, то вам доведеться витратити більше часу на її виявлення.

Нижче наведено список основних поломок, через які не заводиться дизель або бензиновий двигун:

 1. Механізм міг відключити або періодично вимикатися через те, що в мережі трапилося коротке замикання. В результаті цього могла згоріти одна з обмоток - таким чином, механізм навіть може задимитися. Крім того, характерним симптомом для цієї поломки є неприємних запах гару в проводці.
 2. Вихід з ладу втягує реле. Це може привести до порушення роботи Бендикс. Сам механізм відмовляється контактувати з силовим агрегатом.
 3. Сталося стирання зубів Бендикс, відповідно, цей компонент не може спрацювати і завести агрегат в результаті відсутності контактів.
 4. Відбулася поломка в роботі електричної схеми безпосередньо стартера . Міг перегоріти один з проводів або вийти з ладу один з контактів (автор відео - NazipovValera).

Як вирішити проблему і завести двигун?

Як завести машину, якщо стартер вийшов з ладу?

Варіантів вирішення проблеми декілька:

 1. найпоширеніший - завести двигун з штовхача. Машину необхідно штовхати, поки вона не зможе розвинути певну швидкість, необхідну для старту, бажано на третій або другий передачі. Тільки автомобіль з коробкою автомат з штовхача завести не вдасться.
 2. Спробувати замкнути стартер. Для цього вам буде потрібно викрутка, а також гайковий ключ. Розмір ключа необхідно підбирати відповідно до відстанню між клемами реле - замкнути потрібно буде саме їх. Селектор коробки виставляється на нейтральну передачу, натискається педаль гальма, при цьому ключ повинен знаходитися в необхідному положенні.
 3. Як правило, стартер доводиться просто ремонтувати, але як показує практика, даний механізм рідко підлягає ремонту. Провести ремонт буде доцільно, якщо вийде з ладу Бендикс або реле. Якщо ж несправності торкнулися електричну систему, то пристрій потрібно буде замінити.

Голосування

Чи стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ... Завантаження ...

висновок

на закінчення хочеться тільки сказати, що при виявленні хоча б одного симптому неполадки необхідно звернутися за допомогою до фахівців . На сьогоднішній день цілком можливо зробити комп'ютерну діагностику авто і виявити проблему на початковому етапі, що дозволить вчасно їй запобігти.

Відео «Як виявити причину поломки стартера»

Детальніше про цей процес ви можете дізнатися з відео (автор відео - Автоелектрика ВЧ).