Чому стартер відмовляється крутити гарячий двигун і що з цим робити?

Для нормального запуску двигуна застосовуються різні вузли і механізми, і якщо один з них виходить з ладу, це може спричинити труднощі автовласникові. Однією з поширених проблем є непрацездатність стартерного сайту. За якими причинами стартер не крутить на гарячу і як бути в такому випадку? Про це читайте нижче.

Причина несправності

Схема включения стартера на примере автомобиля ВАЗ
Схема включення стартера на прикладі автомобіля ВАЗ

Якщо стартер не крутить на гарячу, це може бути обумовлено різними причинами.

Коли стартер крутить туго, при цьому забезпечуючи поганий запуск силового агрегату, проблема може полягати в наступному:

  1. Розряд АКБ. Якщо акумулятор працює не перший рік, він може розряджатися досить швидко, особливо, якщо водій забуває вимкнути обладнання після постановки авто на стоянку. Тому якщо запуск гарячого двигуна викликає труднощі, в першу чергу слід звернути увагу саме на батарею.
  2. Погано крутить стартер на холодну і гарячу в результаті зносу його щіток або підшипників. При зносі щіток вони не зможуть нормально діставати до колектора, відповідно, запуск силового агрегату може бути скрутним. Якщо ж зношуються підшипники, то в результаті нагрівання якір може стикатися зі статором, що згодом призводить до короткого замикання. А воно, в свою чергу, знижує обороти вузла.
  3. Поганий старт двигуна на гарячу може бути наслідком неправильного підбору підшипникових пристроїв в результаті ремонту механізму. Коли підшипники гріються, вони можуть заклинити. Проблему може вирішити розгортка та обробка елементів наждачним папером до необхідного розміру.
  4. В деяких випадках погано крутить стартер на гарячу через замка запалювання. В даному випадку спочатку слід провести діагностику контактної групи пристрою. Для того, щоб знизити ймовірність втрат електричної ланцюга пристрою, можна додатково поставити друге реле.
  5. Перестало працювати втягуюче реле конструкції, про це може свідчити відсутність клацання при повороті ключа в замку. Даний елемент підлягає заміні, але крім цього необхідно провести діагностику цілісності проводки ан клемі втягивающего реле. Не зайвим буде провести візуальну перевірку кабелю між цим механізмів і АКБ.
  6. Якщо утруднений запуск двигуна, а стартерний сайт працює в нормальному режимі, можливо, проблема криється саме в працездатності силового агрегату. Буває таке, що один з вкладишів колінчастого валу в результаті зносу затирається, тому на холодну запуск нормальний, а на гарячу — більш важкий. Це обумовлено тим, що вкладиш затискається колінчастим валом при нагріванні. У деяких випадках причина криється в осьовому зміщенні самого валу, що обумовлено зносом вкладишів осьового зсуву. Так чи інакше, але проблеми такого плану вирішуються шляхом ремонту силового агрегату.

Діагностика і ремонт своїми руками

Отже, якщо двигун відмовляється запускатися на гарячу, потрібно провести діагностику стартерного сайту. Докладніше про те, як перевірити і відремонтувати пристрій, ми розповімо далі. Стартерний механізм являє собою електродвигун, який вступає в роботу, отримуючи енергію від АКБ. Однією з основних характеристик цього сайту є споживання великої струму в момент запуску ДВЗ, але це відбувається тільки протягом декількох секунд. Та й то, завдяки можливості акумулятора не розряджатися.

В тому випадку, якщо вузол погано працює на гарячу, а всі агрегати, механізми і ланцюги працюють в нормальному режимі, необхідно провести його ремонт. Така процедура не відноситься до категорії простих, тому вам необхідно володіти певними навичками і знаннями. Як правило, даний сайт монтується у найбільш незручному для автовласника місці — в нижній частині мотора. Для ремонту підготуйте стандартний інструментарій, що включає в себе набір гайкових ключів. Для більшої зручності вам доведеться використовувати і подовжений торцевий ключ (автор відео про несправності, а також докладний ремонті пристрою в домашніх умовах — канал Эксин Плюс).

У будь-якому випадку, спочатку необхідно провести демонтаж механізму, ця процедура індивідуальна для кожного авто, тому описувати її ми не будемо. Після того, як сайт буде знято, потрібно розібрати його конструкцію. Якщо ви не хочете зіткнутися з проблемою складання після ремонту, то перед тим, як розібрати конструкцію, зробіть на корпусі відповідні мітки.

При розборі механізму зверніть увагу на стан таких елементів:

  1. Вузлів і контактів. Якщо ви помітили, що де-то поганий контакт, його потрібно або зачистити, або замінити. У деяких випадках зачистка дозволяє позбутися від обгорання або окислення.
  2. Обгонная муфта або бендікс, цей компонент також треба ретельно перевірити. Переконайтеся в тому, що можлива подальша експлуатація даного компонента. Якщо шліци бендикса стерлися, то краще буде його поміняти.
  3. Якір.При виході з ладу даного компонента можливі проблеми в роботі мотора. Якір оснащується колектором, який може вигоріти в результаті сильного зносу щіток. Крім того, на колекторі не допускаються які-небудь підгоряння, те ж саме стосується і посиніння пластин. На цьому ж етапі слід провести діагностику цілісності обмоток разом з ізоляцією.

Також коли цей вузол буде розібраний, потрібно буде здійснити профілактику всіх складових елементів. Всі без винятку деталі необхідно очистити від бруду і пилу, оскільки це може стати причиною некоректної роботи вузла в цілому. В тому випадку, якщо причина перешкод в роботі механізму обумовлена подгоранием контактом, їх треба замінити, якщо зносом або залипанням щіток, то можна спробувати їх відремонтувати. Якщо ремонт не дасть результатів, то щітковий вузол змінюється, для цього можна придбати в будь-якому автомобільному магазині спеціальний ремкомплект. У тому випадку, якщо механізм просто не підлягає ремонту, його необхідно буде поміняти на працездатний.

Якщо необхідність ремонту викликала у вас труднощі, то краще зверніться за допомогою до фахівців. Нехай ви заплатите гроші, зате будете впевнені в правильності виконаних дій і функціональності сайту.

Голосування

Стикалися ви з проблемою несправності стартера?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Особливості та нюанси в ремонті стартерного сайту своїми руками»

Що необхідно врахувати при проведенні самостійного ремонту стартерного механізму і чого не можна допускати — основні моменти докладно описані на відео нижче (автор ролика — канал АВТО РЕЗ).


Коментарі та відгуки